ماسک‌های غیراستاندارد در بازار / نهادهای نظارتی ورود کنند

12/09/1399 07:42 ق.ظ

نایب رئیس انجمن داروسازان تهران: ماسک‌های غیر استاندارد هم در بازار وجود دارند اگر ماسک غیراستاندارد باشد،ذرات ریز تنفسی با یک سرفه از ماسک عبور می‌کند متاسفانه نهادی نیست که کنترل کلی برماسک‌هایی داشته باشد که وارد بازار می‌شود نهادهای نظارتی ورود کنند

نایب رئیس انجمن داروسازان تهران در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر کیفیت پایین برخی ماسک های تولیدی در کشور، گفت: اگر داروخانه‌ها در دو - سه ماهه اخیر که سازمان غذا و دارو وارد استانداردسازی و نظارت بر کیفیت ماسک‌ها شده، از شرکت‌های رسمی پخش، ماسک خریداری کرده‌اند، استاندارد در آن‌ها قطعا رعایت شده است. وی با بیان اینکه باید توجه کرد که انواع مختلف ماسک‌ها کاربردهای متفاوتی دارند، افزود: به عنوان مثال ماسک‌های N۹۵ در بخش‌های جراحی، بیمارستان‌ها و... به کار می‌روند و نیازی نیست که مردم در سطح شهر این ماسک را استفاده کنند.

ماسک استانداردی که مردم می‌توانند استفاده کنند، ماسک‌های سه لایه پرستاری است که استانداردهای آن هم به این صورت است که لایه بیرونی و داخلی آن باید اِسپان‌باند و لایه وسط آن هم مِلت‌بلون باشد. البته لایه‌های بیرونی و داخلی می‌تواند اس ام اس هم باشد که ترکیبی از ملت بلون و اسپان‌باند است که ضریب محافظت ماسک را بالا می‌رود. این ماسک‌ها استاندارد بوده و مشکلی ندارند.

صبور ادامه داد: البته در فاز اول تولید ماسک در ابتدای کرونا، از آنجایی که با کمبود ماسک مواجه شدیم، بسیاری از تولیدی‌ها به سمت تولید ماسک رفتند و در فاز اول برایمان کمیت مهم بود. البته در همان زمان هم وزارت بهداشت دستورالعملی به تولیدی‌ها ارائه داده بود که بر اساس آن ماسک تولید کنند، اما در حال حاضر به نقطه‌ای رسیدیم که اعلام می‌شود که حتی تا ۳۰ میلیون ماسک هم در روز تولید می‌کنیم و حالا باید بر روی کیفیت کار کنیم.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

گیم‌استاپ؛ معامله‌گران جزء که در برابر وال استریت ایستاده‌اند - BBC News فارسیدر پی تحولات سهام گیم‌استاپ و مداخله نهادهای نظارتی، بعضی از سرمایه‌گذاران کوچک اقدامات صورت گرفته را مورد انتقاد قرار داده و خواستار بازنگری در ساختارهای ملی هستند. خیلی جالب اند اینها مصداق پروژه کردن سهم در وال استریت! انصافا خیلی مطلب بی سر و تهی بود! چقدر بد ترجمه کردین، فکر کنم گوگل ترنسلیت کردین

بازی گوشه و کنایه علی کریمی و مصطفی آجرلو و احتمال ورود نهادهای نظارتی/در پشت پرده چه خبر است؟در سکوت محض فدراسیون و در شرایطی که گفته می شود علی جوادی هم یک ماه پس از حضورش از سمت خود کناره گیری کرده،ابهامات و شایعات متعددی درباره نحوه گزینش ها و انتصاب های رئیس جدید فدراسیون فوتبال منتشر شده است.

شرایط ورود به محدوده طرح ترافیک در سال ۱۴۰۰ اعلام شدشهروندان تهرانی برای ورود به محدوده طرح ترافیک از تاریخ ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، می‌بایست در سامانه «تهران ‌من» نسبت به رزرو روز ورود خود به طرح ترافیک اقدام کنند. ساعت ٩ شب ١٢ فروردين ، چراغهاى تمام خانه ها و ماشينها رو خاموش ميكنيم تا به دنيا نشان دهيم ايران در چه خفقانى به سر ميبرد نه_به_جمهوري_اسلامي راى_بى_راى مرگ_بر_خامنه‌ای براندازم ، حتما اطلاع رسانى كنيد . با هم ريشه اخوندا رو خواهيم زد .

چین به مسئولان برندهای نامدار پوشاک: وارد سیاست‌بازی نشوید«شرکت‌ها نباید عملکرد اقتصادی خود را سیاسی کنند. آیا حالا ممکن است شرکت اچ‌.اند.‌ام در بازار چین فروش داشته باشد؟ دیگر خیر.» همه بايد وارد بازى سياست شوند وقتى زندگى روز مره هر انسانى بستگى به تصميماتى دارد كه يك مشت سياستمدار ميگيرند جايى براى كنار نشستن نميماند چون فردا نسلهاى بعدى بايد تاوان تصميمات غلط سياستبازان فاسد را بدهند اگه کل دنیا نفرت ازچینو گسترش بدن چین یکماهه زانومیزنه امپراطوری پوشالی

جولان ماسک‌های چینی در بازارجولان ماسک‌های چینی در بازار عضو هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی نسبت به قاچاق ماسک چینی به کشور و آسیب این روند به واحدهای تولید ماسک به وزارت صمت هشدار داد.