ماجراهای ایران و اینترپل؛ بازگرداندن حیدرآبادی و بازنگشتن خاوری

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با بازگرداندن علیرضا حیدرآبادی‌پور، متهم فساد مالی بانک_سرمایه، بار دیگر این سوال مطرح شده است که چرا جمهوری اسلامی می‌تواند برخی متهمان جرایم اقتصادی را به کشور بازگرداند، اما برخی دیگر مانند محمودرضا_خاوری را نه. گزارش فرامرز داور👇 راستی_آزمایی

. بازگرداندن سریع او از اسپانیا بار دیگر نام محمودرضا خاوری را به رسانه‌ها بازگرداند. خاوری در کانادا زندگی می‌کند و علی‌رغم محاکمه غیابی و حکم محکومیت قطعی، به ایران بازگردانده نشده است.

برای استرداد جمهوری اسلامی که عضوی از اینترپل یا پلیس بین‌الملل است، می‌تواند درخواست صادر کند. این درخواست برای استرداد می‌تواند درباره اتباع ایرانی یا غیرایرانی باشد که تحت تعقیب دادگاه هستند یا این که حکم دادگاه درباره آن‌ها صادر شده است و اصطلاحا محکوم هستند. به طور مثال ایران برای دستگیری «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، هم درخواست دستگیری و استرداد به ایران صادر کرده بود.

پلیس اینترپل وظیفه قطعی برای اجرای درخواست بازداشت که از سوی دیگر اعضا صادر می‌شود، ندارد اما در صورتی که یکی از کشورها این درخواست را اجرا کند، به معنی آن نیست که ضرورتا فرد دستگیرشده به کشور درخواست‌کننده مسترد می‌شود. این فرد دارای حقوقی است که خصوصا در کشورهای غربی به آن احترام گذاشته می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زنان تاثیرگذار ایران: پوری سلطانی؛ مادر کتابداری ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

زنان تاثیرگذار ایران؛ مرضیه ابراهیمی، ققنوس در آتش
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مردم معترض در مقابل هتل بین‌المللی ترامپ: نه به جنگ و تحریم ایرانمردم معترض در مقابل هتل بین‌المللی ترامپ: نه به جنگ و تحریم ایران بعد از نماز جمعه بوده حتما گور بابای تظاهر کننده ها 🖕🏿 تو گه خوردی اینا رو نماینده مردم ایران میدونی. مردم ایران اونهایی هستن که تو خیابونای ایران فریاد میزنن دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست مرگ_بر_جمهوری_اسلامی
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تعداد قربانیان کرونا در ایران '۳ تا ۴ برابر آمار رسمی' است | DW | 25.10.2020تعداد مبتلایان جدید کرونا در ایران بار دیگر رکورد زد اما شمار قربانیان در آمار رسمی به نسبت روزهای قبل اندکی کاهش یافت. یک کارشناس می‌گوید تعداد واقعی قربانیان تا ۴ برابر آمار رسمی و مدیریت کرونا محتاج بازنگری اساسی است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در ایران به 32 هزار و 616 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در ایران به 32 هزار و 616 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زلزله‌ای به قدرت 5.4 ریشتر قزوین ایران را لرزاندزمین لرزه‌ای به قدرت 5.4 ریشتر حوالی «آوج» در استان قزوین ایران را لرزاند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »