مادر عسل محمدی: مسیحم را بر صلیب پشت شیشه‌ی ویترین، تماشا می‌کنم

07/07/1398 11:54:00 ق.ظ

یاد می‌آورم کودکی‌هایت را،زمین می‌خوردی،به من نگاه می‌کردی که واکنشم را ببینی،من لبخند می‌زدم.خاک زانوان کوچکت را می‌تکاندی،بی آن‌که اشک بریزی به راه ادامه می‌دادی.می‌دانم تو آن‌قدر قوی هستی که این‌بار هم بلند می‌شوی از متن یادداشت مادر عسل_محمدی کارگران

«از وقتی رفته‌ای خانه زیر غبار مدفون شده. دیگر دست و دلم به کار نمی‌رود. بغضی در گلو وامانده از فریاد، خشک شده این گلوی لامصب. چشم دوخته به تلفن. راه نمی‌روند انگار این روزهای افلیج گرفته. شب نیز مثل روز پر از کابوس نداشتن‌های تو.

شبنم‌های اشک نهیب بیدار باش زد صبح را...فردا یکشنبه است دل خوش کرده‌ام به کلیسای اوین که مسیحم را بر صلیب پشت شیشه‌ی ویترین، تماشا می‌کنم. اشک‌های معصومش را... و درد می‌دود هم‌چنان بر استخوانم و سوز می‌کشد قلب از گودی چشمانت. می‌دانم آن‌جا برای قلب آزاده‌ات تنگ است. برای ذهن بازی‌گوش‌ات که هر لحظه می‌دود چون خرگوش میان بوته‌های تمشک.

یاد می‌آورم کودکی‌هایت را که زمین می‌خوردی و بعد به من نگاه می‌کردی که واکنشم را ببینی و من لبخند می‌زدم. خاک زانوان کوچکت را می‌تکاندی و بدون آن‌که اشکی بریزی به راه ادامه می‌دادی. می‌دانم تو آن‌قدر قوی هستی که این‌بار هم بلند می‌شوی و ادامه می‌دهی. چون تمام جاده‌ها برای تو ساخته شده‌اند که تو بدوی و باز زمین بخوری و باز برخیزی دختر دلبندم...»

«عسل محمدی» دانشجوی داروسازی دانشکده علوم دارویی دانشگاه آزاد تهران و از اعضای تحریریه نشریه «گام»، فعال مدنی و مدافع حقوق کارگران است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

ترامپ: نه با ایرانی‌ها دیدار می‌کنم و نه تحریم‌ها را کاهش می‌دهمدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا با تاکید بر اینکه آمریکا به تحریم‌های وضع‌شده علیه

اولین عکس از شهاب حسینی در نقش شمساولین عکس از شهاب حسینی در نقش شمس تبریزی کار پیش‌تولید فیلم سینمایی «مست عشق» به پایان راه نزدیک می‌شود و با وجودی که در هفته گذشته این فیلم با حاشیه‌هایی روبه‌رو شد و اما و اگرهایی در ساخت آن به وجود آمده اما کار ساخت فیلم در ترکیه در حال آغاز شدن است.

بخش قابل توجهی از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی را حل کرده‌ایمدادستان کل کشور گفت: بر اساس آمارها تاکنون توانسته‌ایم بخش قابل توجهی از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی را حل کنیم.

افت حدود ۵ میلیون تومانی قیمت مسکن در شمال تهرانافت حدود ۵ میلیون تومانی قیمت مسکن در شمال تهران بازار مسکن در شرایطی کاهش ۶۹۰ هزار تومانی قیمت را نسبت به دو ماه قبل تجربه کرده که میانگین افت قیمت در منطقه ۱ بالغ بر ۴.۸ میلیون تومان بوده است.

تکذیب اخبار رسانه‌های آمریکا توسط حوثی‌هاشورای عالی سیاسی وابسته به حوثی‌ها اخبار چند رونامه آمریکایی مبنی بر توقف نسبی عملیات عربستان سعودی در یمن را غیرواقعی خواند. - خبرگزاری آناتولی

بن علوی: اگر طرح روحانی مبتنی بر ثبات باشد آن را خواهیم پذیرفتبن علوی: اگر طرح روحانی مبتنی بر ثبات باشد آن را خواهیم پذیرفت وزیر امور خارجه عمان گفت که عمان حمایت از «ابتکار صلح هرمز»، طرح امنیت خلیج فارس ارائه شده توسط رئیس جمهور ایران را اگر مبتنی بر «ثبات باشد»، بررسی خواهد کرد.