مایک پنس: ترامپ اشتباه می‌کرد | DW | 05.02.2022

16/11/1400 03:56:00 ب.ظ

مایک پنس معاون سابق ترامپ گفته است، او اشتباه می‌کرد که لغو انتخابات و تغییر نتیجه به نفع خودش را مجاز می‌دانست. کارشناسان اظهارات پنس را با ورود این سیاستمدار به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا مرتبط می‌دانند.

مایک پنس معاون سابق ترامپ گفته است، او اشتباه می‌کرد که لغو انتخابات و تغییر نتیجه به نفع خودش را مجاز می‌دانست. کارشناسان اظهارات پنس را با ورود این سیاستمدار به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا مرتبط می‌دانند. مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا جمعه ۱۴ بهمن (۴ فوریه) طی سخنرانی در کنفرانس انجمن فدرالیستی فلوریدا گفت: «ترامپ ادعا کرده که من می‌توانستم انتخابات را لغو کنم اما این درست نیست. طبق قانون اساسی، حق نداشتم نتیجه انتخابات را تغییر دهم.

ریاست جمهوری به مردم آمریکا تعلق دارد.»

غیرآمریکایی‌تر ترامپ تا به امروز شکست خود از جو بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نپذیرفته و ادعاهایی مبنی بر تقلب در انتخابات را تکرار می‌کند. پنس می‌گوید که او فقط وظیفه‌ای را که قانون اساسی برعهده‌‌اش گذاشته انجام داده است. معاون سابق ترامپ در گذشته نیز اظهارات مشابهی را بیان کرده، اما هرگز در مخالفت با ترامپ موضع‌گیری صریحی نکرده بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر headtopics.com

ترامپ چهار سال دمکراتها با شمشیر از روبرو به او حمله کردند بعضی جمهوری خواهانی مثل مایک پنس از پشت با خنجر به او حمله کردند اروپا چین روسیه و دیگران بماند

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

انتخاب‌های هیات انتخاب هوشمندانه بوده/ باید به ذائقه مردم توجه کنیممحمد خزاعی در حاشیه بازیدید از خانه رسانه چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: اگر دهه‌های اخیر سینمای ایران را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که ما هر سال ریزش مخاطب داریم.

آمریکا معافیت از برخی تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند | DW | 05.02.2022آمریکا معافیت‌های تحریمی علیه برنامه هسته‌ای غیرنظامی ایران را بازگرداند. وزارت خارجه آمریکا گفت هدف از این کار تسهیل 'مذاکرات فنی' در وین با شرکای بین‌المللی است، اما این اقدام نشانه‌ای از دستیابی به توافق نیست. به پرچم پر افتخار ایران ما توهین نکن ای بی ریشه. مرگ بر بایدن ساده لوح

بحران اوکراین؛ اولین گروه از سربازان آمریکا وارد آلمان شدند | DW | 05.02.2022اولین گروه از نیروهای نظامی آمریکایی وارد آلمان شدند. آمریکا در لهستان و رومانی نیز نیرو مستقر می‌کند. رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روسیه را تهدید کرد که در صورت حمله به اوکراین با تحریم‌های شدیدتری مواجه خواهد شد. آیا بعد گریز پر از حقارت و رقتبار از افغانستان کدام صلابتی برای ناتو و در راًس آن اردوی ایالات متحده امریکا باقی مانده است؟

عکس روز: ماسکی که طلیعه نونواری است | DW | 05.02.2022با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. اینجا تایپه پایتخت تایوان است. تعطیلات ۱۶ روز طول می‌کشد؛ زمانی برای دورهم بودن خانواده‌ها. مادر قحبه دویچه وله فارسی ،،،بیا از پرزیدنت ترامپ بد بگو بنفع جمهوری اسلامی!!

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تمرکز بایدن بر برنامه موشکی ایران شدند | DW | 05.02.2022گروهی از اعضای مجلس نمایندگان از بایدن خواستند بر برنامه موشکی ایران تمرکز کند. آنها می‌گویند آمریکا نتوانسته است به پیشرفت‌های این برنامه واکنش نشان دهد. هم‌زمان از مالی خواسته شد در کنگره به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

بازداشت دو ایرانی در اتریش به ظن دست داشتن در قاچاق انسان | DW | 05.02.2022پلیس جنایی ایالت اتریش علیا، دو ایرانی را در روزهای اخیر به ظن همدستی در قاچاق انسان دستگیر کرده است. اتحادیه اروپا برای این دو حکم جلب صادر کرده بود و پلیس مجارستان محل اختفای آنها را به اتریش اطلاع داده بود.