ماموریت ناموفق گروسی در تهران و قمار ایران

04/09/1400 10:13:00 ق.ظ

📌 ماموریت ناموفق گروسی در تهران و قمار ایران عدم رضایت مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از مذاکراتش در تهران و تلاش ایران برای امتیازگیری بیشتر از غرب را می‌توان قمار بزرگی از سوی این کشور در مذاکرات برجام دانست.

عدم رضایت مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از مذاکراتش در تهران و تلاش ایران برای امتیازگیری بیشتر از غرب را می‌توان قمار بزرگی از سوی این کشور در مذاکرات برجام دانست. - خبرگزاری آناتولی 25.11.2021 تهران/ سیدمحمدهادی موسوی/ خبرگزاری آناتولی رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی چند روز پیش از برگزاری اجلاس حکام آژانس، به ایران سفر کرد.

او که پیشتر از عدم دسترسی سایت‌های هسته‌ای و دیدار با مقامات ایران شکایت کرده بود، کوشید تا در این سفر، چالش‌های بین تهران و آژانس را حل‌وفصل و مقدمات اجرای مفاد بیانیه مشترک پیشین را پیگیری کند. ماموریتی که به نظر نمی‌رسد چندان موفق بوده است.

وی پیشتر در شهریورماه سال جاری نیز به ایران سفر و یک بیانیه سه ماده‌ای مشترک با سازمان انرژی اتمی این کشور را امضا کرد. براساس این بیانیه، قرار بود ایران دسترسی بازرسان آژانس به دوربین‌های مجتمع «تسا» در کرج را فراهم کند و اجازه دهد کارت‌های حافظه دوربین‌های نصب‌شده در این تاسیسات تعویض شود. دوربین‌های نظارتی آژانس بعد از خرابکاری در این مجتمع هسته‌ای، آسیب دید؛ اتفاقی که به زعم ایران، اقدام تروریستی اسرائیل بود. طرفین همچنین توافق کرده بودند در آینده دیدارهایی در سطح بالا بین گروسی و مقامات ایران برگزار شود.

سفر قبلی گروسی به تهران باعث شد شورای حکام، عکس‌العملی سختگیرانه علیه ایران نداشته باشد. حتی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در سفری که به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در شهر وین اتریش داشت با گروسی مجددا دیدار کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

شهردار تهران جانشین وزیر کشور در ستاد بحران تهران شداحمد وحیدی در حاشیه نخستین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران کلانشهر تهران: اولین مصوبه این بود که شهردار تهران جانشین وزیر کشور در ستاد بحران تهران شد

شکست در تهران، اختلاف در وین؛ رابطه ایران و آژانس به کجا می‌رسد؟

افزایش آلودگی هوای تهران از امشبافزایش آلودگی هوای تهران از امشب بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، طی امشب، فردا، یکشنبه و دوشنبه (۳، ۴، ۷، ۸ آذرماه) با افزایش پایداری جو، افزایش انباشت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

گروسی در تهران: توافق کردیم که باید زمینه‌ای برای توافق پیدا کنیم | DW | 23.11.2021مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران پس از گفت‌وگوهای خود به این نتیجه رسیدند که باید به دنبال زمینه مشترک در مذاکرات باشند. از مضمون دیدار گروسی با وزیر خارجه ایران هیچ خبری منتشر نشده است. توافق کردند که باید توافق بکنند. هاهاهاها به این نتیجه رسیدن که هم آژانس ابلهه هم دمکرات‌ها تو امریکا این عبدالهیان اقتدار رو عوضی گرفته مثل اون ماجرای پا روی پا انداختن . زورش اومده کمی خم بشه به سمت گروسی .

رافائل گروسی در تهران با محمد اسلامی و حسین امیرعبداللهیان دیدار کردرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که دوشنبه شب ۲۲ نوامبر برای گفتگو با مقام‌های ایرانی وارد تهران شده است، روز سه‌شنبه ۲۳ نوامبر با محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی و همچنین حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد. درودها دوستان فردا چهارشنبه 24.11.2021 صلح بر عدالت 18.4.1443 ماه بر سلطان 3.9.1400 سلطان زمین بر درویش خدایا عافیت و آرامش و لذت و خوشی عطا فرما آمین

دیدار امیرعبداللهیان و گروسی در تهران