مبلغ پرداخت شده از سوی انگلیس ۳۹۰ میلیون پوند است/مراد طاهباز به مرخصی رفته است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت خارجه: مبلغ پرداخت شده از سوی انگلیس ۳۹۰ میلیون پوند است مراد طاهباز به مرخصی رفته است

به گزارش ایسنا، سعید خطیب‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص خبر پرداخت بدهی انگلیسی به ایران اظهار کرد: مایلم در وهله اول اعلام کنم که در پی بیش از ۴۰ سال تعلل، دولت بریتانیا، پس از مذاکرات طولانی، اخیرا بدهی خود به جمهوری اسلامی ایران را که حق مردم شریف ایران بوده را پرداخت کرد. متاسفانه دولت بریتانیا در تمام این مدت بازپرداخت بدهی خود را به مسائل سیاسی منوط می کرد.

وی در ادامه در خصوص آزادی زندانیان امنیتی افزود: تایید می‌کنم که قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران بر اساس رأفت اسلامی و ملاحظات بشردوستانه و در آستانه اعیاد پیش رو، دو زندانی بنامهای نازنین زاغری و انوشه آشوری را که بر اساس احراز جرائم مرتکبه بواسطه حکم دادگاه صالحه جمهوری اسلامی ایران در حال گذراندن دوره محکومیت خود بودند را در پی گذشت بخشی از دوره محکومیت، آزاد کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: همچنین یک زندانی دیگر به نام «مراد طاهباز» نیز که قبلا بدلیل ارتکاب جرم محاکمه شده و در حال گذراندن دوره محکومیت خود است، مطابق مقررات به مرخصی در منزل رفته است. خطیب‌زاده همچنین اظهار کرد: ما از نقش سازنده و ارزشمندی که کشور برادر و دوست، عمان، در این فرآیند ایفا کرد قدردانی می‌کنیم.

وی در پایان گفت: تاکید می‌کنم که از نظر ایران هیچگونه ارتباطی میان بازپرداخت بدهی و آزادی زندانیان یاد شده وجود ندارد؛ کما اینکه در تابستان گذشته ایران و بریتانیا برای بازپرداخت بدهی این کشور به توافق رسیده و سندی را امضا کرده بودند که متاسفانه دولت بریتانیا از اجرای آن سر باز زد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

جالبه که حتما یک ریالش تو ایران نمیاد سر راه لبنان رو داریم و تروریست‌های یمن‌و عراق

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسکو: کی‌یف در حال جذب تروریست‌های داعش از سوریه استمعاون وزیر امور خارجه روسیه مدعی شد که «کی‌یف با کمک غرب، عناصر داعش و دیگر سازمان‌های تروریستی در خاورمیانه را جذب می‌کند تا از روس‌ها انتقام بگیرد». ان شاالله بقیه شون هم در کی یف پودر بشن Zelensky, requested everyone 2 go in Ukraine &HELP.🤮 OBVIOUSLY SEPARATISTS TERRORISTS, lost in Syria gladly JUMPED 2 fight Russia. But,these SEPARATISTS don't care about Ukraine.They want 2USE Ukraine,advance THEIR OWN agenda.😭 ZELENSKY idocy causing EXTREME HARM in Ukraine.🧐
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه می‌گوید برای صحبت کردن درباره خریدهای تسلیحاتی از روسیه «هنوز زود» است🔺ترکیه می‌گوید برای صحبت کردن درباره خریدهای تسلیحاتی از روسیه «هنوز زود» است ▪️رئیس جمهوری ترکیه، می‌گوید که با توجه به حمله روسیه به اوکراین، هنوز برای اظهار نظر‌ درباره خرید احتمالی تسلیحات روسی توسط ترکیه بسیار زود است. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نماینده مجلس: ابراهیم رئیسی اهل سنت را از رده مدیر میانی هم خارج کرده استنماینده مهاباد در مجلس ابراهیم رئیسی را به تلاش برای حذف مدیران میانی اهل سنت از مناصب مدیریتی در وزارتخانه‌های ایران متهم کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

رسانه‌های آمریکایی: روسیه از چین درخواست کمک تسلیحاتی کرده استچین ادعاهای واشنگتن مبنی بر درخواست مسکو از پکن برای گرفتن کمک‌های نظامی را تکذیب کرد.سفارت چین در لندن، سه‌شنبه 15 مارس، به «رویترز» گفت که گفته‌های
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

زاخارووا: متن مذاکرات توافق وین با 'حفاظت از همکاری ایران-روسیه' اصلاح شده استسخنگوی‌ وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای با تاکید بر این که مسکو همواره «کمک قابل توجهی» به روند مذاکرات وین کرده است، گفت متن توافق آتی در مذاکرات وین به گونه‌ای اصلاح شده است که از همکاری ایران-روسیه حفاظت شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو: ترکیه از آغاز بحران (بین روسیه و اوکراین) دارای رویکرد مشخصی بوده استچاووش‌اوغلو: ترکیه از آغاز بحران (بین روسیه و اوکراین) دارای رویکرد مشخصی بوده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »