مانور خطرناک قایق‌های سپاه در تنگه هرمز و ۳۰ شلیک هشدار ناوهای آمریکایی

22/02/1400 08:53:00 ق.ظ

«جان کربی»، در پی مانور قایق‌های سریع‌السیر سپاه پاسداران در نزدیکی ناوهای آمریکایی در تنگه هرمز، گفت: «از انگیزه ایرانی‌ها اطلاع ندارم. نیروی دریایی حرفه‌ای است و در مواجهه با تحریک دیگران طبق اصول نظامی اقدام می‌کند.» آن_سوی_خبر راستی_آزمایی

براساس این بیانیه؛ «پس از نزدیک شدن این قایق‌های ایرانی به ناوهای مذکور، نیروهای آمریکایی اقدام به انجام ۳۰ شلیک هشدار به سمت آن‌ها کرده‌اند. قایق‌های ایرانی قصد ایجاد اصطکاک و مزاحمت برای نیروهای دریایی آمریکا را داشته‌اند.

»

این دومین شلیک هشدارآمیز یک ناو آمریکایی به سوی کشتی‌های نظامی سپاه پاسداران طی دو هفته اخیر است. این درحالی است که ایالات متحده و ایران مذاکرات غیرمستقیم خود را درباره احیای برجام که در سال ۲۰۱۵ امضا و آمریکا در ۲۰۱۸ از آن خارج شد، در وین آغاز کرده‌اند و هنوز ادامه دارد.

در همین راستا، «جان کربی»، سخن‌گوی پنتاگون در پاسخ به این پرسش خبرنگاران که آیا سپاه پاسداران قصد نبرد با نیروهای دریایی آمریکا داشته است، گفت: «از انگیزه ایرانی‌ها اطلاع ندارم، اما ایجاد مزاحمت از سوی نیروهای دریایی سپاه پاسداران ایران رخداد جدیدی نیست. نیروی دریایی حرفه‌ای است و در مواجهه با تحریک دیگران طبق اصول نظامی اقدام می‌کند.» headtopics.com

وی در ادامه تاکید کرد: «افسران و خدمه کشتی‌های ما حق دفاع ازخود را دارند و می‌دانند که چگونه از آن استفاده کنند. آن‌ها همچنین از ابزارهای لازم برای دفاع از کشتی‌ها و خدمه خود برخوردار هستند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیو؛ واكنش‌ها به رویارویی خطرناک شناورهای سپاه با رزم‌ناور آمریکایینیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در پاسخ به بیانیه وزارت دفاع آمریکا درباره نزدیکی تهدید‌آمیز روز دوشنبه شناورهایش به رزم‌ناو آمریکایی در نزدیکی تنگه هرمز، اینا نشون میده یه اتفاق بد براشون داره میفته که این کارا رو دارن انجام میدن

پنتاگون ادعا کرد: مانور قایق‌های تندرو ایرانی در نزدیکی شناورهای آمریکایی در تنگه هرمز- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimادعای پنتاگون؛ مانور قایق‌های تندرو ایرانی در نزدیکی شناورهای آمریکایی سخنگوی پنتاگون: یک شناور گارد ساحلی آمریکا ۳۰ گلوله اخطار به ۱۳ قایق ایرانی، شلیک کرد قایق‌های سپاه بدون توجه به هشدارهای ناوهای آمریکایی تا فاصله ۸۰ متری شناور‌ها پیش رفته‌اند درود بر دلاور مردان سپاه دوباره اسم برجام آمد ،دل درد اینا شروع شد! لعنت بر کاسبان تحریم 😉 از اون سر دنیا بلند شدی این ور داری استعمار میکنی بعد مجامع بین المللی هم با لابی گری خودش را پاک نشون میده لعنت به امریکا و امریکا پرستان سست عنصر پست بشه

واکنش ظریف به شلیک هشدار آمریکایی‌ها به سوی قایق‌های ایرانی در خلیج فارسوزیر خارجه کشورمان در توییتی به شلیک ۳۰ تیر هشدار به قایق‌های تندروی سپاه پاسداران از سوی ناوهای آمریکایی واکنش نشان داد.

شلیک هوایی یک شناور آمریکایی برای اخطار به قایق‌های تندرو سپاه در تنگه هرمز

پنتاگون از شلیک 30 گلوله اخطار به سوی قایق‌های سپاه در تنگه هرمز خبر دادوزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» روز دوشنبه 10 می 2021 اعلام کرد تعدادی از قایق‌های سپاه پاسداران در تنگه هرمز به شکل تحریک‌آمیزی به نیروی دریایی آمریکا نزدیک فلسطين_تنتفض القدس_ينتفض حي_الشيخ_الجراح يا_صاحب_الزمان حملات به اسراییل حملات به عربستان حملات به پایگاه های امریکا تابلویی از منطقه فقط سه ماه بعد از امدن بایدن در حالیکه رژیم سلاح به یمن می فرسته وسکوی پرتاب موشک رو به عربستان میسازه عربستان در نتیجه سیاستهای بایدن مجبور به مذاکره شده و دولت امریکا باخفت به دنبال توافق کجایی ترامپ اسم خودِ بایدن جو هستش یا اسم سگش !؟ 🧐 پس چرا پاچهء دزدان حکومت ملاها رو نمیگیره!؟

شلیک اخطار گارد ساحلی آمریکا در تنگه هرمز به قایق‌های سپاه پاسداران | DW | 11.05.2021قایق‌های تندروی سپاه پاسداران به کشتی‌های نیروی دریایی امریکا که زیردریایی 'یواس‌اس جورجیا' را اسکورت می‌کردند، تا فاصله ۱۳۵ متری نزدیک شدند. گارد ساحلی ایالات متحده در تنگه هرمز ناچار به ۳۰ شلیک اخطار شده است. پا به فرار گذاشت این زیردریایی اتمی؟ گارد ساحلی آمریکا؟؟ از کی تاحالا خلیج‌فارس ساحل آمریکا ست؟ خبرگزاری دوزاری آمریکایی ها که جرأت چنین غلطایی روندارن اماگیرم که چنین غلطی هم کردن شماهاچرا ذوق میکنین و دُم تکون میدین ؟!