مایک پمپئو به مناسبت سی سالگی قانون «آمریکاییان دچار معلولیت»: همچنان الهام‌بخش مدافعان حقوق افراد دارای ناتوانی جسمی هستیم

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺مایک پمپئو به مناسبت سی سالگی قانون «آمریکاییان دچار معلولیت»: همچنان الهام‌بخش مدافعان حقوق افراد دارای ناتوانی جسمی هستیم

وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه ۵ مرداد در بیانیه‌ای به مناسبت سی‌امین سالگرد اجرایی شدن قانون حمایت از افراد دچار معلولیت در ایالات متحده گفت، که فعالان در سراسر جهان از این قانون الهام گرفتند و برای ایجاد قوانین دفاع از حقوق افراد دارای ناتوانی در کشورهایشان تلاش کردند.

مایک پمپئو در این بیانیه نوشت، سی سال پیش مصوبه «آمریکایی‌های دچار معلولیت» به قانون تبدیل شد. این قانون محدودیت‌های دسترسی و امکانات را در هم شکست و میلیون‌ها آمریکایی دچار معلولیت را قادر ساخت که از استعدادها و مهارت‌های خود استفاده و به تقویت کشورشان کمک کنند. وی گفت که این افراد اکنون از حق دسترسی به مدارس، بیمارستان‌ها، مشاغل، و مراکز بازپروری مشابه همان امکاناتی که در اختیار دوستان و خانواده‌‌های غیرمعلولشان است، برخوردارند و افزود، فعالان در جهان از این قانون الهام گرفته و تلاش کردند قوانین حقوق افراد دارای ناتوانی را در کشورهایشان اجرا کنند.

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ خاطرنشان کرد که ایالات متحده همچنان الهام‌بخش آنهایی است که خواهان مشارکت همگانی کامل در سرتاسر جهان هستند. مایک پمپئو تاکید کرد به واسطه دستاوردهای سی سال گذشته، ما متعهد به ارتقای حقوق افراد دارای ناتوانی جسمی هستیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مایک پمپئو: ایالات متحده تسلط چین بر دریای جنوب چین را نمی‌پذیردمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در توییتی با تاکید بر اینکه ایالات متحده تسلط چین بر دریای جنوب چین را نمی‌پذیرد، نوشت: «سیاست ایالات متحده کاملا شفاف است: دریای جنوب چین، پهنه امپراتوری آبی چین نیست.»
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

لباس مجهز برای مراقبان آزمون‌های سراسری/ حوزه امتحانی داوطلبان مبتلا به کرونا احتمالا 'بیمارستان' استسخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مراقبانی که در جلسه آزمون مبتلایان به کرونا خواهد بود مانند پزشکان و پرستاران باید مجهز به لباس، گان و شیلد باشد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نگاه استراتژیک به همسایه‌ها سیاست‌ِ ایران امروز و فردا استسخنگوی دولت در یادداشتی به تبیین جایگاه روابط ایران با همسایگان خود پرداخت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

استاندار خوزستان: مخلوط شدن آب و فاضلاب مربوط به نقاط انشعاب‌های غیر مجاز استغلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان اعلام کرد موضوع مخلوط شدن آب آشامیدنی و فاضلاب «بیش از آنچه که واقعیت دارد، برجسته شده است».
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

موبد زرتشتی آرش کسروی به قتل رسیده است | DW | 26.07.2020موبد زرتشتی آرش کسروی و دو همراه او به دست افراد ناشناس به قتل رسیدند. جنازه آنها در شهر ماهان در استان کرمان پیدا شد. آرش کسروی ساکن کالیفرنیا بود و پس از مرگ پدرش از آمریکا به ایران بازگشته بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

معاون وزیر بهداشت ایران: وضعیت اصلا خوب نیست؛ تهران منبع پخش بیماری به کل کشور استهشدارهای مقامات بهداشتی ایران نسبت به گسترش مجدد ابتلا به کرونا همچنان ادامه دارد و امروز ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران گفته است که 'تقریبا کل کشور وضعیت قرمز دارد' و 'وضعیت اصلا خوب نیست' و تهران را منبع پخش کرونا در کل کشور خواند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »