ماجرای پرابهام یکی از رهبران 'ربوده شده' اپوزیسیون بلاروس | DW | 08.09.2020

18/06/1399 12:48:00 ب.ظ

برخی منابع از بازداشت ماریا کولسنیکووا هنگام عبور از مرز خبر داده‌اند، برخی از دستگیری او در اوکراین. اپوزیسیون بلاروس ناپدید شدن کولسنیکووا و اخبار ضد و نقیض درباره او را سناریوی نیروهای امنیتی می‌داند.

برخی منابع از بازداشت ماریا کولسنیکووا هنگام عبور از مرز خبر داده‌اند، برخی از دستگیری او در اوکراین. اپوزیسیون بلاروس ناپدید شدن کولسنیکووا و اخبار ضد و نقیض درباره او را سناریوی نیروهای امنیتی می‌داند. خبرگزاری آلمان ساعتی قبل‌تر از قول مقامات بلاروس گزارش داده بود کولسنیکووا و ایوان کراوزوف، یکی از همکارانش و آنتون رودننکوف، سخنگوی او هنگام"عبور غیرقانونی از مرز" بازداشت شده‌اند اما هر سه نفر توانسته‌اند از مرز بگذرند و وارد اوکراین شوند.

تقریبا همزمان با انتشار این گزارش‌ها خبرگزاری‌های رویترز و فرانسه از قول ماموران مرزبانی بلاروس گزارش دادند ماریا کولسنیکووا در حالی که شبانه قصد داشته با خودرو از مرز عبور کند بازداشت شد اما دو همکار او که از اعضای شورای هماهنگی اپوزیسیون هستند موفق شدند از مرز بگذرند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید پلیس بلاروس روز دوشنبه هرگونه دخالت در ربودن احتمالی فعالان سرشناس اپوزیسیون و یا بازداشت آنها را به شدت تکذیب کرد. گزارشگر کانال یک تلویزیون آلمان در مسکو صبح سه‌شنبه روایت دیگری از این ماجرای پرابهام ارائه داده و به نقل از نماینده کمیته مرزبانی بلاروس می‌گوید ماریا کولسنیکووا و دو عضو دیگر شورای هماهنگی که از دیروز ناپدید شده بودند از مرز اوکراین عبور کرده‌اند. headtopics.com

تظاهرات اعتراضی علیه لوکاشنکو در مینسک، ششم سپتامبر ۲۰۲۰

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

ابراز نگرانی از ناپدید شدن یکی از چهره‌های اصلی اپوزیسیون بلاروس | DW | 07.09.2020جنبش اعتراضی بلاروس نسبت به احتمال 'ربوده شدن' ماریا کولسنیکووا، یکی از رهبران خود ابراز نگرانی شدید کرده است. دولت آلمان نیز خواستار آزادی همه کسانی شده است که پیش و پس از انتخابات ریاست‌جمهوری در بلاروس دستگیر شده‌اند.

بیش از ۶۰۰ مخالف و یک چهره سرشناس اپوزیسیون در بلاروس دستگیر شدندوزارت کشور بلاروس با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن تایید دستگیری ۶۳۳ نفر به دلیل آنچه «نادیده گرفتن قانون منع اجتماعات» خوانده شده، اعلام کرد که ۳۶۳ تن از این افراد تا زمان بررسی پرونده تخلفاتشان در دادگاه در بازداشت موقت باقی خواهند ماند.

بیش از صدهزار تن با راهپیمایی در پایتخت بلاروس خواستار استعفای آلکساندر لوکاشنکو شدندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مرزبانی بلاروس: ماریا کولسنیکوا در حال خروج از کشور بازداشت شدیک مقام مرزبانی بلاروس گفت ماریا کولسنیکوا، از رهبران اعتراضات این کشور، «در اولین ساعات روز سه‌شنبه هنگامی که قصد داشت وارد خاک اوکراین شود بازداشت شده است»

گل‌محمدی استعفا کرد/ خداحافظی از پرسپولیس بعد از لیگ قهرمانانگل‌محمدی بعد از لیگ قهرمانان از پرسپولیس می‌رود سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد که فردا نامه عدم همکاری‌اش را به مدیران این باشگاه تحویل می‌دهد. گل‌محمدی: *از این همه دروغی که شنیده‌ام، خسته شده‌ام ‌*تمریناتمان به خاطر نبود نفرات، ناقص برگزار شد *ما بازیکنان خوبی مانند ترابی و علیپور را از دست دادیم که دوست داشتیم در کنار ما باشند

وزیر خارجه آمریکا از آزادی روبرتو کُنیونِس روزنامه‌نگار کوبایی از زندان استقبال کردوزیر خارجه آمریکا از آزادی روبرتو کُنیونِس روزنامه‌نگار کوبایی از زندان استقبال کرد مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۱۶ شهریور با انتشار توئیتی از آزادی یک روزنامه‌نگار زندانی در کوبا استقبال کرد و حکم صادره علیه او را ناعادلانه خواند.