مبادله تجاری بیش از ۲۴ میلیارد دلاری در ۵ ماه

25/08/2020 11:04:00 ق.ظ

میزان #مبادلات_تجاری ایران | رئیس کل گمرک ایران: مبادلات تجاری ایران با کشورهای خارجی در پنج ماهه نخست سال‌جاری به ۲۴میلیارد و ۶۰۰میلیون دلار رسید که در یک ماه حدود ۵میلیارد دلار افزایش را نشان می‌دهد

مبادلات_تجاری

میزان مبادلات_تجاری ایران | رئیس کل گمرک ایران: مبادلات تجاری ایران با کشورهای خارجی در پنج ماهه نخست سال‌جاری به ۲۴میلیارد و ۶۰۰میلیون دلار رسید که در یک ماه حدود ۵میلیارد دلار افزایش را نشان می‌دهد

تهران- ایرنا- رئیس کل گمرک ایران گفت: مبادلات تجاری ایران با کشورهای خارجی در پنج ماهه نخست سال‌جاری به ۲۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسید که در یک ماه حدود ۵ میلیارد دلار افزایش را نشان می‌دهد و همچنین در این مدت ۵۲ میلیون تن انواع کالا به خارج از کشور صادر شد.

رییس کل گمرک ایران اظهارداشت: پنج کشور عمده مقصد صادراتی ایران طی این مدت به ترتیب چین با ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا به ارزش بیش از سه میلیارد دلار و سهم ۲۸ درصدی، عراق با هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تن به ارزش ۲ میلیارد و ۴۰۶ میلیون دلار و سهم ۲۲ درصدی، امارات متحده عربی با پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۵۵۴ میلیون دلار سهم ۱۴ درصدی، افغانستان با ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن به ارزش ۸۷۱ میلیون دلار سهم هشت درصدی و ترکیه با یک میلیون و ۶۹ هزار تن به ارزش ۵۱۳ میلیون دلار  سهم ۴.۷ درصدی بودند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

درخواست ستاد کرونای تهران از شهروندان برای پرهیز از سفر غیرضرور در تعطیلات پیش روزالی: استان تهران کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد شهروندان تهرانی برای پیشگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی خود از سفر اجتناب کنند بسیاری از استان‌های کشور که در گذشته میزبان شهروندان تهرانی بودند هم اکنون در شرایط نامطلوب و قرمز به سر می‌برند

اقتصاد ایران در برابر مشکلات ناشی از شیوع کرونا تنها ۳ درصد آسیب دیدرئیس جمهور در جلسه هیأت دولت که به صورت ویدئو کنفرانس در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شد، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر تاکید کرد که دولت تدبیر و امید همواره رهنمودهای مقام معظم رهبری را وجه همت خود برای رفع مشکلات و عمران و آبادانی کشور قرار داده است.

کرونا در جهان؛ شمار جانباختگان از ۸۰۰ هزار نفر گذشت - BBC News فارسیشمار جانباختگان ناشی از بیماری کووید-۱۹ در سراسر دنیا از مرز ۸۰۰ هزار نفر گذشته است. ویروس کرونا در ۲۱۰ کشور و سرزمین وجود دارد و موارد ابتلا بیش از ۲۳ میلیون نفر بوده است. به طور متوسط هر ۲۴ ساعت، نزدیک به ۵۹۰۰ نفر جان خود را به خاطر بیماری کووید-۱۹ از دست می‌دهند.

از سگ هنرپیشه تا سگ نگهبان؛ سگ‌فروشی در حاشیه تهران

ائتلاف تحت رهبری آمریکا از پایگاه تاجی در عراق خارج شدتحویل کنترل پایگاه تاجی به نیروهای عراقی تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا بار دیگر بر خروج آن دسته از نظامیان کشورش که در عراق باقی مانده‌اند تاکید کرد.

ده‌ها هزار نفر از مخالفان لوکاشنکو در بلاروس تظاهرات کردندشرکت‌کنندگان در تظاهرات روز یکشنبه پرچم‌های سرخ و سفید را که به نماد جنبش اعتراضی بلاروس تبدیل شده است در دست داشتند.

به گزارش روز سه شنبه گمرک، «مهدی میراشرفی» با اشاره به سهم صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی (به استثنای نفت خام، نفت کوره و نفت سفید و همچنین بدون احتساب صادرات از محل تجارت چمدانی) در این مدت بالغ بر ۳۸ میلیون تن به ارزش ۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بود، اظهار داشت: پلی‌اتیلن، گرید فیلم، گاز طبیعی، پروپان مایع شده و سایر روغن‌های سبک و فرآورده‌ها به جز بنزین ۵ قلم عمده صادراتی ایران در این مدت بود و بنزین به عنوان کالای اول یک میلیارد دلار صادرات داشته است که دلیل این امر کاهش مصرف داخلی و افزایش میزان تولید بوده است.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا (COVID-۱۹) در کلانشهر تهران در گفت‌وگوی تلویزیونی از بستری ۵۰۵ بیمار جدید با تشخیص کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های تهران خبر داد.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در این نشست،"ارتقاء تاب‌آوری اقتصاد و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی" را یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین رهنمودهای مقام معظم رهبری دانست و اظهارداشت: در همین راستا ارتقاء تاب‌آوری اقتصاد و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سرلوحه و محور همه فعالیت‌ها و تلاش‌های دولت قرار گرفت که آثار مثبت آن در مواجهه با تکانه‌های بیرونی به اقتصاد کشور در سال‌های اخیر آشکارا قابل مشاهده است.کرونا؛ آمار مبتلایان فراتر از ۲۱ میلیون نفر رفت، محدودیت‌ها بیشتر می‌شود آمریکا از نظر میزان ابتلا در رده اول قرار دهد.

رییس کل گمرک ایران اظهارداشت: پنج کشور عمده مقصد صادراتی ایران طی این مدت به ترتیب چین با ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا به ارزش بیش از سه میلیارد دلار و سهم ۲۸ درصدی، عراق با هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تن به ارزش ۲ میلیارد و ۴۰۶ میلیون دلار و سهم ۲۲ درصدی، امارات متحده عربی با پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۵۵۴ میلیون دلار سهم ۱۴ درصدی، افغانستان با ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن به ارزش ۸۷۱ میلیون دلار سهم هشت درصدی و ترکیه با یک میلیون و ۶۹ هزار تن به ارزش ۵۱۳ میلیون دلار  سهم ۴.۷ درصدی بودند. وی افزود: همچنین ۸. وی افزود: واردات کالا از کشورهای خارجی نیز طی پنج ماهه نخست امسال به ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن به ارزش ۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید که بدین ترتیب تراز تجاری پنج ماهه نخست امسال بیش از ۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار به نفع صادرات است. روحانی خاطر نشان کرد: در حالی که اقتصاد بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا تا ۲۰ درصد کوچک شد اما که این نشان توانمندی دولت در ایستادگی در برابر این مشکل و مدیریت آن است. میراشرفی تاکید کرد: چین با صدور یک میلیون و ۳۳۷ هزار تن کالا به ارزش سه میلیارد و ۵۵۲ میلیون دلار و سهم ۲۵. دکتر زالی خاطرنشان کرد: استان تهران کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد و هنوز میزان ترخیص کمتر از میزان بستری بیماران است و تا زمانی که این تراز تغییر نکند این شرایط را به عنوان یک شرایط پرهشدار تلقی می‌کنیم.۹ درصدی، امارات متحده عربی با صدور یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن کالا به ارزش سه میلیارد و ۱۸۶ میلیون دلار و سهم ۲۳ درصدی، ترکیه با صدور ۲ میلیون تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۴۷۵ میلیون دلار و سهم ۱۰. میزان مرگ و میر هم از ۱۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

۷ درصدی، هند با صدور یک میلیون و یکصد هزار تن کالا به ارزش ۹۴۱ میلیون دلار و سهم ۶. دکتر زالی افزود: تجربه ما در تهران نشان می‌دهد که مسافرت‌های بین شهری در آمار مرگ و میر و میزان ابتلا، بستری و مراجعات به بخش‌های سرپایی تاثیر دارد بنابراین توصیه موکد من این است که حتما از سفرهای غیر ضروری اجتناب شود. روحانی در توضیح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در ۷ سال گذشته، گفت: در حالی که شیوع کرونا در همه کشورها باعث افزایش بیکاری شد، در ایران در طول مدتی که با همه‌گیری کرونا مواجه بوده‌ایم، بیکاری در مجموع ۱.۸ درصدی و آلمان با صدور ۵۴۸ هزار تن کالا به ارزش ۶۶۱ میلیون دلار و سهم ۴.۸ درصدی، پنج کشور عمده صادرکننده کالا به ایران بودند. دکتر زالی همچنین به همشهریانی که در سال‌های گذشته برای برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم به زادگاه خود سفر می‌کردند نیز توصیه کرد با توجه به محدودیت‌هایی که در تمامی استانها برای برگزاری مراسم و اجتماعات عزاداری اعمال می‌شود این افراد نیز از سفر پرهیز کنند. به گفته وی از کل ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالای وارداتی به ایران در پنج ماهه نخست امسال ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تن آن را کالاهای اساسی بود و ۸۵ درصد از واردات در مدت مذکور مربوط به کالاهای اساسی و نهاده‌ها و ماشین‌آلات خطوط تولید بوده است. روحانی به گسترش چشمگیر زیرساخت‌های ارتباطی در دولت تدبیر و امید و ۳۳ برابر شدن ظرفیت تبادل اطلاعات در عرصه فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: در عرصه دولت الکترونیک از رتبه ۱۰۶ به رتبه ۸۶ ارتقاء یافتیم و اقدامات دولت در این عرصه در ایام شیوع کرونا کمک بسیاری به اجرای پروتکل‌های بهداشتی و صیانت از جان مردم کرده است. معاون وزیر اقتصاد با اشاره به کاهش تدریجی اثرات کرونا بر تجارت، تاکید کرد: تأثیر شیوع بیماری کووید-۱۹ بر تجارت خارجی ایران از ۵۴ درصد در اردیبهشت ماه سال‌جاری به ۲۷ درصد در مرداد ماه رسیده و به طور میانگین این تأثیر از ۴۰ درصد به ۳۸ درصد کاهش یافته است. انتهای پیام. دولت هند گفته است در حال سرعت بخشیدن به آزمایش کرونا است.

.