ماهیت انقلاب اسلامی فسادستیزی است/ پرچمدار مبارزه با مفاسد رهبر انقلاب هستند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی قوه قضاییه: ماهیت انقلاب اسلامی فسادستیزی است پرچمدار مبارزه با مفاسد رهبر انقلاب هستند

به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در بخش خبری ۲۱ تلویزیون گفت: ماهیت انقلاب اسلامی فسادستیزی است. هاضمه نظام فساد را بر نمی‌تابد و پرچمدار مبارزه با مفاسد رهبر انقلاب هستند و ما سربازی ایشان را برعهده داریم.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه با اشاره به این که استجازه این دوره با دوره قبل اشتراک‌ها و تفاوت‌های قابل توجهی دارد، افزود: نکته اول استمرار فعالیت شعب ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی با قاطعیت، صلابت و توام با عدالت و اتقان در دادرسی است. صلاحیت این دادگاه‌ها توسعه پیدا کرد؛ برای اینکه بتوانیم به اتهامات متعدد متهمان یک جا رسیدگی کنیم و رای واحد صادر کنیم. در استجازه جدید تمرکز بر روی رسیدگی به اتهامات دانه درشت‌ها تمرکز شده است.

اسماعیلی درباره حذف انحصار وکالت در استجازه جدید اظهار داشت: در پرونده‌های قبلی وکلای خاصی می‌توانستند در این دادگاه‌ها وکالت کنند، اما اکنون تمامی اعضای جامعه وکلای کشور می‌توانند در پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی نسبت به متهمین اعلام وکالت کنند. سعی کردیم در این مرحله روند رسیدگی منطبق بر موازین قانونی را بیش از پیش اعمال کنیم؛ از نوع قرار تامین صادرشده و اعتراض به قرار بازداشت‌ها تا زمان فرجام‌خواهی از آرای صادره و تخفیف و تعلیق مجازات‌ها.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: باتوجه به اعلام آمادگی مجلس، محضر رهبر انقلاب اعلام کردیم در حداقل زمان ممکن نیازمندی‌های قانونی برای نحوه فعالیت و استمرار دادگاه‌های ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی تقدیم مجلس خواهیم کرد. آنچه را که مجلس برای سازوکارهای قانونی رسیدگی به پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی تصویب کند، به محض لازم‌الاجرا شدن مصوبه [که پیش‌بینی ما این که حتما کمتر از یک‌سال دیگر خواهد بود] اجرایی خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت شعب ویژه دادگاه انقلاب جهت رسیدگی به پرونده‌های مفسدان اقتصادیرهبر انقلاب در پاسخ به درخواست رئیس قوه قضائیه مبنی بر تداوم فعالیت شعب ویژه دادگاه انقلاب اسلامی جهت رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی با لحاظ برخی اصلاحات، با این درخواست موافقت کردند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

موافقت رهبر انقلاب با درخواست رئیس قوه قضاییه درباره تداوم فعالیت دادگاه‌های ویژه اقتصادیرهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به درخواست رئیس قوه قضائیه مبنی بر تداوم فعالیت شعب ویژه دادگاه انقلاب اسلامی جهت رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی با لحاظ برخی اصلاحات، با این درخواست موافقت کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یادداشت گروگان سابق| درس‌هايى از ۳ سال حبس در ايران: ماهیت رژیم و استفاده از تنش با آمريكا براى پيشبرد اهدافش🔺درس‌هايى از ۳ سال حبس در ايران: ماهیت رژیم و استفاده از تنش با آمريكا براى پيشبرد اهدافش ⚡️ژیو وانگ، شهروند آمریکایی که مدتی در ایران زندانی بود می‌گوید هدف دو جناح به اصطلاح «میانه‌رو» و «تندرو» در ایران حفظ_رژیم برای تأمین منافع هر دوطرف است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روحانی: امسال با همه سال‌های تحصیلی یک قرن اخیر متفاوت استروحانی: *اولین وظیفه معلمان عزیز ما مقابله با ویروس کروناست *ثابت می‌کنیم دوگانگی آموزش - سلامت‌ و خانه - مدرسه غلط است * امسال با همه سال‌های تحصیلی یک قرن اخیر متفاوت است *در هر کلاسی سوالات دانش‌آموزان درباره سلامت‌شان برابر کرونا پاسخ داده شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا خواستار «همکاری کامل» روسیه با تحقیقات جامعه بین‌المللی در مورد مسمومیت الکسی ناوالنی شد🔺آمریکا خواستار «همکاری کامل» روسیه با تحقیقات جامعه بین‌المللی در مورد مسمومیت الکسی ناوالنی شد ⚡️معاون وزیر خارجه آمریکا با سفیر روسیه در واشنگتن دیدار و درباره یافته‌های آلمان از مسمومیت الکسی ناوالنی، رهبر اپوزویسیون روسیه ابراز نگرانی عمیق کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ: با وجود بحران کرونا، روند بهبود بی‌سابقه اقتصادی آمریکا همچنان ادامه دارد🔺پرزیدنت ترامپ: با وجود بحران کرونا، روند بهبود بی‌سابقه اقتصادی آمریکا همچنان ادامه دارد پرزیدنت ترامپ با بیان این که دولتش در زمینه اقتصاد بسیار عالی عمل کرده گفت شاخصهای ۳ماهه سوم بهترین در سالهای اخیر خواهد بود و سال آینده از امسال هم بهتر است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »