ما جنگ را به دفاع مقدس تبدیل کردیم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با بیان اینکه ظلمی که در هشت سال دفاع مقدس به ایران شده بازگو نشده است، گفت: صدام یک فرد آموزش دیده شده بود که در جنگ با ایران به فکر تغییر ژئوپلیتیک و منافع خود بود. ایران هم قصد جنگ نداشت و امام (ره) بر اساس دیدگاه الهی تصمیم می‌گرفت و به دنبال منافع سیاسی نبود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، سلیمان رستمیان روز دوشنبه سوم مهر ماه در هشتمین نشست شورای معاونین اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز ضمن تبریک آغاز امامت امام زمان (عج) و گرامی داشت هفته دفاع مقدس، این هفته فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: هفته دفاع مقدس فرصت خوبی است برای نهادهای متولی مثل بنیاد تا بتوانند ماموریت ذاتی خود در بحث تبلیغ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را انجام بدهند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه تصریح کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری مدظله‌العالی فرمودند «جریان دفاع مقدس برای ایران گنجینه‌ای ارزشمند است» و ما هر چقدر تلاش کنیم تا مجاهدت‌های شهدا و ایثارگران را تبلور و برجسته کنیم و به نسل جوان کشور منتقل کنیم کم است، متأسفانه آنچه که واقعیت بوده است منعکس نشده است.

وی در ادامه تصریح کرد: جنگ ما با تمام جنگ‌های دنیا فرق داشت، بسیاری از کشورهای بلوک غربی و شرقی و کشورهای حوزه خلیج‌فارس کمک‌های تسلیحاتی، اطلاعاتی و نیروی انسانی به صدام کردند و خیلی از کشورها هم که با انقلاب ما منافع آنان به خطر افتاده بود به‌طور غیرمستقیم وارد شدند، از طرفی هم ایران هم در ابتدای انقلاب نوپای خود بود و در آن زمان تمامی پایگاه‌های نظامی ما توسط دشمنان بمباران‌شده بود که صدام با ۱۷ لشگر زرهی به ایران حمله کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امنیت کشور تأمین و شرایط برای پیشرفت فراهم استسخنگوی سپاه، دفاع مقدس را پیشران تولید قدرت و ظرفیت پیشرفت برای کشور توصیف کرد و گفت: ایران اسلامی توانست تهدید جنگ تحمیلی را به فرصتی برای توانمندسازی میهن اسلامی تبدیل کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سخنگوی سپاه: امنیت کشور تأمین و شرایط برای پیشرفت فراهم استسخنگوی سپاه دفاع مقدس را پیشران تولید قدرت و ظرفیت پیشرفت برای کشور توصیف کرد و گفت: ایران اسلامی توانست تهدید جنگ تحمیلی را به فرصتی برای توانمندسازی میهن اسلامی تبدیل کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رسانه‌ها برای تبیین تاریخ دفاع مقدس تلاش کنندمجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس و مقاومت طی بیانیه‌ای،ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس،رسانه‌ها را به تلاش برای تبیین تاریخ دفاع مقدس بر اساس واقعیت‌ها فراخواند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رسانه‌ها به تلاش برای تبیین تاریخ دفاع مقدس کنندمجمع خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس و مقاومت طی بیانیه‌ای،ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس،رسانه‌ها را به تلاش برای تبیین تاریخ دفاع مقدس بر اساس واقعیت‌ها فراخواند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نشست رسانه‌ای تبیین نقش بانوان در دفاع مقدس برگزار شدبه مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس نشست رسانه‌ای «سنگرها را باید حفظ کرد» با محوریت تبیین نقش بانوان و خانواده در دفاع مقدس به همت جهاد دانشگاهی گیلان برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »