مایک پمپئو: جهان باید حول این ایده مرکزی که «جمهوری اسلامی ایران‌ بزرگترین تهدید است» متحد شود

20/09/2020 07:58:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

پمپئو, ایران‌

🔺مایک پمپئو : جهان باید حول این ایده مرکزی که «جمهوری اسلامی ایران‌ بزرگترین تهدید است» متحد شود ⚡️وزیر خارجه آمریکا با اشاره به بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، بر متحد شدن حول این محور که جمهوری_اسلامی ایران بزرگترین تهدید است، تأکید کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، با اشاره به اقدام آمریکا در بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، بار دیگر بر ضرورت متحد شدن جهان حول این محور مرکزی «که جمهوری اسلامی ایران بزرگترین تهدید است» تأکید کرد.وزیرخارجه آمریکا روز یکشنبه ۳۰ شهریور و در گفت‌وگو با ماریا بارتیرومو از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: «جهان باید حول این ایده مرکزی متحد شود که جمهوری اسلامی ایران، بزرگترین تهدید است و وقتی که این رژیم رفتار خود را عوض کند، ما این شانس را پیدا می‌کنیم که در منطقه ثبات واقعی جهانی ایجاد کنیم. این چیزی است که ما مشغول کار روی آن بوده‌ایم. این همان چیزی است که پرزیدنت ترامپ از ما خواست که انجام دهیم. و اکنون، با گذشته سه سال، ما حاصل آن فعالیت‌ها را می‌بینیم.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

پمپئو حاضر است بخاطر اینکه ترامپ رئیس جمهور آمریکا بشود با دروغ و دغل تمام مردم ایران دچار فقروفلاکت بشوند.لعنت برسیاست و هرچه آدم سیاست مدار دردنیا است .بخاطر قدرت طلبی حاضر هستند عده ای از مردم بیگناه از فقروفلاکت بمیرند

آشنایی با عکاس هندی که نیم قرن تاریخ دُبی را ثبت کرده است«در دُبی عکس‌های رامش را می‌توان همه‌جا دید، از درودیوار مترو گرفته تا موزهٔ اتحاد. مشهورترین عکسهای او امضای پیمان تشکیل این کشور را نشان می‌دهد.»

اسنپ بکی در قطعنامه ۲۲۳۱ وجود ندارد/ پمپئو منتظر است فیلم برجام بیاید بیرون/ در سخنرانی سازمان ملل نقشه‌ای را نشان خواهم دادوزیر خارجه کشورمان گفت: اسنپ بکی در قطعنامه ۲۲۳۱ وجود ندارد. پمپئو می‌گوید یک سازوکار ساده است و آن را نخوانده است و الان منتظر است فیلم برجام بیاید بیرون.

مردی که از بلندترین آسمان‌خراش پاریس بالا رفت دستگیر شداین فرد بدون هیچ وسیله محافظتی از بلندترین ساختمان پاریس بالا رفت.

فرمانده سپاه: هرکس را که در کشتن سلیمانی دست داشته خواهیم زد | DW | 19.09.2020سردار سلامی می‌گوید سپاه در گرفتن انتقام کشته‌شدن قاسم سلیمانی جدی است، اما این انتقام‌گیری نه با کشتن یک زن سفیر بلکه با زدن کسانی که مستقیم یا غیرمستقیم در کشتن سلیمانی دست داشتند انجام خواهد شد.

گینزبرگ؛ زنی که در مسند قضاوت جلودار جنبش عدالت‌خواهی آمریکایی‌ها شد - BBC News فارسیروت بیدر گینزبرگ، قاضی سرشناس دیوان عالی آمریکا دیروز به علت سرطان لوزالمعده در ۸۷ سالگی درگذشت.

هفته‌ای که گذشت به روایت تصویر - BBC News فارسیمجموعه‌ای از عکس‌های برگزیده خبری هفته گذشته (۱۲ - ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۰) در نقاط مختلف دنیا

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، با اشاره به اقدام آمریکا در بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، بار دیگر بر ضرورت متحد شدن جهان حول این محور مرکزی «که جمهوری اسلامی ایران بزرگترین تهدید است» تأکید کرد.Aa رامش شوکلا یکی از برجسته‌ترین عکاسان در امارات عربی متحده است.به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد جواد ظریف در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران گفت: آنچه که واضح است کلیه اعضای شورای امنیت به استثنای آمریکا و یک کشور دیگر رسما اعلام کردند اقدام آمریکا را به رسمیت نمی‌شناسند‌.Aa پلیس فرانسه مردی را که از برج مون پارناس، بلندترین ساختمان پاریس بالا رفت را دستگیر کرد.

وزیرخارجه آمریکا روز یکشنبه ۳۰ شهریور و در گفت‌وگو با ماریا بارتیرومو از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: «جهان باید حول این ایده مرکزی متحد شود که جمهوری اسلامی ایران، بزرگترین تهدید است و وقتی که این رژیم رفتار خود را عوض کند، ما این شانس را پیدا می‌کنیم که در منطقه ثبات واقعی جهانی ایجاد کنیم. این چیزی است که ما مشغول کار روی آن بوده‌ایم. شوکلای ۸۳ ساله پنج دهه تحول دبی را روی نگاتیو حک کرده است. این همان چیزی است که پرزیدنت ترامپ از ما خواست که انجام دهیم. آنها این قطعنامه ۳۵ بندی را به چهار بندی تغییر دادند که حتی نیاز به وتو هم پیدا نکرد ولی اینجا یک وضعیت متفاوت است اینجا ۱۳ کشور به رئیس شورای امنیت نامه نوشتند و گفتند اقدام آمریکا برای استفاده از سازوکار هم اسم ماشه و هم اسنپ بک که آمریکا استفاده می‌کند هیچ کدام در قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام نیامده است. و اکنون، با گذشته سه سال، ما حاصل آن فعالیت‌ها را می‌بینیم. مشهورترین عکسهای او امضای پیمان تشکیل این کشور را نشان می‌دهد.» مایک پمپئو در پاسخ به پرسشی در مورد توافق‌های تاریخی صلح اخیر در خاورمیانه افزود: «راه مناسب برای ایجاد ثبات،‌ منزوی کردن ایران بود و ما این کار را کردیم. در سال ۲۰۱۵ نیز آلن روبر، مشهور به.

گفته‌هایی مبنی بر منزوی شدن آمریکا در منطقه مطرح شده است که به هیچ وجه صحت ندارد. خیلی خوشحال بودم. پامپئو می‌گوید یک سازوکار ساده است و آن را نخوانده است و الان منتظر است فیلم برجام بیاید بیرون. اسرائیل و آمریکا اکنون بیش از هر زمان دیگری در تاریخ معاصر، متحد و دوست در منطقه دارند و آنها این کار را پس از اعتماد به پرزیدنت ترامپ و تیمی که همراه او است و به همراه او کار درست را اجرا می‌کند، انجام دادند.» وزیرخارجه آمریکا گفت: «پرزیدنت ترامپ برای مدت سه سال،‌ راهی اساسا متفاوت را برگزید. بعد شیخ زاید نگاهش به من افتاد. ساختار متعارف سیاست خاورمیانه بر این اساس استوار بود که نخست باید مناقشه بین اسرائیل و فلسطینی‌ها را برطرف کرد. وزیر امور خارجه درباره این‌که آیا فعال کردن سازوکار حل اختلاف به بازگشت تحریم‌ها منجر نمی‌شود، گفت: متن این است که بعد از گذشت یک روند آن کشور می‌تواند اقدام به بازگرداندن تحریم‌ها کند ولی این روند به اقدام آن کشور مشروعیت می‌دهد یا خیر. پرزیدنت [ترامپ]‌ خیلی سریع دریافت که تهدید اصلی برای این کشورها، جمهوری اسلامی ایران است.» او در سال ۱۹۶۵ به امارات رسید.

پس ما روایت را عوض کردیم، تلاش کردیم تا ائتلافی از کشورهای خلیج [فارس] تشکیل دهیم که با هم کار کنند تا متقاعدشان کنیم که می‌توانند با هم همکاری کنند، با کشور اسرائیل رابطه داشته باشند، و با آن کشور تجارت کنند. با این کار آنها ایمن‌تر خواهند بود و مردمشان نیز کامیاب‌تر خواهند شد. رامش، دست خالی از بمبی راه افتاد و دل به دریا زد تا برای خودش کسی بشود و بعد هم همسر و پسرش نیل دنبالش آمدند. یکی از دلایل استناد بولتون به برجام این است که می‌گوید این روند حق وتوی ما را نابود می‌کند و مدعی است منافع راهبردی ما حفظ وتوی ماست. این‌ها اصول پایه‌ای آن [روایت]‌ هستند.» مایک پمپئو به اشاره به اقدامات اساسی پرزیدنت ترامپ و دولت او در حمایت از این سیاست و اثبات همراهی ایالات متحده با آنها، افزود: «جابه‌جایی سفارت آمریکا به اورشلیم و اعلان رسمی مالکیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان همه اقداماتی [بودند] که رئیس‌جمهوری‌های قبلی آمریکا گفته بودند . نیل،‌ پسر او می‌گوید: «آن موقع‌ها خانهٔ ما یک اتاق بیشتر نداشت، که حال و تاریک‌خانه و آشپزخانهٔ ما، همه در همان بود.. شما زمانی ازدواج کردی ولی الان نه.

. در یکی‌ مایع ظهور و ثبوت عکس می‌ریختیم و در آن یکی غذا می‌خوردیم. انجام‌پذیر نیست و خلاف روایت متعارف کارشناسان خاورمیانه است. بعد از آن، اقدام ما برای کشتن قاسم سلیمانی بود که تهدیدی بزرگ برای همه در منطقه را حذف کرد.» رامش هرگز عکس‌های سلطنتی‌اش را برای پولشان نفروخت. وی  درباره تحریم ثانویه کشورها از سوی آمریکا گفت: آمریکایی‌ها قاعده قلدری دارند که همواره از آن استفاده می‌کنند و ممکن است این بار هم استفاده کنند. به نظر من این‌ موارد به این کشورها در خاورمیانه اطمینان داد که ایالات متحده به تعهد خود پایبند می‌ماند و این فضا را فراهم کرد که نه فقط یک،‌ که دو توافق صلح در ربع قرن گذشته در خاورمیانه بین اسرائیل و امارات متحده عربی، و بین اسرائیل و بحرین را در پی داشت که برای تمامی این کشورها و مردمشان زندگی را بهتر خواهد کرد. این لحظه‌ای تاریخی است و امیدواریم نمونه‌های دیگری را هم در پی داشته باشد. کاری او هنوز هم به آن ادامه می‌دهد.

» وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی در مورد واکنش ایران به توافق‌های صلح اخیر گفت: «دو چیز در جریان است. البته تمام کسانی که رعایت می‌کنند می‌گویند علیرغم غیرقانونی بودن تحریم‌ها این قاعده را رعایت می‌کنیم چون قلدری می‌کنند اما توجه نکردند این روند و قاعده برای آنها هم ممکن است انجام شود چون ممکن است نورد استریم را تحریم کنند. یکی این که ما توافق صلح را داشتیم و بعد این که از نیمه‌شب گذشته، تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران بازگردانده شد که موانع بیشتری بر سر راه جمهوری اسلامی ایران در ایجاد خسارت در خاورمیانه قرار می‌دهد. ایالات متحده در حال حاضر راهبری ممانعت از قاچاق تسلیحاتی ایران را در دست دارد. معامله قبلی که جان کری وزیر خارجه [سابق] و جو بایدن معاون رئیس جمهوری [سابق] امضا کردند، به ایران اجازه می‌داد از ۱۸ اکتبر - یعنی همین چند هفته دیگر - دست به قاچاق تسلیحات بزند. وی تاکید کرد: این سلطه در حال پایان است. این بی‌معنی است، مطلقا بی‌معنی است.

ما شب گذشته جلوی آن را با فعالیت خود در سازمان ملل گرفتیم و فردا بیشتر از آن سخن خواهیم گفت.» مایک پمپئو گفت: «ایران ۴۰ سال است - یعنی از زمان انقلاب - که در منطقه به گسترش تروریسم می‌‌پردازد و به هیچ‌ وجه انتظار نمی‌رود آنها در زمانی کوتاه و به هر شکلی از آن ایدئولوژی خارج شوند، آن را تغییر دهند، و ماهیت حکومت مذهبی دزدسالارشان را کنار بگذارند.. پرزیدنت ترامپ گفت که ما منابع را از آن‌ها دریغ می‌کنیم، بسته‌های پول نقد نمی‌دهیم، نمی‌گذاریم در جهان تجارت کنند، نمی‌گذاریم ثروتی برای از بین بردن فرصت‌ها برای ایجاد صلح در منطقه به دست آورند. وزیر خارجه آمریکا افزود:‌ «بگذارید مثال دیگری برایتان بزنم. همه می‌خواهند وضعیت لبنان بهتر شود.

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، تلاشی را برعهده گرفته است. ولی هنوز اروپایی‌ها به ما برای جلوگیری از قاچاق تسلیحات ملحق نشده‌اند. آن تسلیحاتی که ایران خواهد فروخت، به دست حزب‌الله می‌رسد که زندگی را برای مردم لبنان به شکل تراژیکی بدتر می‌کند.» مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، شامگاه شنبه ۲۹ شهریور در بیانیه‌ای بازگشت تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران را ، که پس از اجرای توافق هسته‌ای سال ۱۳۹۴ بین جمهوری اسلامی و قدرت‌های جهانی برچیده شده بودند، .