ماموریت‌های سفارت‌های چین در سراسر دنیا برای مقابله با خشم جهانیان از دولت پکن

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

«جیانلی یانگ»، ریاضیدان و فعال حقوق‌بشر است که در سال ۱۳۶۸ از کشتار میدان «تیان‌آن‌من» چین جان سالم بدر برد. او در یک سلسله گزارش هفتگی برای ایران‌وایر اطلاعات جعلی و دروغ چین پیرامون منشا ویروس_کرونا و مدیریت آن را تحلیل می‌کند.👇 کرونا_در_جهان کرونا

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کشتار میدان «تیان‌آن‌من» چین جان سالم بدر برد و پس‌ازآن این کشور را به مقصد امریکا ترک کرد. او در سال ۱۳۸۱ به چین بازگشت و به علت حمایت از جنبش کارگری کشور به مدت پنج سال به زندان افتاد. جیانلی یانگ در مجموع ۱۵ ماه را به‌طور متناوب در سلول‌های انفرادی به سر برد.

بنابر بیانیه عمومی صادرشده توسط وزیر امور خارجه در این مورد، وب‌سایت سفارتخانه چین مجموعه مقالاتی را منتشر و در شبکه‌های اجتماعی وابسته بازنشر کرده بود که ادعا می‌کرد واکنش دولت‌های غربی، ازجمله فرانسه، به همه‌گیری کند صورت گرفته است و آن‌ها به‌اشتباه چین را برای شیوع این ویروس مقصر جلوه می‌دهند. جنگ‌های مشابهی در تیتر اخبار و بیانیه‌های عمومی در سراسر اروپا در جریان است. در آلمان، سردبیر روزنامه نیم‌قطع و مصور «بیلد» از چین خواسته است تا غرامت خسارت‌های اقتصادی ناشی از همه‌گیری جهانی را پرداخت کند. سفارت چین در آلمان در دفاع از خود یک تکذیبیه منتشر کرد و این باعث شد که روزنامه آلمانی پاسخ منتقدانه‌تری. در هلند، سفارت چین روزنامه محلی «ولسکرانت» را متهم به انتشار «داستان‌های دور از ذهن و مخرب برای مورد هدف قرار دادن چین» کرده‌ است.

صندوق مارشال آلمان، یک اتاق فکر فراجناحی امریکایی، اکانت‌های توییتر سفارتخانه‌های چین و کنسولگری‌ها و سفیران راو می‌گوید فعالیت این اکانت‌ها پس از شروع تظاهرات‌های هنگ‌کنگ در اسفند ۱۳۹۷، دویست و پنجاه درصد افزایش داشته است. از شهریور تا آذر ۱۳۹۸، هیات دیپلماتیک چین، بیش از چهل حساب کاربری جدید در توییتر ایجاد کرده است یعنی دو برابر مجموع آنچه پیش از فروردین ۱۳۹۸ در اختیار داشتند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تقدیر دکتر روحانی از تلاش کادر پزشکی و تولیدگران کشوردر جلسه امروز هیات دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس‌جمهوری برگزار شد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روند ابتلا و مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا و نیز توانمندی دستگاه‌های صنعتی کشور در تولید لوازم و تجهیزات پزشکی گزارش داد. 🤔🤔🤔🤔🤔🤔چه جلسه پرباری بود . خسته نشن یهویی
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

فروش ماسک، راز ۲۰۰ سرقت را برملا کردفروش ماسک، راز ۲۰۰ سرقت را برملا کرد ماموران پلیس با دستگیری فردی که در حال فروش ماسک در خیابان بود به باندی حرفه‌ای که از بیش از ۲۰۰ خودرو در پایتخت سرقت کرده بود، رسیدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۵ راهکار پیشنهادی برای جبران کسری بودجه سال ۹۹/ حقوق بالای ۶ میلیون تومان، با اوراق تسویه شود/ دولت از کشورهای واردکننده نفت استقراض کنداستاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: راهکار دیگر آن است که دولت از کشورهای واردکننده نفت مانند چین و ژاپن استقراض کند. دولت می‌تواند با مذاکره با این کشورها وام مثلا یک تا ۳ میلیارد دلاری دریافت کرده و در مقابل این مبلغ، در سال آینده نفت با تخفیف مناسب عرضه کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مرگ ۵۵ خبرنگار در سراسر جهان بر اثر کرونامرگ ۵۵ خبرنگار در سراسر جهان بر اثر کرونا یک موسسه حمایت از حقوق خبرنگاران از مرگ دست کم ۵۵ خبرنگار طی دو ماه گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان خبر داد. روحشان شاد🙏 از مرگ کسی خوشحال نمیشم ولی کرونا گرفتن و مرگ آمنه سادات و علی رضوانی باعث خوشحالیم میشه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شناسایی ۸۰۲ بیمار جدید کرونا/ ۸۰ درصد بیماران بهبود یافته و ترخیص شدندجهانپور خبر داد: شناسایی ۸۰۲ بیمار جدید کرونا/ ۸۰ درصد بیماران بهبود یافته و ترخیص شدند آخرین‌هشداربه‌بشریت_خورشیدبه_ماه_رسید 'ای عزیزانی که منکرحرکت زمین هستیدبه خداوندقسم؛اگر خدازمین شما را از دوران بازداردیکطرف عالم به طرف خورشیدوروزش تاروز قیامت ادامه خواهد داشت و طرف دیگرتا روز قیامت شب خواهدبود' امام ناصرمحمدیمانی ۱۳۹۹/۲/۹ه.ش.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

فوت ۳۱ راننده تاکسی در کشور بر اثر کرونا/ روند نزولی آمار ابتلا در بین تاکسیران‌ها/ تداوم بلاتکلیفی مابه التفاوت کرایه نفر چهارمدر گفت‌و‌گو با ایلنا اعلام شد؛ فوت ۳۱ راننده تاکسی در کشور بر اثر کرونا/ روند نزولی آمار ابتلا در بین تاکسیران‌ها/ تداوم بلاتکلیفی مابه التفاوت کرایه نفر چهارم عامل ورود كرونا به ايران اين جنايت كاره
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »