ماری بناپارت و لذت جنسی در زنان - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شاهدخت ماری بناپارت، پیشگام مطالعات جنسی و دوست نزدیک فروید

در نوجوانی به آموختن زبان روی آورد و پیشرفت خوبی در آلمانی و انگلیسی داشت، اما مادربزرگ و پدرش خیلی ناگهانی او را از گذراندن امتحانات منع کردند.

با وجود این که آن‌ها به مدت ۵۰ سال با یکدیگر زندگی کردند، ماری خیلی سریع متوجه شد که شوهرش بیش از هر کس دیگری با عموی خود یعنی شاهزاده والدمار دانمارک پیوند احساسی دارد. ماری فکر می‌کرد که اگر زنی نتواند هنگام دخول به اوج لذت جنسی برسد حتما مشکل کالبدشناختی دارد. این شد که دست به نظریه‌پردازی زد: هر چه فاصله کلیتوریس و واژن کمتر باشد، احتمال اینکه زن از دخول جنسی لذت ببرد نیز بیشتر است.آقای والن که به همراه دکتر الیزابت لوید آثار ماری بناپارت را مطالعه کرده است می‌گوید که طبق مقالات او "جمع‌آوری این اطلاعات قاعده‌مند نبود و بیشتر جنبه شهودی داشت و وقتی زنی پیش پزشکش می‌رفت جمع می‌شد.

خانم تامپسون در مقاله خود می‌گوید که "او در شخص فروید چیزی را یافت که شدیدا محتاجش بود، پدری جدید برای دوست داشتن و خدمت رساندن."ماری بناپارت پیش فروید رفت، آنها در مدت کوتاهی دوست یکدیگر نیز شدند... و با افزایش سریع علاقه او به روان‌کاوی، شاگردش نیز شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مراسم عاشورا در سایه تهدیدهای امنیتی و کرونا در کابل برگزار شد - BBC News فارسیمراسم روز عاشورا در کابل با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. تاکنون هیج گونه حمله و انفجار در این مراسم در سراسر افغانستان گزارش نشده است. شماری از شهروندان غرب کابل در کنار نیروهای امنیتی بسیج شده و در تامین امنیت عاشورا همکاری کردند. محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان آنرا الگو دانسته و خواستار اجرایی شدن آن در سراسر کشور شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

یک کشته همزمان با درگیری طرفداران ترامپ و حامیان حقوق سیاه‌پوستان در پورتلند - BBC News فارسیدر شهر پورتلند آمریکا یک نفر بر اثر تیراندازی کشته شده و طرفداران دونالد ترامپ با فعالان حقوق سیاه‌پوستان نیز با یکدیگر درگیر شده‌‌اند. خیابان‌های شهر پورتلند در هفته‌های گذشته شاهد برگزاری اعتراضات متعددی بوده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

زندگی در طولانی‌ترین و سخت‌ترین قرنطینه دنیا؛ 'دیگر خسته شده‌ایم' - BBC News فارسیپس از بیش از پنج ماه قرنطینه سخت‌گیرانه، عوارض اجتماعی، اقتصادی و آسیب به سلامت جسمی و روانی مردم آرژانتین هر چه بیشتر بارز شده است. منتقدان می‌گویند قرنطینه بیش از حد طولانی و سخت‌گیرانه بوده اما دولت می‌گوید این قرنطینه جان هزاران تفر را نجات داده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اخطار اتحادیه اروپا به ترکیه درباره حفاری و مانور نظامی در دریای مدیترانه - BBC News فارسیوزیران خارجه اتحادیه اروپا در پایان نشست دو روزه در پایتخت آلمان به ترکیه هشدار دادند که اگر اختلاف خود را با یونان حل نکند، با تحریم اقتصادی روبرو خواهند شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تظاهرات بزرگ در موریس علیه نشت نفت و مرگ دلفین‌ها - BBC News فارسیهزاران نفر در اعتراض به نحوه برخورد مقام های موریس با نشت عظیم نفتی و کشف لاشه ۳۹ دلفین در پورت لوئیس، پایتخت این کشور، تظاهرات کرده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

محرم متفاوت؛ عزاداری در سایه کرونا در ایران - BBC News فارسیمراسم محرم امسال تحت تاثیر دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، متفاوت از سالهای گذشته برگزار می‌شود. برگزاری دسته‌های عزاداری و پخش غذاهای نذری با محدودیت های سختگیرانه‌ای همراه است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »