مایکل سکستن، کارشناس سیاست‌های سایبری و امور خاورمیانه: ایران از رمزارزها به عنوان ابزار کاهش فشارها استفاده می‌کند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺مایکل سکستن، کارشناس سیاست‌های سایبری و امور خاورمیانه: ایران از رمزارزها به عنوان ابزار کاهش فشارها استفاده می‌کند ▪️از سال ۲۰۱۴، در مجموع ۵۵۸۱ مورد تحریم علیه روسیه وضع شده است. آیا تاثیری داشته است؟ ⬇️ بیشتر بخوانید:

رمزارزها در مقایسه با دیگر کشورها بخش چشمگیری از اقتصاد ایران را تشکیل می‌دهند. ایران در آغاز مانند بسیاری کشورهای دیگر به آن به چشم تراکنش‌های مجرمانه نگاه می‌کرد. بعد متوجه شد راه مفیدی برای دورزدن تحریم‌ها است. روشی که رمزارزهای جدید از هیچ چیز خلق می‌شوند متکی به محاسبات کامپیوتری است. این محاسبات برای ثبت و تایید تراکنش ها صورت می‌گیرد. از این رو افراد سرورهایی را خریداری می‌کنند. آن سرورها محاسبات کامپیوتری را انجام می‌دهند و انرژی فراوانی مصرف می‌کنند.

یحیی فانوسی، پژوهشگر مرکز امنیت نوین آمریکا: ایران، چین و روسیه با رمزارز به دنبال نظام مالی جدید هستندجمهوری اسلامی از استخراج رمزارزها به دنبال چیست؟ برای دورزدن تحریم‌ها، تضعیف دلار، پول‌شویی یا پرداخت‌های حملات سایبری؟بخش عمده‌ای برای دور زدن تحریم‌ها است. روسیه هکرهای خلافکار فراوانی دارد و تا زمانی که روسیه را هدف نگیرند اجازه فعالیت‌های مجرمانه سایبری در حمله به دیگر کشورها را خواهند داشت. ایران گروه‌های نیابتی در منطقه دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زلنسکی: از ابتدای جنگ تاکنون 31 گردان تاکتیکی دشمن از پای درآمده استزلنسکی: از ابتدای جنگ تاکنون 31 گردان تاکتیکی دشمن از پای درآمده است زلنسکی: روسیه در اوکراین متحمل خسارات بی‌سابقه‌ای شد. این بزرگترین ضربه به ارتش روسیه در چند دهه اخیر است. زلنسکی: دشمن فقط در صورتی که همه ما را نابود کند، می‌تواند وارد کی‌یف شود داستان انتقال حکومت افغانستان به طالبان با کمی تفاوت در اوکراین تکرار میشود. آن با چراغ خاموش انجام شد این با جنگ.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

از بیابان افغانستان تا دیوار مرزی ایران؛ راه دشوار فرار از مرگ و فقراین روزها آمار متقاضیان خروج از افغانستان به سوی ایران در شهر مرزی زرنج، واقع در جنوب غربی افغانستان به راحتی به پنج تا ۶ هزار نفر در روز می‌رسد. یعنی ۴ برابر پیش از به قدرت رسیدن طالبان.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ هدف نهادهای نظامی از ساخت واکسن چیست؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

استفاده اجباری از ماسک در پروازها و پایانه‌های آمریکا، تا ۱۸ آوریل تمدید شد🔺استفاده اجباری از ماسک در پروازها و پایانه‌های آمریکا، تا ۱۸ آوریل تمدید شد ▪️سازمان ایمنی حمل و نقل آمریکا، الزام به استفاده از ماسک در سیستم حمل‌و‌نقل عمومی، پایانه‌های عمومی، فرودگاه‌ها و پروازها را تا هجدهم آوریل تمدید کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: ✅ طنزپرداز آمریکایی خطاب به کشورهای اروپایی: 📍برای پناهجویان سوری جا نداشتید و حتی خبرنگار شما به آنها لگد میزد اما برای اوکراینی‌ها همه چی فراهم شده و لگدی هم در کار نیست، چه چیزی تغییر کرده؟ ☑️ Kavoshplus 📨به کانال توییترـمقاومت بپیوندید: 🌄 در جهان امروز قدرت_رسانه خیلی مهمه رسانه همزمان میتونه کودک فلسطینی و یمنی رو تروریست ولی کودک اوکراینی رو مظلوم و ستمدیده جا بزنه! 👤 لیلی یزدی 🇮🇷به کانال توییترـمقاومت بپیوندید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران جدایی برخی دانشمندان هسته‌ای از این سازمان را تایید کردمحمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران جدایی برخی دانشمندان هسته‌ای از سازمان متبوعش را تایید کرد.اسلامی، پنج‌شنبه 19 اسفند، در گفت‌وگو‌ با خبرگزاری
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

یونیسف: بیش از 1 میلیون کودک اوکراین را ترک کردندیونیسف اعلام کرد که از 24 فوریه تاکنون بیش از 1 میلیون کودک به همراه خانواده‌های خود اوکراین را ترک کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »