مایک پمپئو در میزگرد مجازی سیپک: امیدواریم تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در شورای امنیت سازمان ملل تمدید شود

11/08/2020 12:37:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

پمپئو, تحریم

🔺مایک پمپئو در میزگرد مجازی سیپک: امیدواریم تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در شورای امنیت سازمان ملل تمدید شود ⚡️وزیر خارجه آمریکا می‌گوید انقضای تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در ماه اکتبر خطر تروریستی برای همه جهان است، و آمریکا تلاش دارد جلوی آن را بگیرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageوزیر خارجه آمریکا می‌گوید امیدوار است که تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در شورای امنیت سازمان ملل تمدید شود.مایک پمپئو عصر دوشنبه ۲۰ مرداد به طور مجازی در «کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران» موسوم به «سیپک» شرکت کرد و در بخشی از سخنان خود به اقدامات رژیم ایران اشاره کرد. او با بیان اینکه «رژیم ایران حامی شماره یک تروریسم در جهان است»، گفت که آمریکا با خروج از برجام و افزایش فشار بر جمهوری اسلامی، توانایی رژیم ایران را برای اقدامات تروریستی کاهش داد.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به اینکه «تحریم تسلیحاتی رژیم ایران تحت برجام به زودی منقضی می‌شود»، گفت: ما سعی داریم که تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کنیم و من امیدوار هستم که ما موفق خواهیم شد.وی افزود: دولت قبل این خطر تروریستی را نادیده گرفت اما پرزیدنت ترامپ واضح نشان داد: ما قاسمی سلیمانی را کشتیم و حمزه بن لادن و البغدادی را از بین بردیم. این دولت بیش از همه، در حفاظت از مردم آمریکا مقابل تروریسم مصمم است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

برخی می‌خواستند در همه زمینه ها سازمان هواپیمایی را مقصر نشان دهندرییس سابق سازمان هواپیمایی کشوری: *برخی واپسگرایان سعی داشتند در بسیاری از اتفاقات سازمان هواپیمایی را مقصر جلوه دهند *آن‌ها گفتند که در سانحه ایران ۱۱۰ سازمان هواپیمایی مقصر بوده است *من را متهم به نفوذ در دستگاه امنیتی کردند *من جلوی آن‌ها را گرفتم

مراسم یادبود آزادسازی اردوگاه آشوویتس در سازمان ملل وین برگزار شد

رونق حضور افراد منفعت‌طلب در سازمان هواپیمایی/ پرونده‌ها «للّه» نیستند/ تردد کرونایی‌ها در حمل و نقل عمومی جرم استوزیر راه و شهرسازی در مورد آخرین اخبار از بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در فرانسه گفت: آزمایش‌ها انجام و مشاهدات عینی ثبت شده است. اطلاعات FDR و CVR دانلود و تطبیق داده شده است. تمام این اطلاعات در حال جمع‌بندی هستند و در حال هماهنگی با طرف اوکراینی هستیم که گزارش نهایی را اعلام کنیم و این گزارش به زودی اعلام می‌شود.

کاهش اندک در آمار فوتی‌های کرونا بساط جاده چالوس را راه انداخته است!معاون کل وزارت بهداشت بهداشت با بیان اینکه کاهش آمار مرگ و میر کرونا از اعداد بالاتر از ۲۰۰ به حدود ۱۵۰ چندان خوشحالی ندارد؛ زیرا هنوز هم آمار فوتی ها سه رقمی است، گفت: متاسفانه کاهش اندک در آمار مرگ و میر، بساط جاده چالوس و جوجه و... را راه انداخته است؛ در حالی که در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا اکنون عدد مرگ و میر کرونا به صفر یا اعداد تک رقمی رسیده است. حریرچی: برخی از ما بهتران، تست کرونا می‌دهند و سپس در مهمانی حاضر می‌شوند در بیش از ۱۰۰ کشور مرگ و میر به صفر یا اعداد تک رقمی رسیده؛ آمار ما هنوز سه رقمی است ۱۴ درصد کسانی که مبتلا شده بودند، مجددا درگیر شدند یکی از واکسن‌هایی که پیشرفت خوبی داشته، تنها ۷۳ روز ایمنی می‌دهد

تغییرات یارانه‌ای در راه است/ ۲۲ میلیون نفری از دریافت نکردن یارانه معیشتی گلایه دارندنوبخت:تغییرات یارانه‌ای در راه است/ ۲۲ میلیون نفری از دریافت نکردن یارانه معیشتی گلایه دارند

حمله فتاح به رقبا با ژست فسادستیزی؛ احمدی‌نژاد دیگری در راه است؟

Share via Email Print this page وزیر خارجه آمریکا می‌گوید امیدوار است که تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در شورای امنیت سازمان ملل تمدید شود.به گزارش ایسنا، علی عابدزاده در مراسم تودیع و معارفه خود که در دانشکده صنعت هوایی برگزار شد با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه‌های تعمیر و نگهداری و طراحی و ساخت هواپیما در سال‌های گذشته و این‌که در اوایل سال آتی توانایی ساخت قسمت گرم موتور در حوزه هواپیماهای غیرنظامی را پیدا می‌کنیم، اظهار کرد: در بدو ورودم در سازمان هواپیمایی ده‌ها پرونده قضایی وجود داشت که همکاران من از پیگیری آن رعب و وحشت داشتند اما من آرامش را به سازمان هواپیمایی برگردانم و با برخی واپسگرایان که تماما در حال حاشیه‌سازی و کارشکنی بودند برخورد کردم و آنها را از خودمان دور کردیم.# وین، خبرگزاری جمهوری اسلامی 05/11/83 نمایندگی.به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد اسلامی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه به لطف الهی و تلاش شبانه روزی مراحل گسترده‌ای از تحریم‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و در این دوران باید اقتصاد بازدارنده را الگو قرار دهیم، اظهار داشت: همانطور که مقاومت بازدارنده اعمال شد و دفاع ما با الگوی مقاومت بازدارنده بود، اقتصاد هم باید بازدارنده باشد تا در شرایط جدید بتوانیم فرصت‌های شغلی متعددی ایجاد کنیم تا افراد در رشته‌های مختلف به این فرصت‌های شغلی دسترسی داشته باشند.

مایک پمپئو عصر دوشنبه ۲۰ مرداد به طور مجازی در «کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران» موسوم به «سیپک» شرکت کرد و در بخشی از سخنان خود به اقدامات رژیم ایران اشاره کرد. او با بیان اینکه «رژیم ایران حامی شماره یک تروریسم در جهان است»، گفت که آمریکا با خروج از برجام و افزایش فشار بر جمهوری اسلامی، توانایی رژیم ایران را برای اقدامات تروریستی کاهش داد. رییس سابق سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: این واپسگرایان سعی داشتند در همه مشکلات به وجود آمده سازمان هواپیمایی کشوری را مقصر جلوه دهند و به همین سبب اعلام کردند که در سانحه ایران 110 سازمان هواپیمایی مقصر بوده است اما من جلوی آنها را گرفتم چرا که آنها دانسته یا ندانسته خطی را دنبال کردند که دشمن آن را می‌خواست و با وجود آنکه ایکائو می‌خواست ما را تحریم کند اجازه آن را ندادیم و جلوی آن را گرفتیم. وزیر خارجه آمریکا با اشاره به اینکه «تحریم تسلیحاتی رژیم ایران تحت برجام به زودی منقضی می‌شود»، گفت: ما سعی داریم که تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کنیم و من امیدوار هستم که ما موفق خواهیم شد.آشوویتس مراسم شصتمین سالگرد آزادسازی اردوگاه کشتــار یهودیان در دوران جنــک جهانی دوم معروف به"آشوویتس" روز دوشنبه در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در وین برگزار شد. وی افزود: دولت قبل این خطر تروریستی را نادیده گرفت اما پرزیدنت ترامپ واضح نشان داد: ما قاسمی سلیمانی را کشتیم و حمزه بن لادن و البغدادی را از بین بردیم. ادامه دارد. این دولت بیش از همه، در حفاظت از مردم آمریکا مقابل تروریسم مصمم است. ما به صورت گروهی در مجموعه کار می‌کنیم و جا دارد که اینجا از زحمات ایشان تشکر کنم.

پیش از این نیز، مایک پمپئو روز یکشنبه با انتشار توئیتی از نامه شورای همکاری خلیج فارس خطاب به شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ضرورت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، استقبال کرد. استرولاک تاکید کرد:عدم بردباری و نفرت از باورهای دیگر، هنوز در جوامع زنده است و برای مقابله با آن باید تحمل عقاید و بــاورهای دیگـران را از کودکی به مردم آموخت. وزیر خارجه آمریکا نوشت: «نامه شورای همکاری خلیج فارس به شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، بیانیه بی‌باکانه‌‌ای است.» نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، روز شنبه با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد از آن شورا خواست تا زمانی که ایران از مداخله مسلحانه در کشورهای همسایه دست برنداشته است، تحریم تسلیحاتی اعمال شده علیه ایران را لغو نکند. تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر به پایان می‌سد و آمریکا خواستار تمدید آن است. هفته گذشته در آستانه شصتمین سالگردآزادی آشوویتس،نمایندگان راست افراطی در ایالت ساکسونی آلمان، زمانی سالن را ترک کردند که بـه احترام قربانیان نازی ها، در مجلس ایالتی یک دقیقه سکوت اعلام شد. ۱۷ مرداد نیز، کلی کرفت ، سفیر ایالات متحده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد، ایران را «حامی شماره یک تروریسم در جهان» خواند و به روسیه و چین هشدار داد که آنها نیز، در صورت جلوگیری از تصویب قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، در شمار بزرگترین حامیان تروریسم در جهان قرار خواهند گرفت. اسلامی ادامه داد: ضمن اینکه رعایت حفاظت فردی و استفاده از ماسک در تمام فرودگاه‌ها و سیستم حمل و نقل عمومی قانون است و در بدو ورود به فرودگاه‌ها هم ماسک به مسافران با نرخ مصوب فروخته می‌شود.

خبرهای دیگر .. روزنامه پرسه اتریش در این باره نوشت:"این رویداد، صحنه هایی را به یاد می آورد که کاملا می توانست در دوران نازی ها اتفاق بیافتد.. .