ماهواره‌ها به کمک مدیریت حریق‌های جنگلی ایران می‌آیند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ماهواره‌ها به کمک مدیریت حریق‌های جنگلی ایران می‌آیند یک کارشناس سنجش از دور یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها: اگر آتش‌سوزی‌ها در هنگام عبور ماهواره از زمین یا اندکی پیش از آن شروع شده باشند ما با فصله زمانی کمی از وقوع آتش در جنگل‌ها و مراتع مطلع می‌شویم.

محمد نامدار در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اشاره به اینکه مرکز کنترل و پایش عرصه‌های منابع طبیعی کشور از حدود دو هفته گذشته راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: در حال حاضر به تصاویر دو ماهواره‌ای که از سطح زمین عبور و آتش‌سوزی‌ها را گزارش می‌کنند، دسترسی داریم. از طریق این دو ماهواره حدود چهار دفعه طی یک روز تصاویر آتش‌سوزی‌ها در کشور به دست ما می‌رسد که از طریق انطباق تصاویر با نقشه‌ها می‌توانیم آخرین وضعیت آتش‌سوزی‌ در جنگل‌ها و مراتع را رصد کنیم.

این کارشناس سنجش از دور یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها ادامه داد: ما در یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها به محض مشاهده آتش در عرصه‌های منابع طبیعی موقعیت آن را به استان‌ها گزارش می‌دهیم. علاوه بر این گشت‌های فعالی در منطقه نیز وجود دارد که به پایش منطقه و رصد آتش‌سوزی‌ها می‌پردازند. این کارشناس یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها در پاسخ به این پرسش که آیا باتوجه به شرایط کشور محدودیتی در دسترسی به این تصاویر جهانی ماهواره‌ای داریم یا خیر؟ توضیح داد: نگاه جهان به مسئله آتش‌سوزی در جنگل‌ها این است که اگر نقطه‌ای از جنگل‌ در هرکجای دنیا آسیب ببیند تبعات پیدا و پنهان آن تمام مردم کره زمین را درگیر خواهد کرد از این‌رو برای دسترسی به این تصاویر مشکل خاصی نداریم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مارین لوپن از شرکت در مراسم جنگ جهانی دوم باز ماند و از مقامات شاکی شدخانم لوپن می‌گوید قصد دارد علیه پلیس جزیره به دلیل تغییر برنامه بزرگداشت هشتادمین سالگرد دعوت شارل دوگل از فرانسوی‌ها برای مقاومت در مقابل نیروهای آلمان نازی اقدام قانونی کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازگشت بیش از ۷۰ نفر از ایرانیان مقیم بلغارستان، رومانی، صربستان و کرواسی به ایرانسفارت ایران در بلغارستان اعلام کرد: بیش از ۷۰ نفر از ایرانیان مقیم بلغارستان، رومانی، صربستان و کرواسی، که به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی پروازهای بین المللی، امکان بازگشت به میهن را نداشتند، شب گذشته با یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی قشم ایر، از صوفیا عازم تهران شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

محمدرضا زنوزی و مخالفت با برگزاری لیگ از خارج از کشور
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فلسطین|هشدار حماس به نتانیاهو؛ «از یک وجب از خاک فلسطین چشم پوشی نخواهیم کرد»- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimهشدار حماس به نتانیاهو: درباره الحاق کرانه باختری پشیمان خواهی شد و بهای سنگینی پرداخت خواهی کرد؛ ما از یک وجب از خاک فلسطین چشم پوشی نخواهیم کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دیپلمات‌های ارشد آمریکا و چین در اوج اختلافات از «گفتگوی سازنده» سخن گفتندرسانه‌های دولتی در چین اعلام کردند که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و یانگ جیچی،‌ دیپلمات ارشد چینی روز چهارشنبه در جزیره هاوایی با یکدیگر ملاقات و بر سر موضوعات مختلف بین‌المللی و منطقه‌ای مذاکره کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش شماری از هنرمندان به شایعات پیرامون نجیب مایل هرویتهران- ایرنا- نیکنام حسینی‌پور مدیر وقت خانه کتاب و فروزنده اربابی عضو بنیاد بین‌المللی مولانا در صفحه‌های شخصی خود در اینستاگرام به خبرهای مربوط به استاد نجیب مایل هروی واکنش نشان دادند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »