مایک پمپئو از واکنش اروپا به اعدام روح الله زم در ایران استقبال کرد؛ واکنش برخی اعضای کنگره به این اعدام

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

مایک پمپئو از واکنش اروپا به اعدام روح‌الله_زم در ایران استقبال کرد؛ واکنش برخی اعضای کنگره به این اعدام آقای پمپئو، روز سه شنبه ۲۵ آذر، در توئیتی نوشت که ایالات متحده گام هایی را که دولت های اروپایی در این باره برداشته اند، تحسین می کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آقای پمپئو در ادامه نوشته است که «مردم ایران سزاوار آزادی و رسانه های متنوع هستند، نه سانسور، بازداشت و اعدام خبرنگاران.»اعدام روح‌الله زم توسط جمهوری اسلامی واکنش‌های در نزد اعضای کنگره آمریکا نیز در پی داشت.

آقای زم در فرانسه پناهنده شده بود. او بعدا کانال تلگرامی «آمد نیوز» را راه انداخت که عموما اخبار و گزارش های فساد در جمهوری اسلامی و اخبار اعتراضات و تجمعات را منتشر می کرد. وی در شرایطی که به نوشته آسوشیتدپرس هنوز روشن نشده است، به ایران بازگردانده شد و پس از پخش اعترافات اجباری از وی، در دادگاهی به اعدام محکوم شد. حکم اعدام وی صبح روز شنبه ۲۲ آذر به اجرا در آمد.

کمیته روابط خارجی سنای آمریکا نیز ربایش و اعدام روح الله زم را محکوم کرده و در توئیتی نوشته است که اعدام زم تایید کننده بیشتر این موضوع است که «رژیم ایران به حکومت قانون احترام نمی گذارد.» کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با اشاره به این اعدام نوشته است که این امر نشان داد «خروج از برجام درست بود و بازگشت به برجام نه تنها فقط برای آمریکا، که برای مردم ایران هم فاجعه بار خواهد بود.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پمپئو غلط کرد!😇

دلقک مسغره اتحادیه اروپا یه بی وجودهای مثل شما یانکی های بزدل ن

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نشست آنلاین مجمع پیش‌برد تجارت اروپا با ایران در واکنش به اعدام «زم» به تعویق افتادمجمع تجاری در تهران که هدف آن پیش‌برد تجارت بین اروپا و ایران بود، یک روز قبل از آغاز به کار و در پی خوبه، تیر اسهال طلبان کثافت و دزد به سنگ خورد، این اشغالها با اعدام زم کلمه ایی اظهار تاسف کردن و در روزنامه ها نشر ندادن و بدنبال تبهکاری و شیادی دیگری بر سر اروپا بودن که نشد، عوضیها...
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عراق: به ایران درباره واکنش آمریکا نسبت به حمله به سفارتش هشدار دادیمفواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، روز دوشنبه 18 ژانویه در مصاحبه‌ای اختصاصی با تلویزیون الحدث، گفت که آخرشم چشمشون کور شد !!! همتی و آخوندها دارند دلار میخرند تا تو قیمت بالا بفروشن.البته دلار را از خود بانک مرکزی با کد ملی کارتن خوابها میخرند و وقتی باز دلار را بالا بردند .به خود بانک مرکزی میفروشند و از جیب مردم دزدی میکنند.الان که دلار ۲۱هزار تومان است.تو بازار معروفه .به اینکه همتی خریدار شد. 😁😁😁😁😁 جمهوری اسلامی.تو شاخص سهام ۶۰۰ هزار خریدند.و دلار را کردند ۳۵ هزار تومان.ملت فقیر و طمعکار را خر کردند و تو شاخص ۲میلیون.به ملت احمق فروختند و آمدند بیرون.الان شاخص با دلار ۲۱تومان شده ۱میلیون تومان.جهانگیری و روحانی و آخوندی و خامنه و اراذل به ریش ملت میخندند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واكنش‌ رسمى ايران به حملات متقابل اسرائيل؛ نقدی تهدید به پاسخ به «شرارت» کرددر اولین واکنش به حمله موشکی ناکام به تاسیسات اتمی دیمونای اسرائیل، و اقدام متقابل اسرائيل در حمله به اهداف ایرانی در سوریه، محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ادعا کرد که اسرائیل تلاش کرده حوادثی را که دیروز اتفاق افتاد لاپوشانی کند. تو دفتر خود نقدی که جاسوس بود و از دفتر خودشم خبر نداشت 🤭🤣 لااقل یه الدنگ دیگه میدا میکردن برای زر مفت زدن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کمیسیون برجام؛ اعتراض عراقچی به واکنش اروپا در محکومیت اعدام زم | DW | 17.12.2020عباس عراقچی در نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام به تروئیکای اروپا اعتراض کرد که به جای محکومیت قتل فخری‌زاده، اعدام روح‌الله زم را محکوم می‌کنند. او خویشتندار بودن در قبال 'رفتارهای غیرقانونی و خصمانه' را ناممکن خواند. انصافآ مواردی به اصطلاح حقوق بشری بین الدول باید همه جانبه برمبنای انصاف باشد. اگر ما بطرف توجیهاتی خاص بخاطر خوشی وهم پیمان بودن امریکا کاری را انجام بدهیم ظلم و دور از انصاف است! بحث آبگرمکن‌ه، به در قابلمه گیر داده. مشنگ خودتونین JZarif این نامردان هم جلسه ای شما ایران با علم و اقتدار را نابود شده میخواهند ، واضح است که پا دوهای سینه چاک را می ستایند ، دانشمند ما روح ایشان را به شکنجه گاه می برد اما مزدور وطن فروش و خرابکار به روح اینها آرامش میدهد شما چه توقعی دارید ؟؟؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واکنش مشاور امنیت ملی دولت آینده آمریکا به اعدام زم | DW | 14.12.2020جیک سالیوان، گزینه بایدن برای سمت مشاور امنیت ملی آمریکا، اعدام روح‌الله زم را محکوم کرده و تأکید کرد آمریکا همراه با هم‌پیمانان خود در مقابل نقض حقوق بشر در ایران خواهد ایستاد. شکر خورد حقوق سیاه پوستان را دریاب در مقابل نقض حقوق بشر ايستادن اينها مثل شما مماشاتگران اروپايى ميماند كه پس از اينهمه جنايت اين رژيم پس از كشتار آبان و كشتار ٦٧ باز هم ميخواهيد با اين رژيم وحشى بريد بنشينند سر يه ميز و واسه ٤ تا قرارداد تجارى همه پرنسيبهاى خودتون را هم زير پا بزاريد همزمان با زم در ایالات متحده هم اعدام داشتیم اونو هم محکوم کنید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »