رومینا, رومینا_اشرفی

رومینا, رومینا_اشرفی

مادر رومینا اشرفی: شوهرم می‌گفت به رومینا یاد بده خودش را حلق آویز کند

27/05/2020 10:32:00 ب.ظ

مادر رومینا می‌گوید همسرش بارها به او گفته بود به دخترش یاد بدهد خودش را حلق آویز کند. او اشد مجازات برای همسرش را می‌خواهد و می‌گوید: «پدرش مرگ موش خرید و به رومینا گفت خودت را بکش، نگذار من تو را بکشم.» رومینا _اشرفی گزارش DehkordiMaryam 👇

یک روز پس از تایید قتل رومینا و در هفتمین روز این رویداد تلخ که افکار عمومی را به شدت تحت تاثیر قرار داد، عاقبت «رعنا دشتی»، مادر رومینا در یک مصاحبه‌ اختصاصی با سایت «فراز»، از جرییات روزی که دخترش توسط پدر به قتل رسید، سخن گفت.او تعریف کرد پیش از حادثه، همسرش بارها رومینا را تهدید به قتل و یا تشویق به خودکشی کرده بود.

'موساد طرح چند حمله ایران به سفارت‌خانه‌های اسرائیل را خنثی کرده است' | DW | 07.07.2020 نماد نبرد با حجاب اجباری | DW | 07.07.2020 کرونا در ایران؛ مرگ بی‌سابقه ۲۰۰ نفر در یک شبانه روز، مردم 'تاوان' سنگینی برای 'موج تازه' می‌پردازند

مادر رومینا در این گفت‌وگو در حالی‌که بسیار متاثر است، می‌گوید: «یک روز شوهرخاله‌ رومینا آمد و گفت یک نفر می‌خواهد به خواستگاری رومینا بیاید و گفته اگر شما رضایت ندهید، با رومینا فرار می‌کند.» او می‌گوید وقتی پدر رومینا از فرار او به همراه «بهمن» مطلع شد، با داس و به قصد کشتن هر دو آن‌ها به خانه بهمن رفت اما تا سه روز بعد موفق به پیدا کردن آن‌ها نشدیم.

یک منبع مطلع به «ایران‌وایر» می‌گوید شوهر خاله رومینا با نام «علی حسین رزمی»، عضور شورای حل اختلاف منطقه محل اقامت رومینا بوده و تلاش کرده است به شکلی شرایط را آرام کند. او تحت تاثیر گریه‌های مادر رومینا، می‌خواسته است دخترخواهر همسرش را نزد خانواده خودش ببرد اما وقتی در دادگاه پدر رومینا قول داده که هیچ رفتار نامناسبی با فرزندش نداشته باشد، از این کار صرف‌ نظر کرده است.

 مادر رومینا می‌گوید همسرش بارها به او گفته بود به دخترش یاد بدهد خودش را حلق آویز کند اما او حاضر به این کار نشده است.او در این مصاحبه بارها از مقامات اشد مجازات برای همسرش را می‌خواهد و می‌گوید: «پدرش مرگ موش خرید و به رومینا گفت خودت را بکش، نگذار من تو را بکشم. من قصاص می‌خواهم. دیگر نمی‌توانم به او نگاه کنم. نمی‌توانم او را ببینم.»

با رسمی شدن این خبر تلخ، مقامات بلندپایه در ایران یکی پس از دیگری نسبت به این رویداد واکنش نشان دادند. در تازه‌ترین واکنش، هم‌زمان با جلسه هیات دولت، «حسن روحانی»، رییس‌جمهوری ایران ضمن ابراز تاسف از این اتفاق، دستور داد لوایح منع خشونت هرچه سریع‌تر مورد رسیدگی قرار بگیرند.

این دستور در حالی داده شده است که «لایحه تامین امنیت زنان» در ایران بیش از هفت سال است که در انتظار گرفتن تایید از قوه قضاییه مانده است و هر بار به دلایل متفاوت از نوبت رسیدگی خارج می‌شود.«محمود عباسی»، معاون وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی «کنوانسیون حقوق کودک» نیز وعده مجازات شدید متهم در این حادثه را داده و گفته است: «بدون تردید وظیفه سنگین ما پی‌گیری قضایی موضوع و مجازات شدید عامل این جنایت است.»

مشخص نیست منظور عباسی از مجازات شدید عامل جنایت چیست. چرا که بر اساس ماده ۳۰۱ «قانون مجازات اسلامی»، پدری که فرزندش را بکشد، قصاص نمی‌شود و در صورت محکومیت در دادگاه، تنها به پرداخت دیه و حبس محکوم خواهد شد.روز سه‌شنبه ششم خرداد، «شهیندخت مولاوردی»، دستیار ویژه رییس‌جمهوری ایران در امور حقوق شهروندی هم خواستار تغییر قانون، رویه قضایی و فرهنگ حاکم شد و در حساب کاربری توییترش نوشت: «رومینا نه اولین قربانی قتل‌های ناموسی است و نه آخرین آن؛ تا زمانی که قانون، رویه قضایی و فرهنگ حاکم و مسلط بر جوامع محلی و جهانی بازدارندگی لازم را نداشته و با تشویق و ترویج آن در خدمت این جنایت بشری باشند!»

واکنش‌های بین‌المللی به ترور هشام الهاشمی در بغداد | DW | 07.07.2020 اوکراین: از ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری شکایت می‌کنیم | DW | 07.07.2020 پیرترین گربه جهان در ۳۱ سالگی مرد

«عالیه شکربیگی»، رییس کارگروه خانواده در معاونت زنان ریاست‌جمهوری نیز در واکنش به قتل رومینا اشرفی گفته است: «حقوق شهروندی فقط روی کاغذ ماند و به خانواده‌ها آموزش داده نشد.»او گفته است قتل‌هایی شبیه به آن‌چه برای رومینا اتفاق افتاد، در بسیاری از موارد راه به رسانه‌ها نمی‌یابند.

«رضا جعفری سدهی»، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان گیلان گفته است قتل رومینا نمونه‌ای از نقض آشکار حقوق کودک است و دلیل این اتفاق را فقر آگاهی و وجود باورهای متعصبانه دانسته است.هم‌زمان با این اظهار نظرها، برخی از چهره‌های سیاسی ایران نسبت به زیر سوال بردن ارزش‌های فرهنگی هشدار داده‌اند. «نظام‌الدین موسوی»، نماینده دوره سازدهم مجلس شورای اسلامی و مدیر سابق خبرگزاری «فارس» گفته است: «برخی جاهلانه یا مغرضانه تلاش دارند پای تعصب دینی پدر را پیش بکشند. در حالی که یکی از مهم‌ترین نهیب‌های قرآن به عصر جاهلیت، مساله دخترکشی است.»

ادامه مطلب: ایران وایر »

AlinejadMasih DehkordiMaryam به من هم میگفتن خودسوزی کن چون بالاخره کشته میشی ...قتل رومینا خیلی حالم رو بهم ریخته چون سالهای دردناک اسارت در خانه پدری و زخمهای کهنه رو برایم دوباره کرده. هر وقت زنی رو میکشن هم میمیرم DehkordiMaryam یه سوال،پدر رومینا چرا می خواسته هرجور شده این دختر بمیره؟ AlinejadMasih DehkordiMaryam 😢🖤😢

DehkordiMaryam سوال : چرا مادر با رومینا فرار نکردند؟! DehkordiMaryam تف به شرف نداشته ی این پدر AlinejadMasih DehkordiMaryam Baba in yaroo ravani boode rasman AlinejadMasih DehkordiMaryam عجب سایکویی بوده این یارو! AlinejadMasih DehkordiMaryam لعنت به پلیسی که تحویل پدرش داد AlinejadMasih DehkordiMaryam رومینا به ایران و ایرانی مربوط میشه درباره GeorgeFloyd هموطن خودتون نظری ندارید؟

AlinejadMasih DehkordiMaryam عکس اون باباشو کسی نداره ببینیم چ هیولای بوده؟ AlinejadMasih DehkordiMaryam روزی خواهد آمد دختران سرزمینم مو های خود را در دستان باد میسپارند، عشقشان را میبارند بر فراز ایرانم، می شکنند این سکوت خوفناک خیابان را با خندهایشان. بی گمان کوچه پس کوچه های خاکستری سرزمینم رنگ و عطر بهار به خود میگیرند. بزرگ ترین آرزویم این است. دختر_ایران ایران

واکنش روحانی به قتل رومینا اشرفی/صدور دستور تسریع در رسیدگی به لوایح منع خشونتخشونت در ماهیت هویت دروغین،من منیت مندرآوردی و علوم بی استعدال بی منطق فارسیعربی شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران از اواخرساسانیان تا به امروز بر ایرانیان تحمیلی بنیان شده باید این تشگیلات جاهلیت شئونیزم فارسی تحمیلی فرقه فارسیسم ازبیخ و بن حذف و براندازی و نابود شود

جزییات تازه از قتل رومینا اشرفی؛ یک پیامک به پدرش فاجعه را رقم زدAYarahamadi DehkordiMaryam همین خشم و جنون آنی پدر در دادگاه طبق قوانین ج.ا باعث تبرئه پدرش میشه .

واکنش‌‌ها به قتل رومینا اشرفی؛ خشم کاربران از ضعف قوانین حمایت از کودکانقتل رومینا اشرفی دختر ۱۳ ساله در تالش گیلان از سوی پدرش با واکنش گسترده کاربران رسانه‌های اجتماعی، حامیان حقوق بشر و شماری از چهره‌های سیاسی ایران مواجه شد. مرگ بر قاتل در ایران یکی از مسئولین مردم را به تخریب عبادتگاه های دیگران فرا می خواند، پدری هم سر دختر 14 ساله اش را به خاطر مسائل ناموسی می برد... مگر داعشی بودن غیر این است؟ با کمی تفکر متوجه می شوید که ریشه اصلی تفکرات داعشی در همین کشورهای اسلامی خاورمیانه است رومینا_اشرفی عرزشیا چه خوشحالی میکنن

رومینا اشرفی؛ روایت محرک‌های 'قانونی' قتل ناموسیبر مبنای قوانین موجود، افراد می‌دانند اگر 'قیصروار' به سراغ مردانی که مدعیند 'ناموس'شان را لکه دار کرده‌اند بروند درگیر تبعات سنگین می‌شوند، اما اگر زنان خانواده خود را بکشند، هزینه محدودی می‌پردازند. شما کماکان مشغول ساختن فیلم های پورنوگرافی با لوگوی این شبکه نحس باشید و جوانان ایرانی رو فاسد کنید. به شماها نیومده روشنفکرانه حرف بزنید. کشتن مرد سیاه پوست به وسیله پای پلیس امریکایی درموردش بنویس یک صفحه مشق سیا برای مرتبط کردن «فرهنگ ایران» به قتل یک دختربچه 13 ساله توسط پدرش! در این گزارش مدفوعاتی هیچ اشاره‌ای به «دین مبین» و احکام و مقررات توحش اسلام که جنایت را توجیه می‌کند، نشده! عشق آنگلوساکسون‌ها به توحش و تحجر، و نفرت‌شان از فرهنگ ایران پایان نمی‌پذیرد.

ورود دادستانی و بهزیستی به پروند قتل رومینانوشدارو پس از مرگ سهراب. به یاد فیلم لری آرزوهای زمین افتادم. مراد، چوپان خانواده ای زمین دار بود که صدای خوشی داشت. دختر خانواده ی ارباب عاشق مراد میشود. مخالفت میکنند. در نهابت دختر با لباس عروسی نزد مراد در غار کوهستانی او میرود.در نهایت مراد به دست برادر متعصب دختر کشته میشود. زن مملوک و ناموس نیست.

قتل ناموسی در ایران؛ 'پدر رومینا با داس دخترش را کشت'رسانه‌های محلی گیلان از قتل ناموسی دختری ۱۴ ساله به دست پدرش در روستایی در این استان خبر داده‌اند. سایت‌های خبری نوشته‌اند که پدر رومینا اشرفی او را در خواب با داس 'سر بریده است.' رومینا در رابطه‌ای بوده که خانواده او به شدت مخالف آن بوده‌اند و به همین دلیل از خانه فرار کرده بود. متأسفانه برخی پدر ها به حدی بر فرزندان سختگیری می کنند که یا خودکشی می کنند یا فرار!! و معلوم است که زمانی که فرار کنند ممکن است در دام آدم های نابکار و خطرناک گرفتار شوند! کودکان و جوانان کم تجربه هستند و گناهی ندارند! رضا اشرفی تو چقدر میتونی کثیف یاشی خوراک یک سالتون درست شد