ماکرون: اخذ مالیات از غول‌های فناوری مانع توافق تجاری با آمریکا نیست

12/09/1398 08:09:00 ب.ظ

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در دیدار روز سه‌شنبه با همتای آمریکایی خود ضمن تاکید بر لزوم اخذ مالیات از شرکت‌های بزرگ فناوری برای حفظ فضای رقابت عادلانه میان کسب و کارهای ملی و بین‌المللی، اطمینان داد که مذاکرات تجاری دو کشور به حل مسایل فیمابین منتج خواهد شد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در دیدار روز سه‌شنبه با همتای آمریکایی خود ضمن تاکید بر لزوم اخذ مالیات از شرکت‌های بزرگ فناوری برای حفظ فضای رقابت عادلانه میان کسب و کارهای ملی و بین‌المللی، اطمینان داد که مذاکرات تجاری دو کشور به حل مسایل فیمابین منتج خواهد شد. پیشتر دولت دونالد ترامپ اعلام کرده بود که قصد دارد تعرفه گمرکی واردات کالاهای فرانسوی از جمله پنیر روکفور، ماست، شامپاین، لوازم آرایشی و کیف‌های دستی را دو برابر کند. ارزش سالانه این کالاها که از فرانسه به بازار آمریکا صادر می‌شود، ۲.

۴ میلیارد دلار برآورد شده است.

این اقدام دولت آمریکا واکنش به وضع مالیات بر شرکت‌های بزرگ فناوری (گوگل، اپل، فیسبوک و آمازون) از سوی دولت فرانسه است. در همین حال اتحادیه اروپا نیز ابراز امیداوری کرد که با اعزام هیاتی تجاری به نیویورک مجادله تجاری پیش آمده میان آمریکا و فرانسه از طریق گفتگو حل و فصل شود.

دولت فرانسه چهار ماه پیش با تصویب قانونی بر درآمد غول‌های دنیای دیجیتال، نظیر آمازون، گوگل، فیسبوک و امثالهم در فرانسه مالیات وضع کرد. براساس این قانون، شرکت‌هایی که سالانه بیش از ۷۵۰ میلیون یورو در جهان و بیش از ۲۵ میلیون یورو در فرانسه کسب درآمد کرده باشند ۳ درصد بیشتر از پیش مالیات خواهند پرداخت. headtopics.com

غرب کلیتی دارد به سان جهات که محتاج در اراده نیست شکر خدای

بنابر آمار کمیسیون اروپا، میانگین مالیات شرکت‌های عظیم دیجیتال تنها ۹ درصد (از مجموع درآمد سالانه آنها) است، در حالی که شرکت‌های اروپایی به طور متوسط ۲۳ درصد مالیات پرداخت می‌کنند و این بی‌عدالتی مالیاتی فضای کسب و کار شرکت‌های اروپایی را دچار رقابتی نابرابر کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

عراقچی: هیچ‌کس نباید ایران را به خاطر کاهش تعهدات خود در برجام زیر سوال ببردعراقچی: هیچ‌کس نباید ایران را به خاطر کاهش تعهدات خود در برجام زیر سوال ببرد کاهش تعهدات ایران در قالب برجام به معنای خروج ایران از این توافقنامه نیست بلکه نجات این توافق است

جهانگیری: صادرات ایران به افغانستان از کل اتحادیه اروپا بیشتر استاسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه ضمن تایید اثرگذاری تحریم های نفتی آمریکا مدعی شد که فروش نفت ایران با وجود کاهش ولی از طریق روش‌هایی همچنان ادامه دارد جزئیات بیشتر🔽 تا حالشان جا بیاد تا ثروت ایران حراج کشورها تروریستها نابودی ها نشود تازه هی مسافرتهای مثلا کاری بریز بپاش های خرج هرچه بیچاره کشورها دعوت کنند به هرمناسبتی گدایان دیروز شدند شاهان امروز حرام خورها مفت خوران سیر از گرسنه خبر ندارد به درک که کاهش پیدا کرده چرا ننوشتی که گفته؟ کشورهای دوست ما هم جرأت خرید نفت از ما را ندارند؟ 🤔

عدم دریافت مالیات از سلبریتی‌ها مصداق تبعیض است- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimعدم دریافت مالیات از سلبریتی‌ها مصداق تبعیض است یک کارشناس اقتصادی در خصوص بازنگری در معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها تصریح کرد: مالیات مسئله‌ای نیست که در آن تبعیض قائل شد، به‌خصوص در صنوفی که پر درآمد هستند تکمیلی/ موسوی فرد تاکید کرد: یک سری صنوف پردرآند در کشور فرار مالیاتی گسترده ای دارند که می توان به پزشکان با حدود ۷ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی اشاره کرد وکلا نیز جز همین اقشار هستند بر طبق پژوهش سازمان امور مالیاتی، ۸۵ درصد وکلا مالیات نمی دهند

آمریکا اعمال مالیات بر کالاهای فرانسوی را بررسی می‌کندآمریکا درحال آماده کردن تعرفه های تازه بر کالاهایی به ارزش ۲.۴ میلیارد دلار صادرات فرانسه به تلافی مالیات تازه خدمات دیجیتالی این کشور است. انتظار می رود حدود ۳۰ شرکت که بیشترشان آمریکایی هستند مانند آلفابت، اپل، فیسبوک، آمازون و مایکروسافت تحت تاثیر قانون جدید فرانسه قرار گیرند.

سقوط بورس‌های اروپا در پی مجازات تجاری آمریکا علیه چین، برزیل و آرژانتیندونالد ترامپ روز دوشنبه اعلام کرد که کشورش تعرفه‌های جدید گمرکی بر وارادات فولاد و آلومینیوم از کشورهای برزیل و آرژانتین وضع می‌کند،‌ اقدامی که با واکنش ژائیر بولسونارو، همتای برزیلی و یکی از مهم‌ترین متحدان آمریکا در منطقه روبرو شد. حقشونه ذلیل شده های تو سری خور!

از بهترین خودروهای اروپا تا ربات‌های سگ‌شکل پلیس | DW | 02.12.2019بهترین خودروهای سال اروپا، ربات‌هایی به شکل سگ در خدمت پلیس آمریکا، افزایش تقاضا برای وانت‌‌های برقی و آسیب به سایت‌های ایرانی در نبود گوگل از جمله اخبار این هفته تکنولوژی هستند. گزارش از کاوه حیدری: