مایک پمپئو: خاورمیانه به دلیل ائتلافی که آمریکا برای مقابله با تهدید ایران شکل داده، امن‌تر شده‌ است

10/09/2020 07:53:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ایران, آمریکا

🔺مایک پمپئو: خاورمیانه به دلیل ائتلافی که آمریکا برای مقابله با تهدید ایران شکل داده، امن‌تر شده‌ است ⚡️وزیر خارجه آمریکا گفت ائتلافی که آمریکا علیه اقدامات جمهوری اسلامی در خاورمیانه شکل داده است، موجب شده مردم منطقه امروز بیشتر از قبل در امنیت باشند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزیر خارجه ایالات متحده در یک مصاحبه رادیویی گفت به دلیل ائتلافی که دولت آمریکا علیه اقدامات جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه شکل داده است، موجب شده مردم منطقه امروز بیشتر از قبل در امنیت باشند.مایک پمپئو روز چهارشنبه ۱۹ شهریور در مصاحبه با برنامه رادیویی بن شاپیرو، با اشاره به سیاست پرزیدنت ترامپ در برابر خاورمیانه و صلح اعراب و اسرائیل گفت، مردم سراسر خاورمیانه امروز امن‌تر هستند.»

وی افزود، این امنیت «نه فقط به خاطر کاری است که برای عادی‌سازی روابط اماراتی‌ها و اسرائیلی‌ها کردیم، بلکه به خاطر ائتلافی است که برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران، که همچنان بزرگترین تهدید علیه ثبات در خاورمیانه است، شکل داده‌ایم.»آقای پمپئو پیشتر هم گفته بود که آمریکا، اسرائیل، و امارات متحده عربی به خطر ایران به عنوان بزرگترین تهدید برای ثبات خاورمیانه پی برده‌اند و توافق تاریخی میان اسرائیل و امارات می‌تواند پایه‌گذار یک ائتلاف برای جلوگیری از آن خطر باشد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آیا تحریم‌های آمریکا ایران را به زانو درآورده است؟یک روزنامه پرتیراژ در سرزمین‌های اشغالی اعتراف کرد، هرچند تل‌آویو پیش‌بینی می‌کرد خروج ترامپ از توافق هسته‌ای ایران را به زانو درخواهد آورد، اما ایران بعد از گذشت 2 سال همچنان روی پای خود ایستاده و این ترامپ است که در آستانه شکست قرار دارد.

توییت علی خامنه‌ای: آمریکا مقصر کشتار ۱۷ شهریور ۵۷ است

ماریا کولسنیکوا یکی از رهبران مخالفان ناپدید شده استماریا کولسنیکوا یکی از اعضای کمپین انتخاباتی نامزد اپوزیسیون بلاروس، اسوتلانا تیخانوفسکایا، بود، کسی که در انتخابات 9 آگوست در رقابت با لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس، ادعای پیروزی کرد. او روز دوشنبه به همراه حداقل سه عضو دیگر شورای هماهنگی ربوده شده است.

آیا پایان اجرای پروژه 'نورداستریم ۲' از منظر حقوقی ممکن است؟ | DW | 08.09.2020پرونده مسمومیت ناوالنی، منتقد پوتین و از چهره‌های سرشناس اپوزیسیون روسیه پای پروژه 'نورداستریم ۲' را به میان کشیده است. از ساخت خط لوله انتقال گاز روسیه تنها ۱۵۰ کیلومتر باقی مانده است. آیا خروج از این پروژه ممکن است؟

دولت فرانسه به دنبال تعیین مجازات برای صدور گواهی بکارت استگروهی از پزشکان متخصص زنان و زایمان در فرانسه از طرح دولت برای ممنوعیت صدور گواهی بکارت و تعیین مجازات برای آن انتقاد کرده‌اند.

دست تعزیرات برای برخورد با گرانفروشی خودرو بسته استایلنا:سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: با توجه به اینکه سقف قیمت خودرو‌ها در بازار و سطح خرده و عرضه مشخص نیست، دست این سازمان برای برخورد با گرانفروشی بسته است.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در یک مصاحبه رادیویی گفت به دلیل ائتلافی که دولت آمریکا علیه اقدامات جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه شکل داده است، موجب شده مردم منطقه امروز بیشتر از قبل در امنیت باشند.اعتمادآنلاین|   به گزارش اعتمادآنلاین، « راز زایمت» طی تحلیلی که در روزنامه یدیعوت آحارانوت منتشر شد با اذعان کرد:  طی چند ماه گذشته تمامی تلاش‌های آمریکا برای فشار بیشتر بر ایران با شکست مواجه شده که آخرینِ آنها شکست واشینگتن در تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران است، تحریم‌هایی که 18 اکتبر پیش رو به پایان خواهد رسید.فرامرز داور آیت‌الله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی، در توییتر خود از کشتن و شکنجه مردم و قتل در زندان‌ها و خیابان‌های ایران پیش از انقلاب بهمن ۱۳۵۷ نوشته و گفته است این کارها به «پشتوانه آمریکا» انجام می‌شد.اعتمادآنلاین| منیژه موذن- رسانه‌های اوکراینی گزارش داده‌اند که ماریا کولسنیکوا، یکی از رهبران اپوزیسیون بلاروس پس از آنکه در مینسک ربوده شده از عبور اجباری از مرز اوکراین امتناع کرده است.

مایک پمپئو روز چهارشنبه ۱۹ شهریور در مصاحبه با برنامه رادیویی بن شاپیرو، با اشاره به سیاست پرزیدنت ترامپ در برابر خاورمیانه و صلح اعراب و اسرائیل گفت، مردم سراسر خاورمیانه امروز امن‌تر هستند.» وی افزود، این امنیت «نه فقط به خاطر کاری است که برای عادی‌سازی روابط اماراتی‌ها و اسرائیلی‌ها کردیم، بلکه به خاطر ائتلافی است که برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران، که همچنان بزرگترین تهدید علیه ثبات در خاورمیانه است، شکل داده‌ایم.   در بخش دیگری از این تحلیل آمده است: رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر ما در صدد آن بودند که از طریق انتقال پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت و تمدید تحریم‌های تسلیحاتی، در کنار بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی، ماه سپتامبر را برای ایران به یک ماه بسیار دشوار تبدیل کنند، اما با توافقی که بین رئیس آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای و ایران انجام گرفت و نتایجی که در شورای امنیت حاصل شد این آرزوی آنها بر باد رفت.» آقای پمپئو پیشتر هم گفته بود که آمریکا، اسرائیل، و امارات متحده عربی به خطر ایران به عنوان بزرگترین تهدید برای ثبات خاورمیانه پی برده‌اند و توافق تاریخی میان اسرائیل و امارات می‌تواند پایه‌گذار یک ائتلاف برای جلوگیری از آن خطر باشد.» توییت آیت‌الله خامنه‌ای درباره کشتن و شکنجه مردم در خیابان و زندان در دوره‌ای نوشته شده است که ایرانیان بیش از هر زمان دیگری در ۴۱ سال گذشته از نحوه برخورد حکومت با شهروندان معترض و زندانیان سیاسی مطلع و آگاه شده‌اند. خبرهای بیشتر مایک پمپئو: آمریکا، اسرائیل و امارات، جمهوری اسلامی ایران را «بزرگترین تهدید برای ثبات خاورمیانه» می‌دانند مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید آمریکا، اسرائیل، و امارات متحده عربی به خطر ایران به عنوان بزرگترین تهدید برای ثبات خاورمیانه پی برده‌اند و توافق تاریخی میان اسرائیل و امارات می‌تواند پایه‌گذار یک ائتلاف برای جلوگیری از آن خطر باشد. خبرهای دیگر .   خبرگزاری اینترفاکس اوکراین گزارش داده که کولسنیکوا برای ممانعت از خروج از کشور پاسپورت خود را پاره کرده تا نیروهای گارد مرزی اوکراین به او اجازه ورود ندهند.

. وزیر کشور جمهوری اسلامی شلیک به سر معترضان را از سوی نیروهای مسلح تایید کرده است.. .