متقاضیان مشاغل خانگی تا ٥٠ میلیون تومان وام می گیرند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

متقاضیان مشاغل خانگی تا ٥٠ میلیون تومان وام می‌گیرند براساس اعلام ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی کشور، میزان وام برای متقاضیان مشاغل خانگی تا سقف ٥٠ میلیون تومان افزایش یافته است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، در حال حاضر کسب و کارهای خانگی به یک منبع مهم اشتغال و درآمد به ویژه برای زنان تبدیل شده است و افراد با کار در خانه علاوه بر آنکه سطح درآمد خود را افزایش و کسب و کارشان را توسعه می دهند، به اقتصاد خانوار نیز کمک می کنند.

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از جمله طرح‌های حمایتی حوزه اشتغال، ذیل برنامه اشتغال فراگیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با نقش آفرینی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان (جهاددانشگاهی) به عنوان نهاد واسط، تسهیل‌گر و توسعه‌ای در ۹ استان آذربایجان‌غربی، چهارمحال ‌و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و ایلام در حال اجرا است‪.‬

در حال حاضر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه فاز انجام می شود که فاز اول شناخت ظرفیت ها و مزیت های منطقه و پتانسیل افرادی است که در رشته های مختلف در آنجا وجود دارند. فاز دوم تقویت افرادی است که می توانند در این طرح مفید باشند و در مباحث کارآفرینی و بازارشناسی آموزشهای لازم را در اختیار گیرند و سوم افرادی که با داشتن مدارک تحصیلی بیکارند و توانایی خاصی ندارند و تحت آموزشهای جهاد قرار می گیرند و با توجه به توانایی ها و پتانسیل خود هدایت می شوند.

او معتقد است کرونا فرصت مناسبی برای گسترش کسب و کارهای خانگی به ویژه تولید ماسک و اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم در شرایط حاضر به شمار می رود و به دلیل رعایت پروتکلهای بهداشتی و منع ترددها می تواند خلاقیت شاغلان خانگی را پرورش و بروز دهد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جدیدترین قیمت سکه، طلا و ارز در بازارآخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، ١٠ میلیون و ٣٥٠ هزار تومان سکه طرح قدیم، ۹ میلیون و ٦٠٠ هزار تومان نیم‌سکه، پنج میلیون و ١٣٠ هزار تومان ربع سکه، سه میلیون و ٥٠ هزار تومان هر گرم طلای ۱۸ عیار، ٩٥٨هزار و ٤٨٩ تومان
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کارگران با مزد ۳ میلیون تومانی از وام ودیعه ۱۳ درصدی کنار گذاشته می‌شوند/ دولت تصور درستی از دستمزد طبقه کارگر نداردطبقه کارگرِ واقعی و ملموس امروز یعنی کسانی که نهایتاً ۲ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان یا ۳ میلیون تومان حقوق ماهانه می‌گیرند، به هیچ وجه نمی‌توانند وام ودیعه ۱۳ درصدیِ یکساله را دریافت کنند و سود آن را به بانک بپردازند؛ درواقع دولت هیچ درکی از دستمزد کارگران ندارد که چنین طرح‌هایی می‌دهد!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وجود ۲ میلیون خانه خالی در کشوروزیر راه: *بیش از ۲ میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد *از کسانی که خانه خالی دارند دعوت کردیم تا مسکن‌های خود را در طرح اقدام ملی به مردم واگذار کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: فاصله ایمن جنگنده‌ با هواپیمای ماهان رعایت شده بودآمریکا از کشورهای دیگر خواسته است تا پروازهای ماهان را ممنوع کنند و تا کنون چند کشور اروپایی از جمله آلمان، ایتالیا و فرانسه پروازهای این شرکت را ممنوع کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استمرار دورکاری کارمندان تا چهارشنبه/تمدید یک هفته‌ای محدودیت‌های کرونایی در استان تهراناستاندار تهران: با توجه به روند مراجعه به درمانگاه‌های تابعه بیمارستان‌ها و مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته ارائه خدمات در استان تهران و میزان بستری روزانه، محدودیت‌های کرونایی از شنبه به مدت یک هفته دیگر تمدید شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ثبت نام پیامکی کمک ودیعه مسکن آغاز شدثبت نام پیامکی کمک ودیعه مسکن آغاز شد ثبت‌نام از متقاضیان دریافت کمک ودیعه اجاره مسکن از ساعت ۱۰ صبح شنبه ۴ مرداد شروع شده و تا پنجشنبه ۹ مرداد ماه به صورت پیامکی انجام می‌شود؛ متعاقبا زمان تکمیل اطلاعات از طریق سامانه طرح اقدام ملی اعلام خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »