مایک پمپئو: دولت پرزیدنت ترامپ کاملا نسبت به تهدید حزب کمونیست چین هوشیار است

09/05/1399 07:15 ب.ظ

مایک پمپئو: دولت پرزیدنت ترامپ کاملا نسبت به تهدید حزب کمونیست چین هوشیار است آقای پمپئو گفت: «خطر برای باورمندان همه ادیان در چین بسیار بالا است. ... اقلیت اویغور در غرب [چین] در بدترین حالت نقض حقوق بشر از سال‌های ۱۹۳۰ تاکنون به سر می‌برند.»

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه هشتم مرداد در گفت‌وگو با سایمون کانوی از برنامه رادیویی «جو پَگز» با اشاره به این که تهدید حزب کمونیست چین چندین دهه توسط سیاست‌مداران و دولت‌های گذشته آمریکا نادیده گرفته شده است، گفت که پرزیدنت ترامپ برای...

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه هشتم مرداد در گفت‌وگو با سایمون کانوی از برنامه رادیویی «جو پَگز» با اشاره به این که تهدید حزب کمونیست چین چندین دهه توسط سیاست‌مداران و دولت‌های گذشته آمریکا نادیده گرفته شده است، گفت که پرزیدنت ترامپ برای مقابله با این تهدید آماده بوده است و دولت او نیز بر این تهدید اشراف کامل دارد.

آقای پمپئو همچنین گفت: «خطر برای باورمندان همه ادیان در چین بسیار بالا است. ... اقلیت اویغور در غرب [چین] در بدترین حالت نقض حقوق بشر از سال‌های ۱۹۳۰ تاکنون به سر می‌برند.» مایک پمپئو با تاکید بر بالا بودن سطح خطر در حال حاضر، گفت که نمی‌توان فقط ارتباط تجاری داشت و بقیه چیزها را نادیده گرفت. وی افزود: «ما داریم این وضعیت را تغییر می‌دهیم. ما داریم یک ائتلاف جهانی از دموکراسی‌ها را ایجا می‌کنیم. به نظر من جهان اکنون تهدید حزب کمونیست چین را درک می‌کند.»

وزیر خارجه آمریکا پیشتر در جریان سخنرانی در کتابخانه نیکسون

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

مایک پمپئو در کنگره آمریکا: جمهوری اسلامی ایران قربانی نیست، یک متخاصم است♦️گزارش تکمیلی| مایک پمپئو در کنگره آمریکا: جمهوری اسلامی ایران قربانی نیست، یک متخاصم است مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا از کارزار فشار حداکثری به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دولت پرزیدنت ترامپ نام برد.

محدودیتها در تهران فرمالیته نیست / مترو و اتوبوس همچنان شلوغ استبر اساس تصمیمات جدیدی که در راستای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ می‌شود، قرار بر اعمال محدودیت‌های منطقه‌ای به جای محدودیت‌های کشوری است؛ محدودیت‌هایی که گلایه اصناف درگیر را در پی داشته، برخی معتقدند اعمال آنها فرمالیته بوده و نتوانسته در کاهش موارد ابتلا و مرگ موثر واقع شود و عده زیادی هم تاکید بر اعمال محدودیت های گسترده تر از جمله دورکاری درصد بیشتری از کارمندان، لغو طرح ترافیک و ... دارند.

آمریکا: اقدام ایران در مسلح کردن حوثی‌ها درگیری‌های یمن را طولانی کرده استکلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل، ضمن هشدار نسبت به ارسال تسلیحات از سوی ایران برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن، این اقدام را باعث تداوم ناآرامی‌ها در این کشور دانست.

آکار: هر طرحی بدون حضور ترکیه در مدیترانه شرقی محکوم به شکست استوزیر دفاع ترکیه تاکید کرد که هر پروژه‌ای در دریای مدیترانه شرقی بدون مشارکت ترکیه با شکست مواجه خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

نتانیاهو در یک ویدئوی جدید: ارتش اسرائیل به خوبی برای برخورد با هر سناریویی آماده استنتانیاهو در یک ویدئوی جدید: ارتش اسرائیل به خوبی برای برخورد با هر سناریویی آماده است نخست وزیر اسرائيل در ویدیوی جدیدی ضمن تاکید بر آمادگی کامل اسرائیل برای هر سناریویی، بار دیگر نسبت به «استقرار نظامی رژیم ایران در منطقه» هشدار داد.

اردوغان: صومعه سوملا نمونه بارز حفاظت ترکیه از میراث جهانی است

مایک پمپئو، وزیرخارجه ایالات متحده آمریکا، تهدید حزب کمونیست چین را از لحاظ مقیاس و مدت زمان آن چالشی بی‌مانند دانست و بر تلاش دولت پرزیدنت ترامپ برای مقابله با آن، تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه هشتم مرداد در گفت‌وگو با سایمون کانوی از برنامه رادیویی «جو پَگز» با اشاره به این که تهدید حزب کمونیست چین چندین دهه توسط سیاست‌مداران و دولت‌های گذشته آمریکا نادیده گرفته شده است، گفت که پرزیدنت ترامپ برای مقابله با این تهدید آماده بوده است و دولت او نیز بر این تهدید اشراف کامل دارد.

آقای پمپئو همچنین گفت: «خطر برای باورمندان همه ادیان در چین بسیار بالا است. ... اقلیت اویغور در غرب [چین] در بدترین حالت نقض حقوق بشر از سال‌های ۱۹۳۰ تاکنون به سر می‌برند.»

مایک پمپئو با تاکید بر بالا بودن سطح خطر در حال حاضر، گفت که نمی‌توان فقط ارتباط تجاری داشت و بقیه چیزها را نادیده گرفت. وی افزود: «ما داریم این وضعیت را تغییر می‌دهیم. ما داریم یک ائتلاف جهانی از دموکراسی‌ها را ایجا می‌کنیم. به نظر من جهان اکنون تهدید حزب کمونیست چین را درک می‌کند.»

وزیر خارجه آمریکا پیشتر در جریان سخنرانی در کتابخانه نیکسون

که هدف من تشریح عدم توازن شدیدی است که طی دهه‌ها و بر اساس نقشه‌های سلطه‌طلبانه حزب کمونیست چین در روابط ما شکل گرفته است.