مارتین فورد: نمی‌خواستم بخشی از جریان خودکشی سجاد غریبی باشم

21/02/1401 10:18 ق.ظ

«مارتین فورد» ورزشکار انگلیسی که از یک سال قبل آمادگی خود را برای مبارزه با سجاد_غریبی اعلام کرده بود مدعی شده است که از بیم «خودکشی کردن حریف ایرانی» قید این مبارزه را زده بود. اخبار_ایران

یک ماه پس از آن‌که «مارتین فورد» مبارزه خود با «سجاد غریبی» را لغو کرد، حالا این مبارز انگلیسی که به «خطرناک‌ترین انسان روی زمین» مشهور ... ورزشکار انگلیسی که از یک سال قبل آمادگی خود را برای مبارزه با سجاد غریبی اعلام کرده بود مدعی شده است که از بیم «خودکشی کردن حریف ایرانی» قید این مبارزه را زده بود.

یک ماه پس از آن‌که «مارتین فورد» مبارزه خود با «سجاد غریبی» را لغو کرد، حالا این مبارز انگلیسی که به «خطرناک‌ترین انسان روی زمین» مشهور شده است در گفت‌وگو با نشریه «میرور» انگستان، دلایل لغو یک طرفه این مسابقه را اعلام کرده است.

مارتین فورد به این نشریه گفته است: «وقتی در دبی همدیگر را ملاقات کردیم، یک برخورد جزیی با هم داشتیم. بعد از آن بود که نگران سلامت روحی و روانی‌اش شدم.»

مارتین فورد گفته است: «بعد از آن برخورد کوتاه متوجه شدم که من نباید با کسی مبارزه کنم که باور دارم می‌تواند بعد از دعوا جان خودش را بگیرد. ممکن است مردم از من بپرسند که داری در مورد چه چیزی حرف می‌زنی. اما حقیقت این است که در دبی فهمیدم طرف مقابل من کسی است که از می‌تواند پس از شکست، خودکشی کند. من ابتدا از نحوه زمین خوردنش متاثر شدم. من در چشم‌های او نگاه کردم و ضربه بسیار آرامی به سینه‌اش زدم. او پرتاب شد و وقتی برگشتم، به دوستانم گفتم که مبارزه‌ای در کار نیست.» headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

ایران از اتباع خود خواست مولداوی را ترک کننددر اطلاعیه سفارت ایران منتشر شد: با توجه به تداوم جنگ در اوکراین و احتمال گسترش آن به منطقه ترانس‌نیستریا در جمهوری مولداوی، از کلیه شهروندان ایرانی ساکن در منطقه مذکور درخواست می شود در اولین فرصت نسبت به ترک منطقه اقدام نمایند. اخبار_ایران

سفارت ایران در اوکراین از ایرانیان خواست مولداوی را ترک کنند | DW | 09.05.2022سفارت ایران در اوکراین از ایرانیان ساکن مولداوی خواست چنانچه ضرورتی برای ماندن در این کشور ندارند، آنجا را ترک کنند. اگرچه اوضاع مولداوی آرام است، اما نگرانی‌ از احتمال گسترش دامنه جنگ اوکراین به مولداوی وجود دارد. 🎥 تیزر تحقیرآمیز چین در ایالات متحده: 🔹آمریکا هنوز نمی تواند 49 میلیون نفر از مردم خود را از گرسنگی نجات دهد، بیایید به آمریکا کمک کنیم!! سپاه سایبری پاسداران👇🏻 ☑️ SEPAHCYBERY

اسرائیل یکی از بزرگترین رزمایش‌های «چند دهه‌ اخیر» خود را آغاز کردارتش اسرائیل در این رزمایش قرار است نوع ارتقا یافته سامانه دفاع موشکی «پیکان-۳» و شمار دیگری از تجهیزات نظامی تازه خریداری شده از کشورهای دیگر و همچنین تسلیحات خود را آزمایش کند

از هفته آینده می‌توانید با موبایل تخلفات صنفی را گزارش دهیدوزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست تنظیم بازار، ضمن توضیح در مورد برنامه‌های این وزارتخانه در خصوص نظارت بر بازار، از آغاز نصب یک کد دوبعدی (QR Code) و یک شماره شناسه صنفی در مغازه‌ها برای گزارش مستقیم تخلفات از سوی مردم خبر داد.

تبعیض میان پناهجویان؛ ما را به خاطر اوکراینی‌ها از کمپ بیرون کردندهمه ما را بیرون کردند و گفتند، جنگ‌زده‌های اوکراین قرار است در آن ساختمان ساکن شوند. خب ما چه باید می‌کردیم؟ یک مدت در خیابان زندگی کردیم و تصمیم گرفتیم برویم انگلیس. روایت پناهجویان از تبعیض در گزارش aidaghajar اطلاع_رسانی aidaghajar مردم اروپا مزه آوارگی بچشن قیافشون دیدن داره aidaghajar گه نخور ایران‌وایر

اسرائيل دو فلسطینی را به ضرب گلوله از پا در آوردارتش اسرائيل و همچنین یک فرد غیرنظامی اسرائيلی با شلیک گلوله دو فلسطینی را در دو منطقه متفاوت از کرانه باختری به قتل رساندند. مادرجنده آدمین از پا دراورد حرومزاده 🖕🖕 رژیم تروریستِ اشغالگرِ: اسراییل،کشور'فلسطین' با 'تاریخ'روشن، را گستاخانه 'اشغال' میکند،'جنایات شنیع' روزانه میکند، 'غرب' هم، کور ولال 'تماشاچی' وحامی است، فقط!اما نابودی صهیونیسم نزدیک است، بی تردید. بلی از پادر آورد خوش به حالشان بخاطر خاک شان کشته شدند

خواندن در ۲ دقیقه

ورزشکار انگلیسی که از یک سال قبل آمادگی خود را برای مبارزه با سجاد غریبی اعلام کرده بود مدعی شده است که از بیم «خودکشی کردن حریف ایرانی» قید این مبارزه را زده بود.

یک ماه پس از آن‌که «مارتین فورد» مبارزه خود با «سجاد غریبی» را لغو کرد، حالا این مبارز انگلیسی که به «خطرناک‌ترین انسان روی زمین» مشهور شده است در گفت‌وگو با نشریه «میرور» انگستان، دلایل لغو یک طرفه این مسابقه را اعلام کرده است.

مارتین فورد به این نشریه گفته است: «وقتی در دبی همدیگر را ملاقات کردیم، یک برخورد جزیی با هم داشتیم. بعد از آن بود که نگران سلامت روحی و روانی‌اش شدم.»

ورزشکار انگلیسی که از یک سال قبل آمادگی خود را برای مبارزه با سجاد غریبی اعلام کرده بود مدعی شده است که از بیم «خودکشی کردن حریف ایرانی» قید این مبارزه را زده بود.

مارتین فورد گفته است: «بعد از آن برخورد کوتاه متوجه شدم که من نباید با کسی مبارزه کنم که باور دارم می‌تواند بعد از دعوا جان خودش را بگیرد. ممکن است مردم از من بپرسند که داری در مورد چه چیزی حرف می‌زنی. اما حقیقت این است که در دبی فهمیدم طرف مقابل من کسی است که از می‌تواند پس از شکست، خودکشی کند. من ابتدا از نحوه زمین خوردنش متاثر شدم. من در چشم‌های او نگاه کردم و ضربه بسیار آرامی به سینه‌اش زدم. او پرتاب شد و وقتی برگشتم، به دوستانم گفتم که مبارزه‌ای در کار نیست.»

او اما ادعا کرده که چند روز بعد و با شنیدن حرف‌های سجاد غریبی، قید مبارزه را به صورت کامل زده است: «آن‌چه پس از آن اتفاق افتاد بسیار تاثیربرانگیز بود. حرف‌هایی از حریف ایرانی شنیدم که مرا ترساند. او در مورد خودکشی حرف زده بود. با خودم فکر کردم و گفتم تو حق نداری بخشی از این داستان و بخشی از خودکشی یک انسان باشی.»

مارتین فورد متولد تیر۱۳۶۱ است. او از مادری بریتانیایی در امریکا متولد شده است و بیشتر اوقات در امریکا زندگی می‌کند اما خودش را به عنوان شهروندی بریتانیایی در جهان معرفی کرده است.

منابع خبری سایت «IMDB» ثروت او را حدود ۱۲ میلیون دلار و درآمد ماهیانه‌اش را بین ۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار متغیر تخمین زده‌اند. دلیل این نوسان در درآمد، می‌تواند میزان فعالیت او برای شرکت‌های تبلیغاتی باشد. فورد از اندام ورزیده‌‌اش برای تبلیغ داروهای مکمل بدن‌سازی، خودروهای لوکس، شرکت‌های ساختمان‌سازی، موسسات تجاری و البته بدل‌کاری برای سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی هالیوود استفاده می‌کند. او تحصیلات را در سطح دبیرستان رها کرد و سراغ علاقه‌اش، یعنی پرورش‌اندام رفت.

قرار بود دوم آوریل سال ۲۰۲۲ سجاد غریبی و مارتین فورد با هم به صورت جدی مبارزه کنند. اما ورزشکار انگلیسی، قید این رقابت را زد.

در سال‌های گذشته، سجاد غریبی خود را «هالک ایرانی» معرفی می‌کرد و مدعی بود از سربازان «قاسم سلیمانی» و «سپاه قدس» جمهوری اسلامی است که می‌تواند برای آن‌چه «دفاع از حرم» خوانده بود به سوریه برود.

با این حال پس از مواجهه او با مارتین فورد، بسیاری تصاویر او را «فتوشاپ» و غیرواقعی دانسته بودند.