متهمان حمله تروریستی به مجله شارلی ابدو به زندان محکوم شدند

26/09/1399 10:42 ب.ظ

دادگاه ۱۴ متهم حمله تروریستی به هفته‌نامه طنز شارلی_ابدو در سال ۲۰۱۵ میلادی، روز ۲۶ آذر ۱۳۹۹ با محکوم شدن تمام متهمان به چهار سال تا حبس ابد پایان یافت. خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی بیشتر بخوانید👇

روز هفتم ژانویه ۲۰۱۵، دفتر شارلی ابدو پس از انتشار کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام مورد حمله مرگبار اسلام‌گرایان افراطی قرار گرفت.

آن‌ها ۱۲ نفر از کارکنان شارلی ابدو را با فریاد «الله‌اکبر» و «انتقام پیامبرمان را می‌گیریم»، کشتند و ۱۰ نفر دیگر را زخمی کردند.

دو متهم اصلی این حمله تروریستی به نام‌های «سعید کواشی» و «شریف کواشی» در جریان درگیری با پلیس در همان روز کشته شدند. پس از آن، پلیس فرانسه ۱۴ نفر را به عنوان مظنون در این پرونده اعلام کرد که سه نفر از آن‌ها پیش از وقوع حمله، از پاریس به سوریه گریخته بودند.

جلسه‌های دادگاه ۱۴ متهم از مهر ماه سال جاری آغاز شد و پس از سه ماه خاتمه یافت. طی این دادگاه، ۱۱ متهم زندانی به اضافه سه نفری که پیش از شروع حمله از فرانسه گریخته بودند، هر کدام براساس میزان دخالت در این حمله تروریستی، به چهار سال زندان تا حبس ابد محکوم شدند. حکم سه فرد گریخته شده نیز غیابی صادر و اعلام شد. headtopics.com

بیشترین حکم مربوط به یک بیوه فراری و مرد دیگری است که در دادگاه روز چهارشنبه به عنوان متهمان اصلی پرونده معروفی شدند. آن‌ها هر کدام به ۳۰ سال زندان محکوم شده‌اند.

ادامه مطلب:
iranwire »

فرانسه: حمله به مسلمانان حمله به جمهوریت استدولت فرانسه به دنبال تصویب قانونی در پارلمان این کشور است که با بنیادگرایی که ارزش‌های فرانسه را تهدید می‌کند، مقابله کند. دارمنن خود یکی از طرفداران جدی این لایحه است. اینطور می‌شود فرانسه شد. به رسمیت شناختن همه بعنوان شهروندان جمهوری و حمایت از حقوق آنان.

پمپئو شبه‌نظامیان وابسته به ایران را به حمله به سفارت آمریکا در بغداد متهم کرددر واکنش به حملات راکتی شامگاه یکشنبه 20 دسامبر 2020 به سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد، مایک

عراق: به ایران درباره واکنش آمریکا نسبت به حمله به سفارتش هشدار دادیمفواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، روز دوشنبه 18 ژانویه در مصاحبه‌ای اختصاصی با تلویزیون الحدث، گفت که آخرشم چشمشون کور شد !!! همتی و آخوندها دارند دلار میخرند تا تو قیمت بالا بفروشن.البته دلار را از خود بانک مرکزی با کد ملی کارتن خوابها میخرند و وقتی باز دلار را بالا بردند .به خود بانک مرکزی میفروشند و از جیب مردم دزدی میکنند.الان که دلار ۲۱هزار تومان است.تو بازار معروفه .به اینکه همتی خریدار شد. 😁😁😁😁😁 جمهوری اسلامی.تو شاخص سهام ۶۰۰ هزار خریدند.و دلار را کردند ۳۵ هزار تومان.ملت فقیر و طمعکار را خر کردند و تو شاخص ۲میلیون.به ملت احمق فروختند و آمدند بیرون.الان شاخص با دلار ۲۱تومان شده ۱میلیون تومان.جهانگیری و روحانی و آخوندی و خامنه و اراذل به ریش ملت میخندند.

حمله موشکی به اربیل: اصابت سه موشک به فرودگاه و 5 موشک به مناطق مرکزی شهرفرودگاه بین‌المللی اربیل شامگاه دوشنبه 15 فوریه 2021 هدف حمله موشکی قرار گرفت و 3 موشک به منطقه

عاملان حمله موشکی به فرودگاه اربیل پیش از حمله وارد شهر شده بودندوزیر کشور اداره اقلیم کرد شمال عراق اعلام کرد که عاملان حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی اربیل عراق پیش از حمله وارد شهر شده بودند. - خبرگزاری آناتولی

دادگاه ۱۴ متهم حمله تروریستی به هفته‌نامه طنز شارلی ابدو در سال ۲۰۱۵ میلادی، روز ۲۶ آذر ۱۳۹۹ با محکوم شدن تمام متهمان به چهار سال تا حبس ابد پایان یافت.

روز هفتم ژانویه ۲۰۱۵، دفتر شارلی ابدو پس از انتشار کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام مورد حمله مرگبار اسلام‌گرایان افراطی قرار گرفت. آن‌ها ۱۲ نفر از کارکنان شارلی ابدو را با فریاد «الله‌اکبر» و «انتقام پیامبرمان را می‌گیریم»، کشتند و ۱۰ نفر دیگر را زخمی کردند.

دو متهم اصلی این حمله تروریستی به نام‌های «سعید کواشی» و «شریف کواشی» در جریان درگیری با پلیس در همان روز کشته شدند. پس از آن، پلیس فرانسه ۱۴ نفر را به عنوان مظنون در این پرونده اعلام کرد که سه نفر از آن‌ها پیش از وقوع حمله، از پاریس به سوریه گریخته بودند.

جلسه‌های دادگاه ۱۴ متهم از مهر ماه سال جاری آغاز شد و پس از سه ماه خاتمه یافت. طی این دادگاه، ۱۱ متهم زندانی به اضافه سه نفری که پیش از شروع حمله از فرانسه گریخته بودند، هر کدام براساس میزان دخالت در این حمله تروریستی، به چهار سال زندان تا حبس ابد محکوم شدند. حکم سه فرد گریخته شده نیز غیابی صادر و اعلام شد.

بیشترین حکم مربوط به یک بیوه فراری و مرد دیگری است که در دادگاه روز چهارشنبه به عنوان متهمان اصلی پرونده معروفی شدند. آن‌ها هر کدام به ۳۰ سال زندان محکوم شده‌اند.

در جریان حمله سال ۲۰۱۵ میلادی به هفته‌نامه طنز شارلی‌ابدو، بسیاری از چهره‌های مطرح جهان با انتشار جمله «من هم شارلی ابدو هستم»، از این نشریه حمایت کردند. با این حال، مسوولان ایرانی کاریکاتورهای منتشر شده در این مجله را اهانت به پیامبر اسلام عنوان می‌کنند و آن را گناهی نابخشودنی می‌دانند.

روزنامه حکومتی «کیهان» در جریان حمله سال ۲۰۱۵ به شارلی ابدو، از این نشریه با صفت «مهدورالدم» یاد می‌کرد. مهدورالدم در دین اسلام واژه‌ای است که برای مباح بودن ریختن خون کافران به کار می‌رود.

دادگاه ۱۴ متهم این پرونده پس از گذشت پنج سال از حمله، در تاریخ ۲۶ آذر با اعلام احکام آن‌ها پایان یافت.

با این حال، مهرماه امسال و در آستانه برگزاری دادگاه، دو روزنامه‌نگار دیگر بر اثر حمله با چاقو در نزدیکی دفتر سابق نشریه «شارلی ابدو» زخمی شدند. این حمله پس از انتشار کاریکاتورها و طنزنوشته‌های جدید روزنامه‌نگاران فرانسوی شارلی ابدو درباره اسلام رخ داد.

برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت