مبارزه با نژادپرستی بدون وقفه و تردید

27/12/2019 02:43:00 ب.ظ

🔻گزارش #اعتمادآنلاین از برخورد انگلیسی با پدیده شوم این روزهای فوتبال اروپا گزارش می‌دهد: 🔹مبارزه با #نژادپرستی بدون وقفه و تردید 🔹تفاوت‌های ایتالیا و انگلستان در برخورد با نژادپرستی چیست؟ این مطلب را #اینجا_بخوانیم👇

اعتمادآنلاین, نژادپرستی

🔻گزارش اعتمادآنلاین از برخورد انگلیسی با پدیده شوم این روزهای فوتبال اروپا گزارش می‌دهد: 🔹مبارزه با نژادپرستی بدون وقفه و تردید 🔹تفاوت‌های ایتالیا و انگلستان در برخورد با نژادپرستی چیست؟ این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

با مقایسه واکنش‌ها به نژادپرستی در فوتبال کشورهای مختلف به سادگی درمی‌یابیم که چرا در ایتالیا تیتر نژادپرستانه یکی از بزرگ‌ترین روزنامه‌های ورزشی این کشور آنچنان مورد توجه قرار می‌گیرد و در انگلیس یک هوادار نژادپرست با محکومیت سنگین مواجه می‌شود.

  در گزارش‌ها نام فرد متهم به نژادپرستی «آنتونی بورک» ذکر شده است. صفحه فیس‌بوک او حذف شده، اما بورک پیش از بسته شدن فیس‌بوکش اتهام نژادپرستی را رد کرده است. گری نویل پس از دربی منچستر گفت: «ما همیشه دیگر کشورها را در مساله نژادپرستی محکوم می‌کنیم، اما عملکرد خودمان در مقابله با نژادپرستی بسیار ضعیف است.»

 باشگاه منچسترسیتی پس از بازی اعلام کرد به هیچ وجه نژادپرستی را تحمل نخواهد کرد و هر کس به نژادپرستی محکوم شود همه عمر از ورود به ورزشگاه محروم خواهد شد. اپیزود دوم: بازی اینترمیلان و رمکریس اسمالینگ و روملو لوکاکو با تیتر «جمعه سیاه» در مجله مطرح ورزشی ایتالیا تحت توهین نژادپرستانه قرار گرفتند. پس از این اتفاق اسمالینگ با اشاره به تیتر روزنامه کوریرا در توییتر خود نوشت: «در شرایطی که دوست داشتم امروز را در حال آماده شدن برای بازی با اینتر بگذرانم باید اعلام کنم آنچه امروز صبح اتفاق افتاد غیرمسئولانه و غلط بود. امیدوارم کسانی که در انتشار این تیتر نقش داشتند مسئولیت آن را بپذیرند و درک کنند کلمات چه قدرتی به آنها داده است و تاثیر آنچه می‌نویسند چقدر زیاد است.»

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تظاهرات فلسطینیان در مرز نوار غزه با اسرائیل به مدت ۳ ماه تعلیق شدسازمان دهندگان تظاهرات فلسطینی ها در نوار غزه روز پنجشنبه اعلام کردند که برگزاری تظاهرات روزهای جمعه در مرز این باریکه با اسرائیل را از هفته آینده به مدت سه ماه به حالت تعلیق در می آورند. جزئیات بیشتر🔽 حتماًبخاطر این که پولی از طرف ج.ا بهشون نمی رسد.

ادامه جو امنیتی در ایران همزمان با چهلم کشته‌شدگان اعتراض‌های آبانماموران نظامی و امنیتی حکومت ایران ضمن تلاش برای ممانعت از برگزاری مراسم چهلم کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ماه، با حضور گسترده در میدان‌های اصلی شهرهای بزرگ در حال مانور و تشدید فضای امنیتی هستند. بشین نگاه کن ، تا بمیری از درد ، غیرت امروز نیاز ایرانه مرگ بر تمام اين اوباشان و مزدوران و جيره خواران موتور سوار حكومت سيدعلى روضه خوان فاشيست جنايتكار و با حاميانشان باد . به اميد سرنگونى و سقوط اين حكومت و مرگ يكايك اين جنايتكاران دزد آدمكش ضد ايرانى مسلمان باد . تورج به ادارات مختلف و بسیجی های اونا تکلیف کرده بودن برن اینجوری جو ترس ایجاد کنند. مجاز بودن که موتورهای ادارات رو هم ببرند!!

توافق‌های حریم دریایی و امنیتی آنکارا با طرابلس؛ اردوغان به تونس رفتترکیه که از حامیان دولت لیبی در برابر نیروهای وفادار به خلیفه حفتر، حاکم شرق این کشور است ماه گذشته با دولت فائز سراج، نخست وزیر لیبی در مورد حریم دریایی در دریای مدیترانه به توافق دست یافت. جزئیات بیشتر🔽 تاتارها با عربها همزیستی دارند

هشدار تازه فرمانده ارتش اسرائیل در مورد احتمال 'درگیری محدود' با ایرانژنرال آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، از احتمال وقوع یک 'درگیری محدود' نظامی بین کشورش و ایران خبر داده و برای اولین بار دست داشتن اسرائیل در حملات اخیر به برخی متحدان ایران در عراق را به طور تلویحی تایید کرده است. اسرائیل اگر میخواد ارتباط خوب با ایران داشته باشه، باید پنجم دی به مردم ایران بپیونده و مراقب ایرانیان باشه. ما کف خیابونها هستیم و اونها باید توی آسمون ایران باشند و صدا و سیما باید فعالیتش متوفق بشه از کون میکنیمشون اگه بخوان محدود هم به ما حمله کنن. گه خورده

عدم همخوانی درآمدهای پیش‌بینی شده بودجه، با واقعیت اقتصاد/ در نظام پرداخت‌ و مالیات‌ شفافیت نداریمیک استاد دانشگاه اظهار داشت:ما منابع زیادی را به عنوان مردم یا بنگاه و به اسامی مختلف به دولت می‌پردازیم اما عنوان مالیات نمی‌گیرند وقتی ما در مقام مقایسه با دیگر کشورها هستیم تنها از عنوان مالیات استفاده می‌کنیم در حالی که ما شفافیت کافی در نظام پرداخت‌ها و مالیات‌ها نداریم. و به همین علت در مجلس تصویب شد اصلا مجلس آماده لایحه های تار و کدر و مشجَّر هست😆

استقلال رسما به همکاری با استراماچونی پایان داداستقلال رسما به همکاری با استراماچونی پایان داد باشگاه استقلال رسما اعلام کرد که کار آندره‌آ استراماچونی در این باشگاه به پایان رسیده است. به تخمم خوب کاری کرد! مرتبکه دچار توهم زیادی شده بود البته با تحویل تمام و کمال بدهی به ایشان و اینکه تضمین پرداخت های بعدی وجود نداشت!؟

اعتمادآنلاین| ‌ روح شوم نژادپرستی به فوتبال برگشته است.Aa سازمان دهندگان تظاهرات فلسطینی ها در نوار غزه روز پنجشنبه اعلام کردند که برگزاری تظاهرات روزهای جمعه در مرز این باریکه با اسرائیل را از هفته آینده به مدت سه ماه به حالت تعلیق در می آورند.گزارش‌های غیررسمی از ایران حاکیست که نیروهای امنیتی با حضور در بهشت سکینه(قبرستان شهر کرج) از حضور مردم بر سر مزار «پویا بختیاری»، یکی از کشته‌شدگان اعتراض‌های اخیر، ممانعت به عمل می‌آورند.Aa رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه در سفری غیرمنتظره وارد تونس شد تا با مقامات این کشور در مورد برقراری آتش بس در لیبی گفتگو کند.

این جمله‌ای است که این روزها زیاد شنیده می‌شود. از سری‌ آ ایتالیا تا لیگ برتر انگلیس، نژادپرستی گویی در سال 2019 همچون روحی که به کالبد مرده بازگردد دوباره به فوتبال بازگشته و این واقعیت تلخ را پیش چشم هواداران فوتبال آورده که آنچه دهه‌ها برای از بین بردنش مبارزه می‌کردند هنوز وجود دارد. اولین تجمع اعتراضی فلسطینیان در مرز با اسرائیل در ماه مارس (اسفند) سال ۲۰۱۸ با استقبال زیادی روبرو شد. اما در این میان نکته قابل توجه تفاوت در واکنش‌ها به تبعیض است. با نزدیک شدن به این موعد، ابتدا پدر و مادر «پویا بختیاری» یکی از کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ماه در شهر کرج به وزارت اطلاعات احضار شدند ولی با ادامه اصرار آنها برای برگزاری مراسم در بهشت سکینه روز سه‌شنبه ۳ دی ماه آنها به همراه جمعی دیگر از اعضای خانواده بازداشت شدند.   اپیزود اول:‌ بازی منچسترسیتی و منچستریونایتد ورزشگاه اتحاد/ دربی منچستر   بازداشت یکی از هواداران منچسترسیتی در دربی شهر منچستر به اتهام توهین نژادپرستانه علیه بازیکنان منچستریونایتد دوباره وجود نژادپرستی در فوتبال را یادآوری کرد. به گفته وی این تجمعات از روز ۳۰ مارس (۱۱ فروردین) به صورت ماهانه از سر گرفته خواهد شد. گری نویل بازیکن سابق یونایتد پس از بازی، سیاستمداران به خصوص بوریس جانسون را به خاطر ایجاد شرایطی که در آن نژادپرستی پذیرفته‌شده است مقصر دانست. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با قیس سعید، رئیس جمهوری تونس تاکید کرد که آنکارا در صورت درخواست دولت لیبی با اعزام نیروی نظامی به این کشور موافقت خواهد کرد.

در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شده به نظر می‌رسد دوربین‌های ورزشگاه اتحاد یکی از هواداران سیتی را، در حالی که به فِرِد بازیکن برزیلی منچستریونایتد توهین نژادپرستانه می‌کند، شکار کرده‌اند. لغو محاصره نوار غزه یکی دیگر از خواسته های تظاهرکنندگان فلسطینی بوده است. همچنین برخی اطلاعات منتشر شده نیز از آغاز موج جدیدی از بازداشت‌ها در ایران حکایت دارد. بازیکنان روز یکشنبه اعلام کردند این اتفاق نشان‌دهنده حرکت رو به عقب جامعه است.   در گزارش‌ها نام فرد متهم به نژادپرستی «آنتونی بورک» ذکر شده است. دستکم ۳۴۸ فلسطینی از ماه مارس سال ۲۰۱۸ تاکنون در جریان تجمعات هفتگی در مرز اسرائیل به ضرب گلوله نظامیان این کشور کشته شده اند. صفحه فیس‌بوک او حذف شده، اما بورک پیش از بسته شدن فیس‌بوکش اتهام نژادپرستی را رد کرده است.» ادامه اختلال اینترنت در ۵ استان اینترنت نسل۴ تلفن‌همراه از روز گذشته(چهارشنبه ۴ دی) در استان‌های اصفهان، فارس، خوزستان، کرمانشاه، کردستان و البرز از دسترس خارج شده و اینترنت نسل ۳ که به مراتب سرعت کمتری از نسل ۴ دارد در دسترس مردم قرار گرفته است.   کمپانی کایر نیز روز یکشنبه اعلام کرد یکی از کارمندان خود را اخراج کرده است. هم‌رسانی این مطلب:. نیروهای وفادار به خلیفه حفتر در همین راستا روز یکشنبه از توقیف یک کشتی ترکیه به همراه کارکنان آن خبر دادند.

این کمپانی در توییتی نوشت: «برای کمپانی کایر نژادپرستی به هیچ وجه پذیرفته‌شده نیست. ما اعلام می‌کنیم یکی از کارمندان این کمپانی پس از تحقیقات مرتبط با نژادپرستی اخراج شده است. این قطعی در استان خوزستان و سیستان و بلوچستان تا نزدیک به دو هفته ادامه داشت.»   پیارا پوار مدیر «فیر نتورک»، که در راستای مقابله با نژادپرستی در فوتبال فعالیت می‌کند، با محکوم کردن این اتفاق گفت: «توهین‌های نژادپرستانه اپیدمی شده، به این خاطر که وقتی هواداران در یک کشور این کار را انجام می‌دهند در جاهای دیگر هم تصور می‌شود این موضوع پذیرفته شده است. محکوم کردن فرد خاطی اتفاق خوبی است، اما گاهی لازم است به تصویر بزرگ‌تر نگاه کنیم.»   گری نویل پس از دربی منچستر گفت: «ما همیشه دیگر کشورها را در مساله نژادپرستی محکوم می‌کنیم، اما عملکرد خودمان در مقابله با نژادپرستی بسیار ضعیف است. همراهی ۱۳۵ مستندساز جمعی از مستندسازان نیز به مناسبت چهلم کشته‌شدگان آبان ماه، بیانیه‌ای منتشر کردند. اسرائیل نیز اعلام کرده است که این توافق می‌تواند «صلح و ثبات در منطقه» را به خطر بیاندازد.

»   پوآر که در راستای مقابله با نژادپرستی با یوفا همکاری می‌کند با تایید سخنان گری نویل گفت: «حرف‌های سیاستمداران فضایی خلق می‌کند که چهار پنج سال پیش قابل قبول نبود.»   پلیس شهر منچستر اعلام کرده یک مرد 41ساله به اتهام نژادپرستی بازداشت شده است.   باشگاه منچسترسیتی پس از بازی اعلام کرد به هیچ وجه نژادپرستی را تحمل نخواهد کرد و هر کس به نژادپرستی محکوم شود همه عمر از ورود به ورزشگاه محروم خواهد شد.» حمایت داغدیده‌گان قتل‌های زنجیره‌ای فرزندان تعدادی از کشته‌شدگان قتل‌های زنجیره‌ای سیستم اطلاعاتی ایران در دهه ۸۰ خورشیدی با انتشار اطلاعیه‌ای حمایت خود را از «مادران و پدران داغدار قتل عام آبان‌ماه ١٣٩٨» اعلام کردند.   سولسشر مربی منچستریونایتد نیز در واکنش به این اتفاق گفت: «فِرِد و جسی لینگارد در نقطه کرنر بودند. من حرف‌های پسرها را شنیده‌ام و ویدئو را هم دیده‌ام.

ما هر هفته باید در مورد این موضوع صحبت کنیم. این اعتراض‌ها با سرکوب سنگین نیروهای امنیتی مواجه شد که بنا بر اعلام سازمان عفو بین‌الملل حداقل ۳۰۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند. به نظر من چنین کسی نباید دیگر هیچ‌وقت وارد یک ورزشگاه فوتبال شود. این موضوع غیرقابل قبول است.»   اتحادیه فوتبال انگلیس هم اعلام کرده تبعیض به هیچ وجه در فوتبال این کشور پذیرفته‌شده نیست و با کمک 2 باشگاه و پلیس شهر منچستر در این رابطه تحقیقات گسترده‌ای انجام خواهد داد.   اپیزود دوم: بازی اینترمیلان و رم تیتر یک روزنامه کوریرا دلا اسپورت   کریس اسمالینگ و روملو لوکاکو با تیتر «جمعه سیاه» در مجله مطرح ورزشی ایتالیا تحت توهین نژادپرستانه قرار گرفتند.

پس از این اتفاق اسمالینگ با اشاره به تیتر روزنامه کوریرا در توییتر خود نوشت: «در شرایطی که دوست داشتم امروز را در حال آماده شدن برای بازی با اینتر بگذرانم باید اعلام کنم آنچه امروز صبح اتفاق افتاد غیرمسئولانه و غلط بود. امیدوارم کسانی که در انتشار این تیتر نقش داشتند مسئولیت آن را بپذیرند و درک کنند کلمات چه قدرتی به آنها داده است و تاثیر آنچه می‌نویسند چقدر زیاد است.»   باشگاه رم هم در توییتی انزجار خود را از این تیتر نشان داد.   لوکاکو در این رابطه در حساب توییتری خود نوشت: «به جای تمرکز بر رقابت 2 تیم در زمین فوتبال، کوریرا دلا اسپورت احمقانه‌ترین تیتری را که تا به حال دیده‌ام انتخاب کرد. شما به جای صحبت درباره بازی زیبایی که قرار است در سن‌سیرو برگزار شود بر آتش نژادپرستی بنزین می‌ریزید.

آموزش نکته کلیدی است. ای کاش در این زمینه بیشتر تلاش کنید.»   باشگاه اینترمیلان اما برخلاف رقیب بدون اشاره مستقیم به تیتر کوریرا تنها به لزوم مقابله با تبعیض اشاره کرد.   اپیزود سوم: واکنش به نژادپرستی است که تفاوت‌ها را می‌سازد     مقابله با نژادپرستی، سکوت نکردن و برخورد قاطع و بدون بخشش در برابر آن تنها راه پایان دادن به تبعیضی است که در قرن 21 و در سال 2019 تبدیل به لکه‌ای سیاه بر چهره فوتبال اروپا شده است. لکه‌ای که روزبه‌روز گسترده‌تر می‌شود.

.