ماکرون و کورتس یک هفته پس از حمله وین تدابیر ضدتروریستی را بررسی می‌کنند

19/08/1399 06:56 ب.ظ

ماکرون و کورتس یک هفته پس از حمله وین تدابیر ضدتروریستی را بررسی می‌کنند بیشتر بخوانید🔽

رئیس‌جمهوری فرانسه روز پنجشنبه گذشته گفته بود که مقابله با مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا بخشی از تدابیر این اتحادیه برای مبارزه با تروریسم خواهد بود. فرانسه و اتریش در هفته‌های اخیر شاهد حملاتی تروریستی در خاک خود بودند.

امانوئل ماکرون و سباستین کورتس قرار است ساعت ۱۵ روز سه‌شنبه در جریان تماسی ویدئویی با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا و شارل میشل، رئیس شورای این اتحادیه درباره نحوه مقابله با موج حملات افراط‌ گرایان گفتگو کنند.

این نشست مجازی تنها یک هفته پس از حمله در وین، پایتخت اتریش برگزار می‌شود. فرانسه نیز طی هفته‌های اخیر شاهد حمله به محل سابق تحریریه نشریه فکاهی «شارلی ابدو»، بریدن سر ساموئل پاتی، معلم فرانسوی و حمله با سلاح سرد در کلیسای جامع نیس بود.امانوئل ماکرون و سباستین کورتس قرار است پس از نشست مجازی با سران آلمان و اتحادیه اروپا، در نشستی خبری شرکت کنند.

حمله مسلحانه هفته گذشته در وین چهار کشته بر جای گذاشت. شارل میشل و کلمان بون، وزیر مشاور در امور اروپایی فرانسه روز دوشنبه برای ادای احترام به قربانیان این حمله به وین رفتند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

محمد‌علی زم: با وعده مبادله با «کسی از آن طرف» از روح‌الله اعتراف گرفتند

سازمان بهداشت جهانی: ترکیه با رعایت تدابیر از سالمندان در برابر کرونا محافظت کردسازمان بهداشت جهانی، ترکیه را الگوی نمونه و مثال زدنی برای مراقبت از سالمندان در برابر ویروس کرونا بواسطه رعایت تدابیر لازم خواند. - خبرگزاری آناتولی

نخستین تماس بایدن با ترودو خواهد بود؛ از تماس با پوتین فعلا خبری نیستبه گفته سخنگوی کاخ سفید فعلا هیچ برنامه‌ای برای تماس آقای بایدن با ولادیمیر پوتین در دستور کار نیست. پوتین آدمه مگه ؟؟؟ ی حیوان وحشیه که توی روسیه زندگی میکنه !!! پوتین: به تخمم.

وزیر خارجه انگلیس: برجام از اولین محورهای گفت‌وگوی ما با بایدن خواهد بودوزیر خارجه انگلیس تاکید که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) جزو اولین محورهای گفت‌وگوی دولت انگلیس و آمریکا خواهد بود.

برجام نیاز به میانجی ندارد/ از ابتدا برنامه‌ای برای ملاقات قالیباف با پوتین طراحی نشده بودخطیب‌زاده: *از ابتدا برنامه‌ای برای ملاقات قالیباف با پوتین طراحی نشده بود *اگر کرونا نبود ممکن بود برخی ملاقات‌ها انجام شود *حیف است که برخی افراد می‌خواهند از سفر به این مهمی استفاده جناحی کنند *انجام این سفر در این شرایط بسیار مهم است آره مگه مملکت وزیر خارجه نداره که ایشون حاوی پیام رهبر شدن وقتی میری عکس انتخاباتی بگیری، قهوه ای برمی گردی! پوتین پمپئو به چپشه، قالی دیگه کیه!

فلاحت‌پیشه: بایدن زمان را از دست بدهد در ایران با نظامیان طرف خواهد بود نه دیپلمات‌هارئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بایدن از زمان روی کار آمدن خود تاکنون در ارتباط با موضوع ایران و مسائل مربوط به برجام وقت کشی کرده است، اظهار کرد: دولت بایدن بخش اعظمی از میراث دونالد ترامپ را کنار گذاشته است به جز اعمال سیاست فشار حداکثری بر روی ایران. جواد ظریف که سفارت خانه ها را به مقر فعالیت های تروریستی تبدیل کرده دیپلمات! یعنی احمدی نژاد و روحانی و خاتمی و رفسنجانی سپاهی نبودن؟ کشورها به طور کامل در دست سپاه و امنیتی هاست بهتر !!!!نظامیان همیشه زمینه ظهور دولت های دمکراتیک مردمی بوده اند . یه جوری میگید دیپلمات که انگار حوزه ها دروس سیاست خارجی را تدریس میکنند faridmodaresi ببینید حتی خدای شما غربگداها هم شمارو دور میزنه و به اندازه ی گوسفند براتون ارزش قائل نیست که بخواد باهاشون طرف بشه 😂😂😂 حالا بِدوید دنبالشون خود فروشی کنید😁😁

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز سه‌شنبه میزبان سباستین کورتس، صدراعظم اتریش در کاخ الیزه خواهد بود تا به همراه وی در نشستی مجازی با حضور صدراعظم آلمان و سران اتحادیه اروپا درباره واکنش مشترک به حملات تروریستی در کشورهای عضو شرکت کند.

فرانسه و اتریش در هفته‌های اخیر شاهد حملاتی تروریستی در خاک خود بودند. امانوئل ماکرون و سباستین کورتس قرار است ساعت ۱۵ روز سه‌شنبه در جریان تماسی ویدئویی با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا و شارل میشل، رئیس شورای این اتحادیه درباره نحوه مقابله با موج حملات افراط‌ گرایان گفتگو کنند.

این نشست مجازی تنها یک هفته پس از حمله در وین، پایتخت اتریش برگزار می‌شود. فرانسه نیز طی هفته‌های اخیر شاهد حمله به محل سابق تحریریه نشریه فکاهی «شارلی ابدو»، بریدن سر ساموئل پاتی، معلم فرانسوی و حمله با سلاح سرد در کلیسای جامع نیس بود.امانوئل ماکرون و سباستین کورتس قرار است پس از نشست مجازی با سران آلمان و اتحادیه اروپا، در نشستی خبری شرکت کنند.

حمله مسلحانه هفته گذشته در وین چهار کشته بر جای گذاشت. شارل میشل و کلمان بون، وزیر مشاور در امور اروپایی فرانسه روز دوشنبه برای ادای احترام به قربانیان این حمله به وین رفتند. بنا به اعلام سفارت فرانسه در اتریش «واکنش مشترک اتحادیه اروپا به تروریسم به ویژه تشدید کنترل در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا، معاهده شنگن و مقابله با نفرت پراکنی در شبکه‌های مجازی» از جمله موضوعات مورد بحث بین شارل میشل، کلمان بون و سباستین کورتس خواهد بود.

عملیات گسترده پلیس در ارتباط با حمله اتریش؛ رئیس آژانس منطقه‌ای ضد تروریسم وین برکنار شد

رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه گذشته گفته بود که مقابله با مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا بخشی از تدابیر این اتحادیه برای مبارزه با تروریسم خواهد بود. وی ابراز امیدواری کرده است که بتواند اولین پیشنهادات خود را در راستای مقابله تروریسم ماه دسامبر (آذر/دی) به شورای اتحادیه اروپا ارائه کند.