ماکس فرشتاپن با فتح گرندپری ابوظبی قهرمان فرمول یک جهان شد

22/09/1400 12:32:00 ق.ظ

ماکس فرشتاپن با فتح گرندپری ابوظبی قهرمان فرمول یک جهان شد العربيه_فارسى

بیست‌و‌دومین و آخرین ایستگاه از مسابقات اتومبیل‌رانی «فرمول یک» قهرمانی جهان عصر روز یک‌شنبه 12 دسامبر در پیست «یاس مارینا»ی ابوظبی برگزار شد و ماکس آخرین مسابقه فصل فرمول یک در شرایطی شروع شد که فرشتاپن و لوئیس همیلتون دو شانس اصلی قهرمانی، هم...

آخرین مسابقه فصل فرمول یک در شرایطی شروع شد که فرشتاپن و لوئیس همیلتون دو شانس اصلی قهرمانی، هم امتیاز با یکدیگر، پا به این رقابت گذاشتند. Advertisement پس از سال 1974 برای دومین بار بود که هر دو راننده هم امتیاز در جدول رده‌بندی به آخرین مسابقه فصل پا می‌گذارند.

ماکس فرشتاپن، راننده هلندی و بلژیکی‌تبار تیم «ردبول» موفق شد مسیر 305 کیلومتری مسابقه را که در 58 دور طراحی شده بود، سریع‌تر از رقیبان خود به پایان برساند و برای نخستین بار قهرمان فرمول یک جهان لقب بگیرد.

لوئیس همیلتون، راننده تیم «مرسدس» دوم و کارلوس ساینز از «فراری» نیز سوم شدند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اولین سفر نخست وزیر اسرائیل به امارات؛ نفتالی بنت عازم ابوظبی می‌شوداین سفر در حالی همزمان با تلاش قدرت‌های جهانی برای احیای توافق هسته‌ای با ایران انجام می‌شود که اسرائیل و برخی از اعراب حاشیه خلیج فارس نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای و منطقه‌ای ایران در منطقه نگرانی مشترک دارند.

در رقابتی تنگاتنگ مکس فرشتاپن هلندی قهرمان فرمول یک جهان شد | DW | 12.12.2021مکس فرشتاپن، راننده تیم رد بول در رقابتی تنگاتنگ و نفس‌گیر با لوئیس همیلتون، راننده تیم مرسدس بنز برای نخستین بار قهرمان مسابقات فرمول یک رانندگی جهان شد. آفرین خیلی تلاش کرد تیم ردبول با این راننده فوق العادشون When the time of Allah’s rehma comes, the world is enlightened as seen by Qasim in his dreams. Then Muslim scholars will say ‘We should have believed Qasim’. Qasim’s was shown that many will not believe in his dreams. Could he be the future Imam Al-Mahdi? وقتي اسبها فرصت شركت در مسابقه رو پيدا نكنند ، هر قاطري ميتونه برنده شه.

مگنوس کارلسن نروژی با پیروزی بر حریف روس خود قهرمان شطرنج جهان شد🔺مگنوس کارلسن نروژی با پیروزی بر حریف روس خود قهرمان شطرنج جهان شد ▪️ کارلسن برای پنجمین بار قهرمان مسابقات جهانی شطرنج فیده شد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

فینال‌های حساس و دراماتیک فرمول یک - BBC News فارسیپس از یک فصل دراماتیک و پر از حادثه، مسابقات فرمول یک امسال که شاهد رقابتی تنگاتنک و دوئل پر هیجان لوئیس همیلتون و مکس فرشتاپن بوده است، اکنون به ایستگاه پایانی خود در ابوظبی رسیده است. 2012 بهترین سال بود. یاد دوران وتل بخیر.

مهتاب قلی‌زاده با وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شد

رییس سازمان هواپیمایی، سرپرست ایران‌ایر شدمحمد محمدی‌بخش، رییس کنونی سازمان هواپیمایی، با حفظ سمت، سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شد.