ماکرون: همکاری‌ میان اروپا و چین در تغییرات اقلیمی تعیین کننده است

14/08/1398 11:37:00 ق.ظ

امانوئل ماکرون: همکاری‌ میان اروپا و چین در تغییرات اقلیمی تعیین کننده است بیشتر بخوانید🔽

چین, اتحادیه اروپا

امانوئل ماکرون: همکاری‌ میان اروپا و چین در تغییرات اقلیمی تعیین کننده است بیشتر بخوانید🔽

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه ، روز سه‌شنبه گفت که همکاری میان اروپا و چین برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای «تعیین کننده» خواهد بود. همزمان با این سخنان دولت ترامپ فرآیند خروج از توافق اقلیمی پاریس را به‌طور رسمی آغاز کرد.

چین و فرانسه در نشست سالجاری سران گروه ۲۰ متعهد شدند که سهم خود را در مورد تغییرات اقلیمی فراتر از موارد فعلی «به روز» کنند.توافق‌ اقلیمی پاریس که در سال ۲۰۱۵ بین ۱۸۷ کشور امضاء شد، کشورها را تشویق می‌کند که در صورت امکان تعهداتی را متقبل شوند.

اگر بخواهیم به توافق‌نامه پاریس پایبند باشیم نیاز است که در سال آینده تعهدات خود برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای را افزایش دهیمامانوئل ماکرونرئیس جمهوری فرانسهرئیس جمهوری فرانسه که هم اکنون در شانگهای چین حضور دارد، در یک نمایشگاه بزرگ تجاری خطاب به شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین گفت که تعهدات در حوزه اقلیمی باید افزایش پیدا کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا: شرایط به حالت عادی برگشتدر پی ناآرامی‌های امشب در شهر كربلاء و تجمع در اطراف کنسولگری ایران در این شهر، سرکنسول ایران در کربلا تاکید کرد که اوضاع آرام شده و شرایط تحت کنترل است 😂🤣 😂😂 یوم الله ۱۳ آبان لانه جاسوسی تسخیر شد

فرهاد و 'مرد تنها'یش در مصاف با قوانین ایراناستفاده از آهنگ مرد تنها با صدای فرهاد در فیلم فرزند صبح به کارگردانی رضا افخمی واکنش همسر و وکیل این خواننده را به میان آورده است.

حسن عباسی: 1400 کتاب نابودی امپراطوری آمریکا را تئوریزه کرده‌ است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس اندیشکده یقین گفت: هژمونی آمریکا در اینترنت شکست خورده و رژیمش متزلزل گردیده است، همچنین در حوزه کاپیتالیسم نیز دچار بحران شده و رویای آمریکایی دیگر مرده است. زارررررت ت ت ت. از یوگی و دوستاش چه خبر دکتر بدون مدرک!! داستان سرای شروع شد این کوسخول هنوز زندست؟

ایران: نقشی در تامین امنیت عراق در ایام اربعین نداشتیموزیر کشور ایران گفت تهران در ایام اربعین نقش و دخالتی در تامین امنیت داخل عراق نداشته است. - خبرگزاری آناتولی

موافقت مجلس با اولویت بررسی طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسیموافقت مجلس با کلیات طرح تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی نمایندگان مجلس با اولویت دادن به بررسی طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاهها موافقت کردند. یسری روانی جمع شدن و مملکت رو میگردونن. چقد ما مردم احمق هستیم که به اینا رای میدیم و میزاریم هر بلایی سرمون بیارن دیگه فرصتی برای چنین تغییرهایی ندارید... مملک افتاده دست یک مشت روانی!وقتی به جای حافظ وسعدی وزندگی نامه مشاهیرقدیم ومعاصرحججی که زنش هم بهش وفانکردشداسطوره یااون حسین فهمیده بدبخت رو که شیرش کردن انداختن زیرتانک وگفتن خودش پریدکاملاًمنطقیِ که به شعارمرگ برآمریکااکتفا نکنن وبرای مغزشویی بخوان داستان سرایی کنن احمقها

رونالدو و مسی در تیم منتخب ماه اروپااسامی بازیکنان تیم منتخب ماه فوتبال اروپا، توسط سایت ارزشیابی هواسکورد منتشر شد که نام رونالدو و مسی هردو خوبن😊😊

این اقدام ایالات متحده که به اطلاع سازمان ملل رسیده است، نخستین گام رسمی در روندی یک ساله برای خروج از پیمان جهانی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی است.به گزارش ایسنا، با تداوم ناآرامی‌ها در شهر کربلا چند فرد آشوبگر در مقابل کنسولگری ایران در این شهر تجمع کردند.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید استفاده از آهنگ مرد تنها با صدای فرهاد در فیلم فرزند صبح به کارگردانی رضا افخمی واکنش همسر و وکیل این خواننده بار دیگر مساله رعایت حقوق مادی و معنوی آثار هنری در ایران را به میان آورده.خبرگزاری تسنیم ، حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین امروز در همایش دانشجویی پایان هژمونی آمریکا که به مناسبت گرامیداشت 13 آبان در لانه جاسوسی برگزار شد، در خصوص مفهوم استکبار ستیزی، گفت: استکبار در مفهوم الله اکبر اینگونه معنا می شود که اگر کسی برای خود مقام استکباری ادعا کند و علو و برتری در زمین را برای خود جوید مستکبر است.

چین و فرانسه در نشست سالجاری سران گروه ۲۰ متعهد شدند که سهم خود را در مورد تغییرات اقلیمی فراتر از موارد فعلی «به روز» کنند. توافق‌ اقلیمی پاریس که در سال ۲۰۱۵ بین ۱۸۷ کشور امضاء شد، کشورها را تشویق می‌کند که در صورت امکان تعهداتی را متقبل شوند. میرمسعود حسینیان در مصاحبه با شبکه عربی زبان العالم این موضوع را عنوان کرد. اگر بخواهیم به توافق‌نامه پاریس پایبند باشیم نیاز است که در سال آینده تعهدات خود برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای را افزایش دهیم امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه رئیس جمهوری فرانسه که هم اکنون در شانگهای چین حضور دارد، در یک نمایشگاه بزرگ تجاری خطاب به شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین گفت که تعهدات در حوزه اقلیمی باید افزایش پیدا کند.. وی گفت: «اگر بخواهیم به توافق‌نامه پاریس پایبند باشیم نیاز است که در سال آینده تعهدات خود برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای را افزایش دهیم و باید تعهدات جدید برای سال‌های ۲۰۳۰ و ۲۰۵۰ را نیز تایید کنیم. فرماندهی پلیس کربلا نیز اعلام کرد که اوضاع در اطراف کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا تحت کنترل است.» ماکرون تاکید کرد که همکاری بین چین و اتحادیه اروپا در این زمینه تعیین کننده است: «سال آینده نیاز است با ارتقاء دستور کار، به طور جمعی وظایف خود را انجام دهیم. وی ادامه داد: ایران روحیه استکبار ستیزی خود را در تسخیر لانه جاسوسی نشان داد و 40 سال است که بدون کمک و پشتوانه امریکا جلوی هر توطئه او ایستادگی کرده است.

» از سوی دیگر یک مقام رسمی دفتر ریاست جمهوری فرانسه با ابراز تأسف از اقدام ایالات متحده مبنی بر خروج از این توافق در عین حال تاکید کرد که آقای ماکرون و شی تعهدات خود درباره توافق پاریس را بار دیگر تأیید می‌کنند. این مقام فرانسوی که علاقمند به افشای نامش نبود به رویترز گفت: «متنی که فردا امضاء می‌شود شامل پاراگرافی درباره برگشت ناپذیر بودن توافق‌نامه پاریس است.» ماکرون و شی قرار است نشست رسمی خود را در روز چهارشنبه ۱۵ آبان در پکن برگزار کنند. چین و ایالات متحده بزرگترین تولید کنندگان گازهای گلخانه‌ای در جهان هستند. میزان تولید گازهای گلخانه‌ای در چین به مانند دیگر کشورهای در حال توسعه روندی افزایشی دارد. به عقیده من داشتن سفارتخانه آمریکا در هر کشوری یعنی باز کردن زمینه نفوذ.

چین متعهد به کاهش گازهای گلخانه‌ای است و پیش‌بینی می‌شود طبق توافق پاریس، ۱۵ درصد از کل انرژی مصرفی این کشور در سال ۲۰۲۰ از سوخت‌های غیرفسیلی تامین شود. هم‌رسانی این مطلب: .