مجازات به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نیاز به وضع قانون دارد/ سلامتی مردم و جامعه بر همه چیز ارجح است/ امکان رعایت فاصله‌گذاری در عزاداری‌ها بسیار کم است

یک وکیل پایه یک دادگستری گفت: همانطور که برگزاری سایر اجتماعات ممنوع شده و اجازه برگزاری مراسم عروسی و عزا داده نمی‌شود، بهتر است مراسم عزاداری ماه محرم نیز محدود شود.

ایلنا, دولت

10/08/2020 08:53:00 ق.ظ

منوچهری در گفت‌وگو با ایلنا : مجازات به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نیاز به وضع قانون دارد/ سلامتی مردم و جامعه بر همه چیز ارجح است/ امکان رعایت فاصله‌گذاری در عزاداری‌ها بسیار کم است

یک وکیل پایه یک دادگستری گفت: همانطور که برگزاری سایر اجتماعات ممنوع شده و اجازه برگزاری مراسم عروسی و عزا داده نمی‌شود، بهتر است مراسم عزاداری ماه محرم نیز محدود شود.

وی افزود: در قانون نیز به همین ترتیب است یعنی اگر قانونگذار چیزی را جرم ندانسته باشد، آن فعل یا ترک فعل، جرم نیست.این عضو کانون وکلای دادگستری مرکزی بیان کرد: اما اصل دیگری به نام اصل تثبیت داریم که براساس اصل تثبیت اگر کسی مسبب انتقال ارادی بیماری شود، به جهت اینکه زیانی به شخص دیگری رسانده می‌تواند تحت تعقیب قرار بگیرد؛ اگر کسی عملاً به شخص دیگری بیماری منتقل کند، این از باب تثبیت قابل پیگرد است اما باز هم نیاز به جرم‌انگاری و وضع قانون دارد و نهایتاً اثبات اینکه عملی مجرمانه صورت گرفته تنها با وضع قانون قابل پیگیرد است.

ادامه مطلب: خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

شمار کشته‌های حمله موشکی روسیه به مرکز خرید کرمنچوک به ۱۶ نفر رسید

جامعه جهانی این حمله را محکوم کرده است. شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است به‌زودی برای بررسی حملات موشکی اخیر روسیه به مناطق مسکونی اوکراین جلسه فوق‌العاده تشکیل دهد. ادامه مطلب >>

کرونا در ایران؛ کمک یک میلیارد دلاری مرجع شیعیان عراق به ایران

یک مسئول امنیتی یمن از ترور جان سالم به در بردرئیس پلیس تعز در غرب یمن از یک سوء قصد جان به سلامت برده است. - خبرگزاری آناتولی

والی کابل از یک حمله مسلحانه جان سالم به در برد

مذاکرات بین ایران و آمریکا به مراحل حساسی رسیده است؟یک رسانه لبنانی ادعا کرد در سه ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، تهران و واشینگتن در آستانه دور جدیدی از مذاکرات فیمابین خود هستند. منابع دیپلماتیک به النشره خبر دادند، مذاکرات آمریکا-ایران با قدرت پیش می‌رود و دولت آلمان در این روند نقش میانجی را ایفا می‌کند.

موفقیتی دیگر برای شرکت آمریکایی اسپیس‌اکس؛ ایلان ماسک می‌گوید سفر به مریخ «انجام‌پذیر» است🔺موفقیتی دیگر برای شرکت آمریکایی اسپیس‌اکس؛ ایلان ماسک می‌گوید سفر به مریخ «انجام‌پذیر» است ⚡️پس از موفقیت پرواز نمونه اولیه پرتابگر «استارشیب اس‌ان۵» شرکت اسپیس‌اکس، ایلان ماسک،بنیان‌گذار این شرکت نسبت به انجام‌پذیر بودن سفر به مریخ اظهار خوشبینی کرد.

فرار سرمایه از ایران شدت گرفته است؛ خروج نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار طی ۹ سال🔺فرار سرمایه از ایران شدت گرفته است؛ خروج نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار طی ۹ سال ⚡️همزمان با افزایش مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم_ایران بر اثر تداوم رکود و افزایش تورم، گزارش‌ها حاکی از شدت گرفتن روند خروج ارز از ایران طی سال‌های اخیر است.