مایک پمپئو خواستار آزادی فوری شهروندان دوتابعیتی زندانی در ایران شد

26/06/1399 07:40 ب.ظ

مایک پمپئو خواستار آزادی فوری شهروندان دوتابعیتی زندانی در ایران شد مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در توئیتی خواستار آزادی فوری سیامک_نمازی، پدرش باقر_نمازی، و مراد_طاهباز، فعال محیط زیست، شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده است مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در توئیتی خواستار آزادی فوری سیامک نمازی، پدرش باقر نمازی، و مراد طاهباز،...

وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده است مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در توئیتی خواستار آزادی فوری سیامک نمازی، پدرش باقر نمازی، و مراد طاهباز، فعال محیط زیست، شد.

آقای پمپئو در این توئیت نوشته است: «سیامک نمازی، شهروند آمریکا، تولد ۴۹ سالگی خود را در زندان مخوف اوین جشن گرفت. دیروز ۱۸۰۰ روز از زمانی که رژیم ایران او را با اتهامات دروغین بازداشت کرد، گذشت.» وزیر خارجه آمریکا در ادامه نوشت: «باقر [نمازی]، پدر سیامک [نمازی]، و همچنین مراد طاهباز قربانیانی بی‌گناه هستند. ایران باید فورا آنها را آزاد کند.»

U.S. citizen Siamak Namazi just celebrated his 49th birthday in the notorious Evin Prison. Yesterday marked 1,800 days since the Iranian regime arrested him on fake charges. Siamak's father, Baquer, and Morad Tahbaz remain innocent victims. Iran must release them immediately.September 16, 2020 headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

مایک پمپئو: کارنامه چهل ساله جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که ترور «شیوه دیرینه» آن رژیم استمایک پمپئو: کارنامه چهل ساله جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که ترور «شیوه دیرینه» آن رژیم است مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید که اجرای کارزارهای تروریستی و ترور افراد روش کار و شیوه دیرینه رژیم ایران طی ۴۰ سال گذشته بوده است.

مایک پمپئو: جمهوری اسلامی بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و پیش از این دست به این نوع ترور زده است♦️ مایک پمپئو درباره نقش ایران برای ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی: جمهوری_اسلامی بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و پیش از این دست به این نوع ترور زده است

مایک پمپئو:‌ سیاست پرزیدنت ترامپ، ماهیت رژیم ایران را به عنوان بزرگترین دولت حامی تروریسم به جهان نشان دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مایک پمپئو با اشاره با اعدام نوید افکاری: وحشیگری رژیم ایران باید عواقبی در پی داشته باشدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

یک نفر ۱۲۰۰ بار مزاحم اورژانس شده استیک نفر ۱۲۰۰ بار مزاحم اورژانس شده است رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز با گلایه از ایجاد برخی مزاحمت‌ها برای اورژانس و ایجاد ماموریت‌های کاذب برای پرسنل آن‌، گفت: یک نفر، ۱۲۰۰ بار مزاحم اورژانس شده است.

شکست آمریکا در آغاز مکانیزم ماشه از پیروزی های بزرگ تاریخی ایران استرئیس جمهور، تلاش آمریکا را برای فعال کردن مکانیزم ماشه به دلیل مخالفت و عدم همراهی دیگر کشورها، شکست خورده و بی نتیجه خواند و تاکید کرد: اکنون این آمریکای تنهای رسوا، در این ماجرا دنبال این است که روز شنبه و یکشنبه برای خودش شادمانی درست کند و بگوید موفق شدم این مکانیزم را فعال کنم!

Print this page

وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده است

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در توئیتی خواستار آزادی فوری سیامک نمازی، پدرش باقر نمازی، و مراد طاهباز، فعال محیط زیست، شد.

آقای پمپئو در این توئیت نوشته است: «سیامک نمازی، شهروند آمریکا، تولد ۴۹ سالگی خود را در زندان مخوف اوین جشن گرفت. دیروز ۱۸۰۰ روز از زمانی که رژیم ایران او را با اتهامات دروغین بازداشت کرد، گذشت.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه نوشت: «باقر [نمازی]، پدر سیامک [نمازی]، و همچنین مراد طاهباز قربانیانی بی‌گناه هستند. ایران باید فورا آنها را آزاد کند.»

U.S. citizen Siamak Namazi just celebrated his 49th birthday in the notorious Evin Prison. Yesterday marked 1,800 days since the Iranian regime arrested him on fake charges. Siamak's father, Baquer, and Morad Tahbaz remain innocent victims. Iran must release them immediately.September 16, 2020

سیامک نمازی، شهروند ایرانی- آمریکایی و از مدیران یک شرکت بازرگانی نفتی، مهرماه سال ۱۳۹۴ به اتهام جاسوسی و «همکاری با دولت آمریکا» در ایران بازداشت و به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

محمد باقر نمازی، پدر ۸۴ ساله سیامک نمازی، که برای پیگیری وضعیت پسرش به ایران سفر کرده بود نیز در اسفند ماه ۱۳۹۴ بازداشت شد و او نیز به ۱۰ سال زندان محکوم شده است. محمد باقر نمازی، در دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی، استاندار خورستان بود و پس از آن به عنوان نماینده یونیسف فعالیت کرد.

سیامک نمازی، تیرماه امسال در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه بر بی‌گناهی خود تأکید کرد و خواستار بازبینی پرونده‌اش شد‌‌. آقای نمازی در این نامه گفته است که پیش از محاکمه یک سال در اتاقی محبوس بوده و تنها یکبار توانسته به مدت ۲۰ دقیقه با وکیل خود ملاقاتی داشته باشد و پس از آن نیز در دادگاه از صحبت و مشورت با وکیل خود محروم بوده است.

سیامک نمازی با ارسال نامه‌ای خواستار رسیدگی مجدد به پرونده‌اش شده است

سیامک نمازی، شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار که برای مدت نزدیک به پنج سال در ایران زندانی بوده است، بار دیگر در نامه‌ای بر بی‌گناهی خود تاکید کرده و خواستار بازنگری در پرونده‌اش شده است.

مراد طاهباز، فعال محیط زیست ایرانی، تابعیت آمریکا و بریتانیا را دارد و او نیز توسط جمهوری اسلامی به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.

آقای طاهباز در بهمن ماه ۱۳۹۶ به همراه چند تن دیگر از فعالان محیط زیست بازداشت شد و مقامات امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی اتهام آنان را «جاسوسی» اعلام کردند.

وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی قید و شرط آنها شده است.

تحلیلگران غربی بارها گفته‌اند که جمهوری اسلامی از افراد دو تابعیتی به عنوان گروگان استفاده می‌کند تا از دولت‌های غربی پول و امتیاز بگیرد.