ما دیگر تعطیل نمی‌کنیم؛ گفت‌وگو با بازاریان و مغازه‌داران

16/04/1400 03:56:00 ب.ظ

«صادق» که در یک پاساژ لباس‌فروشی دارد، می‌گوید: «قبلا هربار دستور ستاد مقابله با کرونا برای تعطیلی می‌آمد، کل پاساژ تعطیل می‌شد. این بار اما دادِ همه درآمده، مدیریت گفت از ما نشنیده بگیرید؛ اما می‌توانید مغازه‌ها را باز کنید.» شهروندخبرنگار

در پی شیوع گسترده ویروس کووید-۱۹ در تهران، دولت اعلام کرده خروج از تهران به هر سمتی ممنوع است و یک میلیون تومان جریمه دارد.

ستاد ملی مقابله با کرونا نیز از روز یکشنبه همزمان با موج پنجم کرونا اعلام کرد که تنها گروه شغلی یک در تهران اجازه فعالیت دارند.

گروه یک مشاغل، اصنافی نظیر داروخانه‌ها، حمل‌ونقل عمومی، مراکز نظامی، فروشگاه‌های مواد غذایی، مراکز بهداشتی و مراکز طبخ غذای برون‌بر هستند که فعالیت آنها مجاز اعلام شده است . با این حال گزارش‌هایی که از ایران می‌رسد نشان می‌دهد بسیاری از مغازه‌داران که در گروه دو قرار می‌گیرند، این بار تن به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا نداده‌اند.

**** «صادق» جوانی که در یک پاساژ در غرب تهران لباس‌فروشی دارد، می‌گوید: «قبلا هربار دستور ستاد مقابله با کرونا برای تعطیلی می‌آمد، کل پاساژ تعطیل می‌شد؛ یعنی مدیریت پاساژ اصلا اجازه باز شدن درها را نمی‌داد. این بار اما دادِ همه درآمده، مدیریت گفت از ما نشنیده بگیرید؛ اما می‌توانید مغازه‌ها را باز کنید.» headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>