ماکرون با متهم کردن کشورهای شمال به «خودخواهی»: نشست را ترک می‌کنم

30/04/1399 07:29 ب.ظ

ماکرون با متهم کردن کشورهای شمال به «خودخواهی»: ادامه بدهید نشست را ترک می‌کنم

ماکرون با متهم کردن کشورهای شمال به «خودخواهی»: ادامه بدهید نشست را ترک می‌کنم بیماری همه گیر کووید ۱۹ تاکنون جان نزدیک به ۱۳۵ هزار نفر را در اتحادیه اروپا گرفته و رکود اقتصادی ۸.۳ درصدی را در سال جاری میلادی به این اتحادیه تحمیل خواهد کرد.

در چنین شرایطی نشست سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه که از روز جمعه در بروکسل آغاز شده، هنوز نتوانسته در خصوص تصویب بودجه ۷۵۰ میلیارد یورویی احیای اقتصادی که حاصل پیشنهاد مشترک آلمان و فرانسه است، به نتیجه‌ای برسد.

هلند، دانمارک، اتریش و سوئد که به «چهار کشور مقتصد» شمال اروپا شهرت دارند به همراه فنلاند جبهه مخالف تصویب این بودجه برای حمایت بدون قید و شرط از اقتصادهای آسیب دیده جنوب هستند. اقتصادهایی همچون ایتالیا، اسپانیا و یونان که از رتبه ریسک اعتباری بالایی برخوردارند.

در مقابل اقتصادهایی که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده‌اند، حاضر به پذیرش هیچ‌گونه تعهدی در برابر دریافت کمک مالی از اتحادیه اروپا نیستند. پیشنهاد نهایی کشورهای مقتصد در نظر گرفتن ۳۵۰ میلیارد یورو اعتبار به همراه اعطای ۳۵۰ میلیارد یورو وام است. این در حالی است که پیشنهاد اولیه آلمان و فرانسه که به تایید کمیسیون اروپا نیز رسیده بود، شامل ۵۰۰ میلیارد یورو اعتبار به اضافه ۲۵۰ میلیارد یورو وام بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

وکلای ۳ متهم محکوم به اعدام: با بررسی مجدد پرونده موافقت شدبه گفته خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا دیوان عالی کشور با بررسی مجدد پرونده سه محکوم به اعدام اعتراضات آبان ماه سال ۱۳۹۸ موافقت کرده است.

گفتگو با خواننده تونسی که با الهام از ملودی سلطان قلبها خواند - BBC News فارسیآمال مثلوثی آوازخوان معروف به 'صدای انقلاب تونس' اخیرا با خواندن یک آهنگ عربی با ملودی آهنگ سلطان قلب‌ها، واکنش‌های ایرانی‌ها را برانگیخته است.

اختصاصی ایران‌وایر؛ جلسه توجیهی مقامات امنیتی با جایگاه‌داران بنزین درباره برخورد با اعتراضات

خبرساز شدن عکس دختری با کلاشنیکوف 'که با طالبان جنگید'عکس یک دختر جوان از غور در افغانستان که به گفته مقام‌های محلی بعد از کشته شدن پدر و مادرش توسط طالبان دست به اسلحه برد و با طالبان جنگید، خبرساز شد. شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با همرسانی عکس این دختر از او را 'قهرمان' خوانده‌اند

توضیح زنگنه درباره تفاهمنامه ۲۵ ساله با چین/ هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کند/امریکا منعی برای حضور در میادین نفتی و گازی ایران ندارد/ قرارداد با هندی‌ها منتفی استوزیر نفت اظهار داشت: اولا قرارداد با چین مطرح نیست یک موافقتنامه کلی است. آنچه مربوط به نفت است با قاطعیت می‌گویم نه چینی‌ها از ما امتیازی خواسته‌اند و نه ما امتیازی داده‌ایم. همکاری درازمدت در توسعه میادین نفتی و گازی، پالایشی، پتروشیمی و خطوط لوله خواهد بود.

پخش زنده | مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید خودروی ملی ترکیه با حضور اردوغانمراسم آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید خودرویملی ترکیه با حضور اردوغان اردوغان: هر یک شهروندان مان از پروژه خودروی ملی که نماد قدرت و ظرفیت تولید کشورمان است، استقبال کرد. اردوغان: خودروی‌ملی ترکیه نه تنها در کشورمان بلکه در مناطق مختلف جهان بازتاب گسترده‌ای یافت. اردوغان: از آغاز سرمایه‌گذاری جدیدی در ترکیه خوشحالیم و به چنین پروژه عظیم افتخار می‌کنیم و علی‌رغم بحران کرونا آن را محقق خواهیم ساخت.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه پس از آن که در نشست بامداد دوشنبه سران اتحادیه اروپا بار دیگر با مقاومت دوباره کشورهای شمال برای تصویب بودجه احیای اقتصادی اتحادیه مواجه شد، ضمن «خودخواه» خواندن آنها تهدید کرد که در صورت ادامه این روند، جلسه را ترک کرده و به فرانسه باز خواهد گشت.

بیماری همه گیر کووید ۱۹ تاکنون جان نزدیک به ۱۳۵ هزار نفر را در اتحادیه اروپا گرفته و رکود اقتصادی ۸.۳ درصدی را در سال جاری میلادی به این اتحادیه تحمیل خواهد کرد. در چنین شرایطی نشست سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه که از روز جمعه در بروکسل آغاز شده، هنوز نتوانسته در خصوص تصویب بودجه ۷۵۰ میلیارد یورویی احیای اقتصادی که حاصل پیشنهاد مشترک آلمان و فرانسه است، به نتیجه‌ای برسد.

هلند، دانمارک، اتریش و سوئد که به «چهار کشور مقتصد» شمال اروپا شهرت دارند به همراه فنلاند جبهه مخالف تصویب این بودجه برای حمایت بدون قید و شرط از اقتصادهای آسیب دیده جنوب هستند. اقتصادهایی همچون ایتالیا، اسپانیا و یونان که از رتبه ریسک اعتباری بالایی برخوردارند.

در مقابل اقتصادهایی که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده‌اند، حاضر به پذیرش هیچ‌گونه تعهدی در برابر دریافت کمک مالی از اتحادیه اروپا نیستند.

پیشنهاد نهایی کشورهای مقتصد در نظر گرفتن ۳۵۰ میلیارد یورو اعتبار به همراه اعطای ۳۵۰ میلیارد یورو وام است. این در حالی است که پیشنهاد اولیه آلمان و فرانسه که به تایید کمیسیون اروپا نیز رسیده بود، شامل ۵۰۰ میلیارد یورو اعتبار به اضافه ۲۵۰ میلیارد یورو وام بود.

آقای ماکرون در تازه‌ترین واکنش به پیشنهاد کشورهای مقتصد ضمن «خودخواه» توصیف کردن آنها تاکید کرده که حاضر نیست با یک یورو کمتر از ۴۰۰ میلیارد یورو اعتبار برای کمک به کشورهای آسیب دیده، موافقت کند و در صورت ادامه اصرار کشورهای شمال بر مواضع خود نشست سران را ترک خواهد کرد.

مذاکرات سران اروپا بر سر بودجه تخصیصی کرونا به روز چهارم کشیده شد

همزمان مذاکرات در بروکسل برای تصویب بودجه بلند مدت ۱.۷۴ تریلیون یورویی در اتحادیه اروپا برای سال‌های۲۰۲۱ تا ۲۰۲۷ نیز در جریان است.

دور تازه نشست سران اتحادیه اروپا از روز دوشنبه(۲۰ ژوئیه) ساعت ۱۶:۳۰ به وقت اروپای مرکزی آغاز شده است. شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا پیش از برگزاری این دور از نشست سران ابراز امیدواری کرد که در این دور توافق نهایی میان سران اتحادیه اروپا حاصل شود.