مادر آتنا دائمی: دخترم در زندان پیر می‌شود

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

مادر آتنا دائمی: «حتی به خودشان زحمت تشکیل دادگاه تجدیدنظر هم ندادند. حتی آخرین حق دفاع هم از بچه من وگلرخ گرفته شده است. آتنا قرار بود تیرماه سال آینده آزاد شود حالا با این حکم جدید ۳سال دیگر آزاد خواهد شد» گزارش نیلوفر رستمی را بخوانید👇 اخبار_ایران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

،عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در اظهارنظر عجیبی با تایید حکم رهبری به ایرناپلاس گفت کلا حکم‌های دادگاه تجدیدنظر تفاوتی با دادگاه‌های بدوی ندارد: «تشکیل دادگاه تجدیدنظر بنا به صلاح‌دید رییس دادگاه است. این‌گونه نیست که تشکیل دادگاه الزامی باشد، من تابه‌حال ندیده‌ام تفاوتی میان محکومان به حبس و دیگر محکومان در برگزاری دادگاه تجدیدنظر قائل بشوند.»

گلرخ ایرایی و آتنا دائمی هر دو در یک پرونده مشترک که در دوران حبس‌شان برای آنها تشکیل شد متهم به دو اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» شدند.

خانم نعمتی با اظهار اینکه حتی به بیماری دخترش رسیدگی نمی‌شود گفت: «توده‌ای در سینه دخترم یک سال و نیم پیش دیده شد که طبق تجویز پزشک آتنا باید هر شش ماه یکبار برای این توده مورد آزمایش قرار می‌گرفت اما یک سال و نیم گذشته و او به بیمارستان برای معاینه منتقل نشده است. بارها درخواست دادیم اما توجهی نشد. آخرین بار پزشک زنان زندان در تیرماه به مسوولان زندان گفته بود آتنا باید به بیمارستان برای ماموگرافی و سونوگرافی منتقل شود اما این اتفاق نیفتاد.

غلامرضا ضیایی که از ۱۱ تیرماه ۹۸ به عنوان رییس زندان اوین انتخاب شده، پیش از این از مهرماه ۹۶ رییس زندان رجایی شهر کرج بود. او پیش‌تر نیز مسوول بازداشتگاه کهریزک بود که در سال ۸۸ بسیاری از معترضان به انتخابات ریاست جمهوری در این بازداشتگاه مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفتند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دادگاه تجدیدنظر حکم ۳سال و ۷ماه حبس گلرخ ایرایی و آتنا دائمی را عینا تایید کردحکم سه سال و هفت ماه حبس گلرخ_ایرایی و آتنا_دائمى به اتهام «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» که از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود، از سوی دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

تولد نوزاد ۱۱۷ روز پس از مرگ مغزی مادرتیم پزشکی بیمارستانی در جمهوری چک، موفق شد جنین موجود در رحم زنی را که ۱۱۷ روز پیش دچار مرگ مغزی شده بود، به سلامت به دنیا بیاورد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دادگاه تجدیدنظر حکم ۳سال و ۷ماه حبس گلرخ ایرایی و آتنا دائمی را عینا تایید کردحکم سه سال و هفت ماه حبس گلرخ_ایرایی و آتنا_دائمى به اتهام «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» که از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود، از سوی دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

توصیه کنایه‌آمیز ظریف به اروپایی‌هاتوصیه کنایه‌آمیز ظریف به اروپایی‌ها دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا فراتر از یک رئیس زندان نیست، تنها راه از بین بردن تروریسم اقتصادی (تحریم‌ها) ایالات متحده این است که سرانجام تصمیم بگیری که خودت را از طناب دار رها کنی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فرصتی برای آشنایی با آیین‌های ویژه محرم در سفر به سیستان و بلوچستاندر راستای اجرای کمپین «سیستان را ببینید و بلوچستان را بشنوید»، تور آشناسازی با جاذبه‌های گردشگری این استان و معرفی آیین‌های محرم در تاسوعا و عاشورا برگزار می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

روسیه دو معترض دیگر را در آستانه رای‌گیری یکشنبه در مسکو به زندان محکوم کردرویترز - دادگاهی در روسیه دو مرد را برای اعمال خشونت علیه پلیس در تظاهرات سیاسی به سه و سال نیم زندان محکوم کرد. هدف از آن تظاهرات دعوت به برگزاری یک انتخابات آزاد در روز یکشنبه بود. به گزارش رویترز
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »