ماسک با قیمت مصوب به دست داروخانه‌‌ها نمی‌‌رسد/چرا وزارت صنعت میلیون‌ها ماسک دپوشده را عرضه نمی‌کند؟- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

23/07/2020 08:23:00 ق.ظ

#ماسک با قیمت مصوب به دست داروخانه‌‌ها نمی‌‌رسد نایب رئیس انجمن داروسازان: ۹۰ درصد ماسک‌‌هایی که در سطح جامعه به جز بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی وجود دارد، کارایی لازم را ندارند

ماسک, معاونت بازرگانی وزارت صنعت

ماسک با قیمت مصوب به دست داروخانه‌‌ها نمی‌‌رسد نایب رئیس انجمن داروسازان: ۹۰ درصد ماسک ‌‌هایی که در سطح جامعه به جز بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی وجود دارد، کارایی لازم را ندارند

نایب رئیس انجمن داروسازان با بیان این‌‌که ماسک با قیمت مصوب به دست داروخانه‌‌ها نرسیده است، با انتقاد نسبت به توزیع ماسک ‌‌ها در فروشگاه‌‌ها هشدار داد: ممکن است بسیاری از این ماسک ‌‌ها در کارگاه‌‌های خانگی تولید شوند و احتمال آلودگی آن‌‌ها وجود دارد.

؛ در خصوص معضل قیمت بالای ماسک در داروخانه‌‌ها اظهار کرد: وزارت بهداشت وظیفه نظارت بر کیفیت ماسک را دارد و لجستیک، تأمین و تولید بر عهده وزارت صنعت است؛ ماسک‌‌هایی که در ایران تولید می‌‌شوند دو دسته‌‌اند؛ یک دسته ماسک‌‌های صنعتی که تمام لایه‌‌هایی که برای ماسک استفاده می‌‌شود باکیفیت، کاملاً استریل و پرس شده هستند و فقط به بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی داده می‌‌شوند زیرا کادر درمان آسیب‌‌پذیری بسیار زیادی نسبت به ویروس کرونا دارند.

وی افزود: از زمان شیوع کرونا در کشور بسیاری از کارگاه‌‌ها برای تولید ماسک شروع به کار کردند؛ اگرچه برخی از این کارگاه‌‌ها ماسک باکیفیتی تولید می‌‌کنند اما متأسفانه برخی کارگاه‌‌ها نیز ماسک‌‌هایی تولید می‌‌کنند که ظاهر آن شبیه به ماسک‌‌های مراکز درمانی است اما وقتی لایه‌‌ها را بررسی می‌‌کنیم می‌‌بینیم که لایه ملت‌‌بلون که لایه محافظ است یا وجود ندارد یا مقدار کمی دارد و شاید بتوان گفت 90 درصد ماسک‌‌هایی که در سطح جامعه به جز بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی وجود دارد، کارایی لازم را ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

روحانی: به دنبال گسترش روابط با همسایگان به ویژه روسیه، ترکیه و عراق هستیم'به دنبال گسترش روابط با همسایگان به ویژه روسیه، ترکیه و عراق هستیم.' حسن روحانی، رئیس جمهور ایران: - توافقات مختلفی با عراق در حوزه‌های گمرکی و تجاری صورت گرفته است. - برای بازگشت ارزهای خارجی به داخل تاکنون با سه کشور اقداماتی - صورت گرفته است.

دخل و خرج بازنشستگان و مستمری بگیران با هم نمی‌خواند/ بیشترین آسیب کرونا به معیشت کارگرانرئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به وضعیت نامطلوب دریافتی و معیشت مستمری بگیران و بازنشستگان این استان گفت: دخل و خرج بازنشستگان و مستمری بگیران با هم مطابقت ندارد.

اعتراض وزارت خارجه کره جنوبی به سفیر ایران در ارتباط با پول های بلوکه شدهاعتراض وزارت خارجه کره‌جنوبی به سفیر ایران در ارتباط با پول های بلوکه شده سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی از اعتراض این کشور به سفیر کشورمان در سئول به خاطر مواضع اخیر ایران درباره دارایی بلوکه شده ایران در کره جنوبی خبر داد.

رائفی‌پور باید به روانپزشک مراجعه کند چون مشکل روانی دارد/ حجاریان هیچ نسبتی با یهودیان ندارد🔻علیزاده طباطبایی:رائفی‌پور باید به روانپزشک مراجعه کند چون مشکل روانی دارد/ حجاريان هیچ نسبتی با یهودیان ندارد علیزاده طباطبایی،وکیل دادگستری نسبت به ادعای علی‌اکبر رائفی‌پور نسبت به سعید‌حجاریان واکنش نشان داد. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

ترامپ تهدید کرد به شهرهای با مدیریت دموکرات‌ها نیروی فدرال می‌فرستددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیر) بار دیگر تهدید کرد که برای اجرای قانون در نظر دارد نیروهای فدرال را برای آرام کردن اعتراض‌ها به برخی از شهرهای بزرگ اعزام کند.

مسئول عراقی: سفرهای الکاظمی به ایران، عربستان و آمریکا ارتباطی با هم ندارندیک عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق با تکذیب هرگونه میانجیگری از سوی بغداد میان ایران و عربستان و یا ایران و آمریکا گفت: تعویق سفر الکاظمی به ریاض ارتباطی با سفرش به تهران ندارد

خبرگزاری تسنیم ؛ در خصوص معضل قیمت بالای ماسک در داروخانه‌‌ها اظهار کرد: وزارت بهداشت وظیفه نظارت بر کیفیت ماسک را دارد و لجستیک، تأمین و تولید بر عهده وزارت صنعت است؛ ماسک‌‌هایی که در ایران تولید می‌‌شوند دو دسته‌‌اند؛ یک دسته ماسک‌‌های صنعتی که تمام لایه‌‌هایی که برای ماسک استفاده می‌‌شود باکیفیت، کاملاً استریل و پرس شده هستند و فقط به بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی داده می‌‌شوند زیرا کادر درمان آسیب‌‌پذیری بسیار زیادی نسبت به ویروس کرونا دارند.22.سید موسی میرجهانمرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: متاسفانه شاهد وضعیت نامطلوب حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران استان بوشهر هستیم و به صراحت باید اعلام کنم که درآمد و هزینه‌های زندگی این قشر با هم مطابقت نداشته و رضایت بخش نیست.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وزارت امور خارجه کره جنوبی در رابطه با اعتراض ایران به بلوکه شدن پول خود در کره جنوبی به خاطر تحریم های آمریکا، در تماسی با سعید بادامچی شبستری سفیر کشورمان در سئول به این مواضع کشورمان اعتراض کرد.

وی افزود: از زمان شیوع کرونا در کشور بسیاری از کارگاه‌‌ها برای تولید ماسک شروع به کار کردند؛ اگرچه برخی از این کارگاه‌‌ها ماسک باکیفیتی تولید می‌‌کنند اما متأسفانه برخی کارگاه‌‌ها نیز ماسک‌‌هایی تولید می‌‌کنند که ظاهر آن شبیه به ماسک‌‌های مراکز درمانی است اما وقتی لایه‌‌ها را بررسی می‌‌کنیم می‌‌بینیم که لایه ملت‌‌بلون که لایه محافظ است یا وجود ندارد یا مقدار کمی دارد و شاید بتوان گفت 90 درصد ماسک‌‌هایی که در سطح جامعه به جز بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی وجود دارد، کارایی لازم را ندارد. فاطمی ادامه داد: در تمام جهان مرکز اصلی عرضه کالاهای سلامت محور و به طور خاص، لوازم حفاظتی، داروخانه‌‌ها هستند اما وزارت بهداشت در روزهای ابتدایی شیوع کرونا اعلام کرد که داروخانه‌‌ها مجاز به فروش ماسک نیستند؛ علت این امر این بود که وزارت بهداشت می‌‌گفت داروخانه‌‌هایی که ماسک را تأمین می‌‌کنند ممکن است قیمت‌‌های بالاتری از قیمت‌‌های مصوب داشته باشند و گران‌‌فروشی یا بحث‌‌هایی در خصوص احتکار رخ بدهد در حالی‌‌که در هیچ کجای دنیا چنین اتفاقی نیفتاد.2020 . وی اضافه کرد: در حال حاضر مسئولین اظهار می‌‌کنند که ماسک را فقط با قیمت مصوب و از داروخانه‌‌ها تهیه کنید در حالی که ماسک با قیمت مصوب به دست داروخانه‌‌ها نرسیده است! وی در پاسخ به این سوال که علت عدم دسترسی داروخانه‌‌ها به ماسک با قیمت مصوب چیست، تصریح کرد: کارگاه‌‌های تولیدکننده ماسک می‌‌گویند فروش ماسک با قیمت مصوب به شرکت‌‌های پخش مجاز برای آن‌‌ها مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل این تولیدکنندگان ماسک را به بازار وارد می‌‌کنند و حتی به دستفروش‌‌ها نیز با قیمت 2400 یا قیمت بالاتر می‌‌فروشند؛ در حالی‌‌که نرخ مصوب برای فروش این ماسک‌‌ها به داروخانه‌‌ها 1430 تومان است. رئیس کانون بازنشستگان در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا در خصوص طرح همسان سازی اعلامی دولت و پیگیری های این کانون بیان کرد: بر اساس مطالب گفته شده در رسانه ها سازمان تامین اجتماعی قول اجرای طرح همسان سازی را داده است اما تاکنون در خصوص چگونگی اجرای آن هیچگونه توضیح و یا دستورالعملی به ما داده نشده است. فاطمی ادامه داد: وقتی پای صحبت این تولیدکنندگان نشستیم می‌‌گویند ورق فلزی ماسک و کش و پارچه آن افزایش قیمت داشته‌‌اند؛ از آنجا که هیچ نظارتی بر این کارگاه‌‌ها وجود ندارد نیز آن‌‌ها ماسک را به قیمت دلخواه به مردم می‌‌فروشند و این امر باعث شده بالای 90 درصد داروخانه‌‌ها ماسک با قیمت مصوب دریافت نکنند. روحانی: برای بازگشت ارزهای خارجی به داخل تاکنون با سه کشور اقداماتی صورت گرفته است. نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: تقاضایی که داریم این است که یک هیئت بی‌‌طرف مانند قوه قضائیه، سازمان بازرسی و .  انتهای پیام.

.. عملکرد وزارت‌‌های بهداشت و صنعت را بررسی کنند و ببینند که در خصوص ماسک‌‌ها حق با چه کسی است. اطلاعات شرکت‌‌های پخش نیز موجود است و خواهش ما این است که این امر بررسی شود که شرکت‌‌های پخش چه‌‌قدر ماسک با قیمت مصوب دریافت و آن‌‌ها را توزیع کردند. وی با انتقاد نسبت به توزیع ماسک‌‌ها در فروشگاه‌‌ها هشدار داد: ممکن است بسیاری از این ماسک‌‌ها در کارگاه‌‌های خانگی تولید شوند و احتمال آلودگی آن‌‌ها وجود دارد.

محل فروش ملزومات پزشکی در داروخانه‌‌هاست که پروانه کسب و مسئول فنی دارند و از شرکت‌‌های پخش مجاز ماسک‌‌ها را خریداری می‌‌کنند و این جای شرمساری دارد که عمده خرید ماسک توسط مردم در فروشگاه‌‌ها و نه داروخانه‌‌ها صورت می‌‌پذیرد. وی در واکنش به اطلاعیه وزارت صمت مبنی بر دپوی 18 میلیون ماسک متذکر شد: بنده وقتی مصاحبه‌‌های مسئولین وزارت صمت را پیگیری می‌‌کردم دیدم که در اردیبهشت‌‌ماه نیز به همین 18 میلیون ماسک دپوشده اشاره کرده‌‌اند و این خیلی عجیب است که در پنجیمن ماه از سال نیز چنین مطلبی را عنوان می‌‌کنند. چرا این ماسک‌‌ها آزاد نمی‌‌شود و در اختیار مردم برای فروش قرار نمی‌‌گیرد؟ .