ماکارونی هم دو نرخی شد/ افزایش ۶۰ درصدی قیمت در سال جاری

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ ماکارونی هم دو نرخی شد/ افزایش ۶۰ درصدی قیمت در سال جاری

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این روزها ماکارونی در سبد خانوارها جای خود را باز کرده است چرا که علاوه بر پایین بودن نرخ آن می‌توانند بسیاری از نیازهای غذایی مصرف‌کنندگان را تامین کنند از این‌رو ثبات قیمت آن برای مردم حائز اهمیت است. در حال حاضر تولیدکنندگان این صنعت زیرمجموعه 2 انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی ایران و انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات ماکارونی ایران کار خود را پیش می‌برند.

به گفته وی، دولت در سال جاری گندم را با نرخ بالاتری از کشاورزان خریداری کرد اما در جهت حمایت از سفره‌های مردم تا بیش از این کوچکتر نشوند گندم را با نرخ سال گذشته در اختیار صنعتگران قرار داد. وی ادامه داد: انجمن تولیدکنندگان ماکارونی بر این باور است تا زمانی که تولیدکنندگان گندم را باقیمت سال گذشته از دولت دریافت می‌کنند نباید افزایش نرخ را اعمال کنند. باید به این نکته اشاره کنم که دولت به این تولیدکنندگانی که گندم را با نرخ آزاد خریداری کردند پیشنهاد داد که گندم آنها را خریداری و دوباره آن را با نرخ دولتی به آنها می‌فروشد که چنین پیشنهادی مورد موافقت آنها قرار نگرفت.

وی بابیان اینکه نمی‌توان انتظار داشت با ثابت نگه داشتن یکی از مولفه‌های تولید قیمت محصول نهایی ثابت بماند، افزود: درست است دولت قیمت خرید گندم را تغییر نداد اما اینجا این پرسش مطرح است که آیا توانست قیمت آرد و سایر عوامل تولید را ثابت نگه دارد؟ به گفته نوری، مدتهاست که به ما می‌گویند با دولت همراه باشید و مراعات حال دولت جدید را بکنیداما باید بگویم تولیدکنندگان تا یک مسیر می‌توانند با دولت همراه و هم‌ مسیر باشند و باید سود و زیان خود را در نظر بگیرند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گسترش ظرفیت بندر بین‌المللی مرسین در راستای افزایش صادرات ترکیهمدیرعامل بندر بین‌المللی مرسین از طرح گسترش ظرفیت این بندر همزمان با افزایش حجم تجارت جهانی و صادرات ترکیه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش آلودگی هوای چهارکلانشهر/ رگبار و وزش باد شدید در برخی استان‌هارئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان اینکه امروز (۱۵آذر) در برخی نقاط کشور رگبار باران و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، گفت: در شهرهای صنعتی و پرجمعیت شامل تهران، کرج ، اصفهان و مشهد افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش قیمت کالاهای اساسی در ایران «فراتر از حد بحران»گزارش رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران حاکی از آن است که متوسط قیمت حدود 83 درصد اقلام خوراکی منتخب در مناطق شهری در آبان‌ماه سال جاری از «حد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نتایج یک مطالعه: ثروت میلیاردرها در دوره همه‌گیری کرونا به شدت افزایش یافته استنتایج یک مطالعه که روز سه‌شنبه هفت دسامبر (۱۶ آذر) منتشر شد نشان می‌دهد افراد بسیار ثروتمند جهان از بحران بهداشتی کووید-۱۹ سود زیادی برده‌اند و این موضوع توزیع نابرابری‌های ثروت را عمیق‌تر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بن‌بست در مذاکرات برجام و کاهش‌ نگرانی در مورد «امیکرون» باعث افزایش ۳ درصدی قیمت نفت شد🔺 قیمت نفت هفته گذشته به دلیل نگرانی‌ها از اینکه واکسن‌ها ممکن است در برابر نوع امیکرون کمتر موثر باشند و دولت‌ها ممکن است محدودیت‌های جدیدی را برای مهار گسترش آن اعمال کنند، کاهش یافته بود. ⬇ بیشتر بخوانید: 🔴قسمت_ششم؛ ✔️ مانیفست (حکومت لیدر ری استارت اجباری است ) ✔️چرا رهبران دنیا سکوت کرده اند؟! ✅ مگر جز لیدر ری استارت ، کسی شایستگی برپایی حکومت دارد!!! ؟ ✔️سرزمین کورش را باید به کورش داد نقشه_جدید_خاورمیانه_را_ما_کشیدیم لیدر_کیه و مُجددا نفت و سوخت و انرژی گَران شُد و خانوار های آمریکایی دُچار هزینه بیشتر در صورتی ک در دوران ترامپ مُفت و ارزان بود بطوری ک در تاریخ چند دَهه ارزانی نفت و انرژی سابقه نداشت و هر بشکه نفت ب ۱۵ دلار رسیده بود. بایدن در سیاست اقتصادی آمریکا نیز خوب عمل نکرده👎🏻
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دلار ۳۱ هزارتومانی؛ رئیسی: دستگاه‌های اطلاعاتی پیگیر معرفی عاملان افزایش نرخ ارز هستندزمانی که «سلطان سکه» در اوایل تابستان سال ۱۳۹۷ بازداشت شد، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا ۲.۹ میلیون تومان و نرخ آزاد دلار نیز ۸ هزار تومان بود. معرفی میکنم : خامنه ای محل اختفا زیرزمین پاستور اسکل کردن و سر کار گذاشتن همیشگی ...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »