ماسک با قیمت مصوب به دست داروخانه‌‌ها نمی‌‌رسد/چرا وزارت صنعت میلیون‌ها ماسک دپوشده را عرضه نمی‌کند؟- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ماسک با قیمت مصوب به دست داروخانه‌‌ها نمی‌‌رسد نایب رئیس انجمن داروسازان: ۹۰ درصد ماسک‌‌هایی که در سطح جامعه به جز بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی وجود دارد، کارایی لازم را ندارند

؛ در خصوص معضل قیمت بالای ماسک در داروخانه‌‌ها اظهار کرد: وزارت بهداشت وظیفه نظارت بر کیفیت ماسک را دارد و لجستیک، تأمین و تولید بر عهده وزارت صنعت است؛ ماسک‌‌هایی که در ایران تولید می‌‌شوند دو دسته‌‌اند؛ یک دسته ماسک‌‌های صنعتی که تمام لایه‌‌هایی که برای ماسک استفاده می‌‌شود باکیفیت، کاملاً استریل و پرس شده هستند و فقط به بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی داده می‌‌شوند زیرا کادر درمان آسیب‌‌پذیری بسیار زیادی نسبت به ویروس کرونا دارند.

فاطمی ادامه داد: در تمام جهان مرکز اصلی عرضه کالاهای سلامت محور و به طور خاص، لوازم حفاظتی، داروخانه‌‌ها هستند اما وزارت بهداشت در روزهای ابتدایی شیوع کرونا اعلام کرد که داروخانه‌‌ها مجاز به فروش ماسک نیستند؛ علت این امر این بود که وزارت بهداشت می‌‌گفت داروخانه‌‌هایی که ماسک را تأمین می‌‌کنند ممکن است قیمت‌‌های بالاتری از قیمت‌‌های مصوب داشته باشند و گران‌‌فروشی یا بحث‌‌هایی در خصوص احتکار رخ بدهد در حالی‌‌که در هیچ کجای دنیا چنین اتفاقی نیفتاد.

وی در پاسخ به این سوال که علت عدم دسترسی داروخانه‌‌ها به ماسک با قیمت مصوب چیست، تصریح کرد: کارگاه‌‌های تولیدکننده ماسک می‌‌گویند فروش ماسک با قیمت مصوب به شرکت‌‌های پخش مجاز برای آن‌‌ها مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل این تولیدکنندگان ماسک را به بازار وارد می‌‌کنند و حتی به دستفروش‌‌ها نیز با قیمت 2400 یا قیمت بالاتر می‌‌فروشند؛ در حالی‌‌که نرخ مصوب برای فروش این ماسک‌‌ها به داروخانه‌‌ها 1430 تومان است.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: تقاضایی که داریم این است که یک هیئت بی‌‌طرف مانند قوه قضائیه، سازمان بازرسی و ... عملکرد وزارت‌‌های بهداشت و صنعت را بررسی کنند و ببینند که در خصوص ماسک‌‌ها حق با چه کسی است. اطلاعات شرکت‌‌های پخش نیز موجود است و خواهش ما این است که این امر بررسی شود که شرکت‌‌های پخش چه‌‌قدر ماسک با قیمت مصوب دریافت و آن‌‌ها را توزیع کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی: به دنبال گسترش روابط با همسایگان به ویژه روسیه، ترکیه و عراق هستیم'به دنبال گسترش روابط با همسایگان به ویژه روسیه، ترکیه و عراق هستیم.' حسن روحانی، رئیس جمهور ایران: - توافقات مختلفی با عراق در حوزه‌های گمرکی و تجاری صورت گرفته است. - برای بازگشت ارزهای خارجی به داخل تاکنون با سه کشور اقداماتی - صورت گرفته است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دخل و خرج بازنشستگان و مستمری بگیران با هم نمی‌خواند/ بیشترین آسیب کرونا به معیشت کارگرانرئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به وضعیت نامطلوب دریافتی و معیشت مستمری بگیران و بازنشستگان این استان گفت: دخل و خرج بازنشستگان و مستمری بگیران با هم مطابقت ندارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اعتراض وزارت خارجه کره جنوبی به سفیر ایران در ارتباط با پول های بلوکه شدهاعتراض وزارت خارجه کره‌جنوبی به سفیر ایران در ارتباط با پول های بلوکه شده سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی از اعتراض این کشور به سفیر کشورمان در سئول به خاطر مواضع اخیر ایران درباره دارایی بلوکه شده ایران در کره جنوبی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رائفی‌پور باید به روانپزشک مراجعه کند چون مشکل روانی دارد/ حجاریان هیچ نسبتی با یهودیان ندارد🔻علیزاده طباطبایی:رائفی‌پور باید به روانپزشک مراجعه کند چون مشکل روانی دارد/ حجاريان هیچ نسبتی با یهودیان ندارد علیزاده طباطبایی،وکیل دادگستری نسبت به ادعای علی‌اکبر رائفی‌پور نسبت به سعید‌حجاریان واکنش نشان داد. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ تهدید کرد به شهرهای با مدیریت دموکرات‌ها نیروی فدرال می‌فرستددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیر) بار دیگر تهدید کرد که برای اجرای قانون در نظر دارد نیروهای فدرال را برای آرام کردن اعتراض‌ها به برخی از شهرهای بزرگ اعزام کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مسئول عراقی: سفرهای الکاظمی به ایران، عربستان و آمریکا ارتباطی با هم ندارندیک عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق با تکذیب هرگونه میانجیگری از سوی بغداد میان ایران و عربستان و یا ایران و آمریکا گفت: تعویق سفر الکاظمی به ریاض ارتباطی با سفرش به تهران ندارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »