مایکل وایت و عامر فخوری آمریکایی آزاد شدند

29/12/1398 11:47 ب.ظ

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده از آزادی مایکل وایت، سرباز سابق نیروی دریایی آمریکا و عامر فخوری، شهروند این کشور خبر داد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: مایکل وایت، سرباز سابق نیروی دریایی ما و عامر فخوری، شهروند آمریکایی آزاد شده‌اند. وی افزود:"مایکل وایت که از سال 2018 ناعادلانه در ایران زندانی بود و امروز با مرخصی پزشکی آزاد شده است".

پمپئو با بیان اینکه او به دلایل انسانی و به شرط ماندن در ایران آزاد شده است، تصریح کرد: وی اکنون در سفارتخانه سوئیس تحت مراقت قرار دارد و آزمایش هم خواهد داد. وی همچنین ضمن تشکر از سوئیس بابت میانجیگری در روابط دیپلماتیک آمریکا با ایران، از تهران خواست سیامک نمازی، باقر نمازی و مراد طاهباز را نیز آزاد کند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

مایکل وایت، زندانی آمریکایی در ایران به مرخصی فرستاده شد

مایکل وایت، زندانی آمریکایی در ایران به مرخصی فرستاده شد

گزارش اقلیت‌ها در سالی که گذشتر سال ۹۸ بسیاری از باورمندان به بهائیت، دراویش، تسنن، یهودیان، نوکیشان مسیحی و برخی از گروههای قومی مانند کردها و بلوچ‌ها دستگیر، زندانی و با مشکلاتی رو به رو شدند.

عفو بین‌الملل: زندانیان عقیدتی را فورا و بدون قید و شرط آزاد کنیدسازمان عفو بین‌الملل روز پنج‌شنبه 19 مارس 2020 با انتشار بیانیه‌ای در صفحه توییتر خود ضمن استقبال از

رونمایی از طرح اضطراری بانک مرکزی اروپا؛ بورس پاریس و مادرید سبزپوش شدبانک مرکزی اروپا روز پنج‌شنبه از طرح خرید عظیم اوراق قرضه به ارزش ۷۵۰ میلیارد یورو(۸۲۰ میلیارد دلار) رونمایی کرد. اما این «طرح فراگیر خرید اضطراری» چیست و چگونه به اقتصاد ۱۹ کشور منطقه یورو کمک می‌کند تا از رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا نجات یابند؟

ابتلای دو نماینده کنگره آمریکا به کرونایک عضو دموکرات و یک جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند. - خبرگزاری آناتولی

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده از آزادی مایکل وایت، سرباز سابق نیروی دریایی آمریکا و عامر فخوری، شهروند این کشور خبر داد.واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: مایکل وایت، سرباز سابق نیروی دریایی ما و عامر فخوری، شهروند آمریکایی آزاد شده‌اند.

وی افزود:"مایکل وایت که از سال 2018 ناعادلانه در ایران زندانی بود و امروز با مرخصی پزشکی آزاد شده است".

پمپئو با بیان اینکه او به دلایل انسانی و به شرط ماندن در ایران آزاد شده است، تصریح کرد: وی اکنون در سفارتخانه سوئیس تحت مراقت قرار دارد و آزمایش هم خواهد داد.

وی همچنین ضمن تشکر از سوئیس بابت میانجیگری در روابط دیپلماتیک آمریکا با ایران، از تهران خواست سیامک نمازی، باقر نمازی و مراد طاهباز را نیز آزاد کند.

او همچنین گفت: «عامر فخوری که در لبنان در بازداشگاه به سر می برد امروز آزاد شده و به آمریکا خود باز خواهد گشت. او به خانواده اش خواهد پیوست و مورد آزامایش‌های لازم قرار خواهد گرفت».