ماهیت مخالفت جامعه بین‌المللی با اجرای مکانیسم ماشه توسط آمریکا

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دلایل و اهداف مخالفت اروپا، سازمان ملل، شورای امنیت، چین و روسیه با اجرای مکانیسم ماشه توسط آمریکا و چرایی تاکید این کشور بر این اقدام علی‌رغم اینکه موضع آنها را پیش‌بینی می‌کرده، در بررسی اقدام اخیر

واشنگتن علیه تهران حائز اهمیت بسیاری است.تصمیم اخیر ایالات متحده آمریکا مبنی بر فعال‌سازی مکانیسم ماشه توافق برجام به‌منظور اعمال مجدد تمام تحریم‌ها علیه ایران با مخالفت گسترده جامعه بین‌المللی، به‌ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد، شورای امنیت، اتحادیه اروپا، سه قدرت برتر این قاره؛ یعنی بریتانیا، فرانسه و آلمان و همچنین چین و روسیه مواجه شده است.

2. هدف ناگفته آمریکا-علی‌رغم اینکه مخالفت‌ها را پیش‌بینی می‌کرده- از تاکید یکجانبه بر اجرای مکانیسم ماسه و شلیک تیر خلاص بر جسم نیمه‌جان -یا به قول بسیاری از زمامداران ایران مرده- برجام چیست؟ مهدی مطهرنیا، استاد علوم سیاسی نیز در سرمقاله روزنامه «آفتاب یزد» گفته است: «اعلام بازگشت تحریم‌های سازمان ملل توسط آمریکا و سپس رد آن از سوی شرکای اروپایی و چین و روسیه را باید از یک منظر استراتژیک نیز مورد توجه قرار داد. کاخ سفید درحال تلاش است تا با بازتعریف جایگاه آمریکا در قرن 21 نظم آینده مدنظر خود را شکل دهد. در دوره جدید، اتحادیه اروپا، به‌ویژه فرانسه، آلمان و بریتانیا در کنار چین و تا حدی روسیه برای نظم آینده جهانی با آمریکا رقابت خواهند کرد.

«چرا آقای رئیس‌جمهور مجبورند بگویند مردم حواسشان جمع باشد؟ مگر پیروزی به این عظمتی که ایشان ترسیم و تعریف می‌کنند خودش آن‌قدر بزرگ نیست که همگان آن را لمس کنند؟ نمی‌شود روغن ریخته اروپاییان و اعضای شورای امنیت را نذر ایران کرد و به‌به و چه‌چه راه انداخت! درست است که آنان همراه آمریکا ماشه‌ای نچکاندند، اما علتش این بود که قبلا برگه ناظم آتش را روی رگبار گذاشته بودند و با هر تحریم اقتصادی، طوعا یا کرها و از روی اختیار یا اکراه و اجبار، همراه شده بودند».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مخالفت AFC با لغو دیدار شهرخودرو - الهلالکنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار بیانیه‌ای با لغو دیدار الهلال عربستان و شهرخودرو ایران مخالفت کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مخالفت AFC با لغو دیدار شهرخودرو - الهلالکنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار بیانیه‌ای با لغو دیدار الهلال عربستان و شهرخودرو ایران مخالفت کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ادعای واشنگتن درباره بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایرانادعای واشنگتن درباره بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که کشورهای اروپایی با آمریکا در رابطه با آنچه که او ''خطر منطقه‌ای ایران'' خواند، هم نظر هستند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری از مهرماه همسان‌سازی می‌شوددر جلسه عصر یکشنبه هیات دولت به ریاست حسن روحانی، وزیر امور خارجه از شکست آمریکا در اعمال مکانیزم ماشه گزارش داد. این همسانسازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران،آن همسان سازی که مدنظر بود،نیست.این همسانسازی تحریف و توجیح و حذف کل صورت مسئله ی همسان سازی در کشورست علاوه بر اینکه سقف ۶۶ درصد از کار افتادگی کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی جنایت کامل بر مشاغل سخت و زیان اور برای مستمری بگیرانست. راه_نوید_ادامه_دارد حقوق مردم راکم ندهیدودرزمین سربه فسادبرندارید.،قران کریم،
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از مهرماه همسان‌سازی می‌شوددر جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی مصوب شد؛ حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از مهرماه همسان‌سازی می‌شود افزایش سهام قابل واگذاری صنایع پالایش نفت به صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس بابا جم کن خودتون رو جر دادید با برجامتون، حداقل قبل برجام از صدقه سری دموکراتها که باهاتون هم کاسه بودن ایقد تحریم نبود ، دوم تحریمها هم بخاطر رجزخوانی چرتکیتون هست. با کون تنگ گوز کندن جر خوردگی هم داره. ۴۷۰۰۰ واحد منفی شاخص بورس در یکشنبه پیروز رئیس جمهور بورس_خونین فصل_خانه_تکانی مهم نیست دول اروپایی تو قضیه ماشه با امریکا همراهی کنن یا نکنن مهم و واقیت اینه که همه شرکتهای اروپایی و اسیایی با امریکا همراهی خواهند کرد اینو همه میدونن نمیخواد خودتو کنف کنی همه میدونن همه
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

ظریف: آماده تبادل زندانیان با آمریکا هستیمظریف: آماده تبادل زندانیان با آمریکا هستیم دستگاه قضایی مستقل است و دولت در تصمیم‌گیری‌های آن دخالت نمی‌کند آمریکا اشتباهی بزرگی در ترور تروریستی شخصی انجام داد، نمی‌خواهم تهدید کنم اما این مسئله بسته شده نیست دیر اومدی خیلی دیره، جای دیگه دل اسیره😉 خیلی لحلح میزنی بپری پای ترامپ را قبل از روحانی ببوسی منتظر روزی هستیم که ظریف رو محاکمه کنیم. اون روز بسیار نزدیک است! zarifisaliar JCPOA JZarif IranRegimeChange
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »