مبادله تجاری بیش از ۲۴ میلیارد دلاری در ۵ ماه

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 13 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 8%
  • Publisher: 63%

میزان مبادلات_تجاری ایران | رئیس کل گمرک ایران: مبادلات تجاری ایران با کشورهای خارجی در پنج ماهه نخست سال‌جاری به ۲۴میلیارد و ۶۰۰میلیون دلار رسید که در یک ماه حدود ۵میلیارد دلار افزایش را نشان می‌دهد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش روز سه شنبه گمرک، «مهدی میراشرفی» با اشاره به سهم صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی (به استثنای نفت خام، نفت کوره و نفت سفید و همچنین بدون احتساب صادرات از محل تجارت چمدانی) در این مدت بالغ بر ۳۸ میلیون تن به ارزش ۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بود، اظهار داشت: پلی‌اتیلن، گرید فیلم، گاز طبیعی، پروپان مایع شده و سایر روغن‌های سبک و فرآورده‌ها به جز بنزین ۵ قلم عمده صادراتی ایران در این مدت بود و بنزین به عنوان کالای اول یک میلیارد دلار صادرات داشته است که دلیل این امر کاهش مصرف داخلی...

وی افزود: واردات کالا از کشورهای خارجی نیز طی پنج ماهه نخست امسال به ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن به ارزش ۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید که بدین ترتیب تراز تجاری پنج ماهه نخست امسال بیش از ۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار به نفع صادرات است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست ستاد کرونای تهران از شهروندان برای پرهیز از سفر غیرضرور در تعطیلات پیش روزالی: استان تهران کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد شهروندان تهرانی برای پیشگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی خود از سفر اجتناب کنند بسیاری از استان‌های کشور که در گذشته میزبان شهروندان تهرانی بودند هم اکنون در شرایط نامطلوب و قرمز به سر می‌برند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اقتصاد ایران در برابر مشکلات ناشی از شیوع کرونا تنها ۳ درصد آسیب دیدرئیس جمهور در جلسه هیأت دولت که به صورت ویدئو کنفرانس در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شد، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر تاکید کرد که دولت تدبیر و امید همواره رهنمودهای مقام معظم رهبری را وجه همت خود برای رفع مشکلات و عمران و آبادانی کشور قرار داده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ شمار جانباختگان از ۸۰۰ هزار نفر گذشت - BBC News فارسیشمار جانباختگان ناشی از بیماری کووید-۱۹ در سراسر دنیا از مرز ۸۰۰ هزار نفر گذشته است. ویروس کرونا در ۲۱۰ کشور و سرزمین وجود دارد و موارد ابتلا بیش از ۲۳ میلیون نفر بوده است. به طور متوسط هر ۲۴ ساعت، نزدیک به ۵۹۰۰ نفر جان خود را به خاطر بیماری کووید-۱۹ از دست می‌دهند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

از سگ هنرپیشه تا سگ نگهبان؛ سگ‌فروشی در حاشیه تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ائتلاف تحت رهبری آمریکا از پایگاه تاجی در عراق خارج شدتحویل کنترل پایگاه تاجی به نیروهای عراقی تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا بار دیگر بر خروج آن دسته از نظامیان کشورش که در عراق باقی مانده‌اند تاکید کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ده‌ها هزار نفر از مخالفان لوکاشنکو در بلاروس تظاهرات کردندشرکت‌کنندگان در تظاهرات روز یکشنبه پرچم‌های سرخ و سفید را که به نماد جنبش اعتراضی بلاروس تبدیل شده است در دست داشتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »