ماکرون و بایدن برای حل بحران دیپلماتیک واشنگتن-پاریس تلفنی گفتگو کردند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ماکرون و بایدن برای حل بحران دیپلماتیک واشنگتن-پاریس تلفنی گفتگو کردند جزئیات بیشتر🔽

شش روز پس از آغاز بحران سفارش زیر دریایی های اتمی توسط استرالیا، جو بایدن و امانوئل ماکرون، روسای جمهوری آمریکا و فرانسه بر تعهد هر دو کشور برای اعتمادسازی و بازگشت به حال عادی تأکید کردند.که هفته گذشته منعقد شد، قرارداد خرید زیردریایی‌هایی از فرانسه را لغو کرد.و وزیر خارجه فرانسه نیز لغو سفارش خرید زیردریایی‌ها توسط استرالیا را به عنوان «خنجری از پشت» توصیف کرد.

اینک با درخواست واشنگتن، روسای جمهور آمریکا و فرانسه در گفتگویشان که حدود ۳۰ دقیقه به طول انجامید تلاش کردند تا راه حلی برای جدی‌ترین بحران دیپلماتیک میان دو کشور از زمان «نه» گفتن فرانسه در جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ پیدا کنند.جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه لحن گفتگوی روسای جمهور آمریکا و فرانسه «دوستانه» بوده، گفت که جو بایدن امیدوار است که این اقدام «گامی در جهت بازگشت به حالت عادی» میان دو متحد قدیمی باشد.

به گفته مقام های آمریکایی، بایدن و ماکرون توافق کرده‌اند که در کنار مشورت‌ها و همکاری‌های نزدیک در زمینه‌های مختلف، در ماه اکتبر هم در اروپا با یکدیگر ملاقات کنند.بر اساس خبرهای منتشر شده، قرار است رئیس جمهور آمریکا در پایان ماه اکتبر در نشست گروه ۲۰ در شهر رم و سپس در ابتدای ماه نوامبر در نشست آب و هوایی «سی.او.پی ۲۶» در شهر گلاسگو شرکت کند.اهمیت استراتژیک

اگر چه فرانسه پس از اقدام آمریکا، بریتانیا و استرالیا در انعقاد پیمان دفاعی جدید خشمگین شد اما لحن بیانیه مشترک واشنگتن و پاریس نشان می‌دهد که مشارکت کشورهای عضو اتحادیه اروپا در منطقه هند و اقیانوسیه از اهمیت استراتژیک برخوردار است. در بیانیه مشترک دو کشور که پس از گفتگوی بایدن و ماکرون منتشر شده، بر «اهمیت یک نظام دفاعی قوی اروپایی برای کمک به امنیت فرا-اطلسی و مکمل نقش ناتو» تأکید شده است؛ موضوعی که موضع آمریکا در برابر آن مبهم بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

باهم بخورید!

فسخ قرارداد۱۰۰ میلیارد دلاری احتمالا رمزبازنگری درعملیات ( استراتژی وکنترل مهارایران) بین آمریکا واروپا به رهبری باند جنایتکارمحمدکریم خلیلی است وشاید درصدد خاتمه عملیات های مخفی آمریکا درایران وجهان با محوریت این مردک است. آیا این شبکه قراردادچندهزارمیلیاردی باایران بسته است؟

بحران هم بحرانهای قدیم فقط گلوله جواب بود

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسرائیل در واکنش به سخنرانی رئیسی برای سازمان ملل؛ پر از دروغ و بدبینی بود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا برای دوز سوم واکسن کرونا مجوز صادر کرد | DW | 23.09.2021سازمان غذا و داروی آمریکا برای واکسن تقویتی تولید شرکت فایزر−بیون‌تک که به عنوان دوز سوم تزریق می‌شود، مجوز صادر کرد. این واکسن را قرار است افراد بالای ۶۵ سال و همچنین گروه‌هایی خاص به عنوان دوز سوم دریافت کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

صدور حکم اعدام برای شهروز سخنوری، متهم به قاچاق دختران ایرانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جایزه معتبر پزشکی آلمان برای زوج ترک-آلمانی موسس شرکت بایون‌‌تک | DW | 21.09.2021اوزلم توره‌چی و اوگور شاهین زوج صاحب شرکت تولید واکسن بایون‌تک به همراه متخصص بیوشیمی این شرکت جایزه پزشکی پاول الریش و لوودویگ دارم‌اشتتر سال ۲۰۲۲ آلمان را گرفتند. این جایزه یکی از معتبرترین جوایز پزشکی در آلمان است. پاول ارلیش
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

برای پیروزی بر آرژانتین ،نمیخواستیم به آب و آتش بزنیم- فیلم گفتگو - مستند تسنیم | Tasnim🎥 سرمربی تیم‌ملی فوتسال: برای پیروزی بر آرژانتین، نمیخواستیم به آب‌و‌آتش بزنیم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ارسال کمک های پزشکی قطر به ایران برای مقابله با کروناارسال کمک های پزشکی قطر به ایران برای مقابله با کرونا صندوق توسعه قطر در صفحه توییتر خود اعلام کرد که از طریق حمل ونقل هوایی سه ‌ونیم تن مواد و تجهیزات پزشکی به منظور مقابله با ویروس کرونا به جمهوری اسلامی ایران ارسال کرده است روزی میرسه آب و نانمان هم میفرستن ما در قحطی بسر میبریم ایران ۱۴۰۰؛کاش مسئولان کمی هم خجالت میکشیدن قطریا واقعا ادمهای سازگار با تمدن ایرانیها هستند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »