مایکل سکستن، کارشناس سیاست‌های سایبری و امور خاورمیانه: ایران از رمزارزها به عنوان ابزار کاهش فشارها استفاده می‌کند

21/12/1400 08:54:00 ب.ظ

🔺مایکل سکستن، کارشناس سیاست‌های سایبری و امور خاورمیانه: ایران از رمزارزها به عنوان ابزار کاهش فشارها استفاده می‌کند ▪️از سال ۲۰۱۴، در مجموع ۵۵۸۱ مورد تحریم علیه روسیه وضع شده است. آیا تاثیری داشته است؟ ⬇️ بیشتر بخوانید:

از سال ۲۰۱۴، پس از اشغال شبه‌جزیره کریمه توسط روسیه، آمریکا، کانادا، سوئیس، اتحادیه اروپا، فرانسه، استرالیا، بریتانیا و ژاپن، در مجموع ۵۵۸۱ مورد تحریم علیه روسیه وضع کرده‌اند. حدود ۱۲۰۰ مورد فقط مربوط به آمریکا بوده است. مایکل سکستن، کارشناس سیاست های سایبری و متخصص در حوزه رمزارزها نظر می‌دهد. رمزارزها در مقایسه با دیگر کشورها بخش چشمگیری از اقتصاد ایران را تشکیل می‌دهند. ایران در آغاز مانند بسیاری کشورهای دیگر به آن به چشم تراکنش‌های مجرمانه نگاه می‌کرد. بعد متوجه شد راه مفیدی برای دورزدن تحریم‌ها است.

روشی که رمزارزهای جدید از هیچ چیز خلق می‌شوند متکی به محاسبات کامپیوتری است. این محاسبات برای ثبت و تایید تراکنش ها صورت می‌گیرد. از این رو افراد سرورهایی را خریداری می‌کنند. آن سرورها محاسبات کامپیوتری را انجام می‌دهند و انرژی فراوانی مصرف می‌کنند. ایران انرژی بسیاری دارد اما کشوری با شرایط آب و هوایی بسیار گرم است. ایران برای مصرف انرژی خانوارها یارانه می پردازد. در چنین شرایطی افرادی جذب استخراج رمزارزها می‌شوند. مشکل زمانی پیش می‌آید که در تابستان زمان مصرف بالای سیستم‌های خنک کننده مردم قطع برق را تجربه می‌کنند. ایران می‌کوشد به توازنی در این باره برسد. حکومت از طرفی نمی‌خواهد کسب و کار استخراج رمزارز را تعطیل کند، از سویی هم نمی‌خواهد بگذارد آنها هر طور می‌خواهند عمل کنند.

آیا کشورهای دیگری برای استخراج رمزارز به ایران آمده‌اند؟ روسیه خودش کشور مناسبی برای استخراج رمزارز است. آنها بازار انرژی داخلی خود را دارند. سرورها که گرم می‌شوند کار مداوم‌شان در گرمای ایران پرهزینه است. روسیه مشکل گرما را ندارد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

زلنسکی: از ابتدای جنگ تاکنون 31 گردان تاکتیکی دشمن از پای درآمده استزلنسکی: از ابتدای جنگ تاکنون 31 گردان تاکتیکی دشمن از پای درآمده است زلنسکی: روسیه در اوکراین متحمل خسارات بی‌سابقه‌ای شد. این بزرگترین ضربه به ارتش روسیه در چند دهه اخیر است. زلنسکی: دشمن فقط در صورتی که همه ما را نابود کند، می‌تواند وارد کی‌یف شود داستان انتقال حکومت افغانستان به طالبان با کمی تفاوت در اوکراین تکرار میشود. آن با چراغ خاموش انجام شد این با جنگ.

از بیابان افغانستان تا دیوار مرزی ایران؛ راه دشوار فرار از مرگ و فقراین روزها آمار متقاضیان خروج از افغانستان به سوی ایران در شهر مرزی زرنج، واقع در جنوب غربی افغانستان به راحتی به پنج تا ۶ هزار نفر در روز می‌رسد. یعنی ۴ برابر پیش از به قدرت رسیدن طالبان.

کرونا در ایران؛ هدف نهادهای نظامی از ساخت واکسن چیست؟

استفاده اجباری از ماسک در پروازها و پایانه‌های آمریکا، تا ۱۸ آوریل تمدید شد🔺استفاده اجباری از ماسک در پروازها و پایانه‌های آمریکا، تا ۱۸ آوریل تمدید شد ▪️سازمان ایمنی حمل و نقل آمریکا، الزام به استفاده از ماسک در سیستم حمل‌و‌نقل عمومی، پایانه‌های عمومی، فرودگاه‌ها و پروازها را تا هجدهم آوریل تمدید کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: ✅ طنزپرداز آمریکایی خطاب به کشورهای اروپایی: 📍برای پناهجویان سوری جا نداشتید و حتی خبرنگار شما به آنها لگد میزد اما برای اوکراینی‌ها همه چی فراهم شده و لگدی هم در کار نیست، چه چیزی تغییر کرده؟ ☑️ Kavoshplus 📨به کانال توییترـمقاومت بپیوندید: 🌄 در جهان امروز قدرت_رسانه خیلی مهمه رسانه همزمان میتونه کودک فلسطینی و یمنی رو تروریست ولی کودک اوکراینی رو مظلوم و ستمدیده جا بزنه! 👤 لیلی یزدی 🇮🇷به کانال توییترـمقاومت بپیوندید:

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران جدایی برخی دانشمندان هسته‌ای از این سازمان را تایید کردمحمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران جدایی برخی دانشمندان هسته‌ای از سازمان متبوعش را تایید کرد.اسلامی، پنج‌شنبه 19 اسفند، در گفت‌وگو‌ با خبرگزاری

یونیسف: بیش از 1 میلیون کودک اوکراین را ترک کردندیونیسف اعلام کرد که از 24 فوریه تاکنون بیش از 1 میلیون کودک به همراه خانواده‌های خود اوکراین را ترک کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی