مایک پمپئو: حکم یک دادگاه ترکیه علیه کارمند محلی کنسولگری آمریکا در استانبول روابط دو کشور را تضعیف می‌کند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

مایک پمپئو: حکم یک دادگاه ترکیه علیه کارمند محلی کنسولگری آمریکا در استانبول روابط دو کشور را تضعیف می‌کند دادگاهی در شهر استانبول امروز متین توپوز را - که سال ۲۰۱۷ به اتهام کمک به یک «تشکیلات تروریستی» بازداشت شده بود - به ۹ سال حبس محکوم کرده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

۲۲ خرداد با صدور بیانیه‌ای به محکومیت یکی از کارکنان محلی کنسولگری آمریکا در استانبول واکنش نشان داد.

مایک پمپئو در این بیانیه گفت: «ایالات متحده از تصمیم امروز دادگاهی در ترکیه مبنی بر صدور حکم محکومیت علیه متین توپوز، یکی از کارمندان کنسولگری آمریکا در استانبول، به شدت نگران است و امیدوار است تصمیم دادگاه به سرعت نقض شود.» آقای پمپئو در ادامه با بیان این که آقای توپوز «نزدیک به سه دهه برای ارتقای همکاری‌های انتظامی میان ایالات متحده و ترکیه سخت تلاش کرده و برای تامین ایمنی و امنیت دو کشور ما کمک کرده است،» اتهام مطرح شده علیه او را «بی‌اساس» خواند.

وی گفت: «اتهامات بی‌اساس علیه آقای توپوز هم مقیاس و هم ماهیت کار مهم انجام شده توسط کارکنان محلی ما به نمایندگی از دولت ایالات متحده و برای ارتقای روابط دوجانبه را بد جلوه می‌دهند. مقام‌های آمریکایی تمام جلسات دادگاه آقای توپوز در استانبول را پیگیری کرده‌اند و ما هیچ مدرک معتبری برای حمایت از این تصمیم [دادگاه] مشاهده نکرده‌ایم.»

وزیر خارجه آمریکا خاطرنشان کرد که حکم امروز دادگاه استانبول علیه متین توپوز اعتماد به نهادهای ترکیه و همچنین اعتماد حیاتی به بنیان رابطه ترکیه-آمریکا را تضعیف می‌کند. وی اضافه کرد: «ما بار دیگر از دولت ترکیه می‌خواهیم این پرونده را از طریق عادلانه حل و فصل کند.»به اتهام کمک به یک «تشکیلات تروریستی» بازداشت شده بود - به

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

در این شرایط همه تلاش می کنند تا به نحوی ترامپ را تضعیف کرده و به زیر بکشند

عدالت_آمریکایی

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پمپئو از ایران خواست سه شهروند آمریکایی را آزاد کندمایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز چهارشنبه در حالی از گزارش سالانه آمریکا درباره آزادی مذهبی در جهان رونمایی کرد که از جمهوری اسلامی خواست سه شهروند آمریکایی زندانی در ایران را آزاد کند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

پمپئو از ایران خواست سه شهروند آمریکایی را آزاد کندمایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز چهارشنبه در حالی از گزارش سالانه آمریکا درباره آزادی مذهبی در جهان رونمایی کرد که از جمهوری اسلامی خواست سه شهروند آمریکایی زندانی در ایران را آزاد کند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

پروازها میان ترکیه و آلمان از سر گرفته شدترکیه و آلمان در پی لغو محدودیت‌های کرونایی پروازها میان دو کشور را از سر گرفتند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا بار دیگر ایران را به نقض آزادی‌های مذهبی متهم کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimآمریکا ایران را به نقض «آزادی مذهبی» متهم کرد وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه موسوم به «آزادی‌های مذهبی» بار دیگر ایران را به نقض آزادی‌های مذهبی متهم کرده است به جاسوسای بهاییشون سخت میگذره حتما..
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کره شمالی: دخالت‌های واشنگتن در روابط دو کره، بر انتخابات آمریکا اثر می‌گذارد«ایالات متحده باید زبانش را به دهان بگیرد و به مشکلات داخلی خود بپردازد. مگر اینکه بخواهد 'سیخ شدن مو بر تن' را تجربه کند... این کار نه تنها برای منافع آمریکا بهتر است بلکه باعث برگزاری آسان انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو خواهد شد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ فرمان تحریم تعدادی از مقامات دیوان بین‌المللی کیفری را صادر کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimترامپ دیوان لاهه را هم تحریم کرد رئیس‌جمهور آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی، تنی چند از مقامات دیوان بین‌المللی کیفری را به دلیل ایفای نقش در تحقیقات بین‌المللی درباره جنایات نظامیان آمریکایی در افغانستان تحریم کرد زدن رو خط خود تحریمی اینا دقیقا فازشون چیه
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »