ماجرای برکناری یک وزیر؛ خبری که مهم است و مهم نیست

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

برکناری رضا رحمانی، وزیر پیشین صنعت، معدن وتجارت، هم خبر مهمی‌ست وهم نیست. چرا مهم نیست؟به این دلیل که وزیر بودن یا نبودن او، عملا تاثیری دراقتصاد وصنعت ندارد؛ ومهم است چون ماجرای برکناری اوجذاب وقابل‌تأمل است. گزارش علی رنجی پورranjipour 👇 اخبار_ایران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بود. او در مجلس نهم به ریاست کمیسیون صنایع و معادن درآمد و تبدیل به یکی از نمایندگان بانفوذ مجلس شد. او پس به قدرت رسیدن روحانی لباس اعتدال به تن کرد و در قامت یک اصول‌گرای معتدل ظاهر شد؛ گروهی که رفته‌رفته موقع محکم‌تری در دولت روحانی پیدا کردند.شد. ستاره بخت او در آبان ۱۳۹۷ درخشید و پس از جابجایی محمد شریعتمداری به مقام وزارت رسید. مقامی که در شرایط عادی هیچ فردی با مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد تبریز آن را به خواب هم نمی‌بیند.

این برکناری، با توجه به سطح محبوبیت حسن روحانی ممکن است در آینده موقعیت‌های بهتری سر راه رضا رحمانی قرار دهد. نگاهی به واکنش رسانه‌های اصول‌گرا به خبر برکناری او نشان می‌دهد که او از همین حالا جایگاه ویژه‌ای در دل هسته قدرت باز کرده تا آنجا که می‌تواند امیدوار باشد به‌زودی در معرض موقعیت‌هایی بهتر از وزارت صنعت در دولت نه‌چندان معتبر حسن روحانی قرار بگیرد.است که با احیای وزارت بازرگانی می‌تواند کار «تنظیم بازار» را بهتر انجام دهد. تنظیم بازار البته شوخی تلخی است که هیچ‌گاه جواب نداده.

چه رضا رحمانی، چه حسین مدرس خیابانی، چه محمود واعظی، فرقی نمی‌کند چه کسی وزیر صنعت باشد. شرایط اقتصاد و صنعت ایران به‌قدری آشفته و بحرانی است که قطعا جابجایی وزیر، آن‌هم جابجایی مهره‌های ناکارآمد، تغییر و تاثیری در اوضاع ایجاد نخواهد کرد. به همین دلیل است که از منظر عمومی ماجرای برکناری یک وزیر، آن‌هم به شکل ناگهانی و پرحاشیه خبری بی‌اهمیت است که چندان موردتوجه قرار نمی‌گیرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازگشت محدودیتها به خوزستان/ماجرای کرونا کاوازاکی/تعیین تکلیف فعالیت مساجد درلیالی قدر عصرامروزمعاون بهداشت وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه وضعیت کرونا در کشور عادی نشده است و در صورت عدم رعایت موازین مربوطه از سوی مردم، بیماری می تواند به سرعت بازگردد و همه را گرفتار کند، از تعطیلی های مجدد در برخی شهرستان های استان خوزستان خبر داد و گفت: در صورتی که نکات بهداشتی رعایت نشود، این اتفاق می‌تواند برای هر استان دیگری هم رخ دهد. اگر احیا برگزار نشه چه فاجعه ای ممکنه اتفاق بیفته؟ یه کرونایی یه عطسه یا سرفه کنه کار همشون تمومه.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روایت یک نماینده مجلس از پشت پرده برکناری وزیر "صمت"- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimمجلس به وزارت بازرگانی رای نداد وزیر برکنار شد! امیرآبادی‌فراهانی: چهارشنبه به رحمانی ابلاغ شد اگر مجلس به وزارت بازرگانی (بخوانید وزارت واردات و رانت‌خواری) رأی ندهد باید استعفا دهید، وزیر هم استعفا را نپذیرفته و برکنار شد؛ علی برکت‌الله وزير_صمت چه خبر تونه؟ چه خبرررتونه؟ لجن پراکنی اشقیا مگر كنترل مجلس با وزير بود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کووید ۱۹ عامل افزایش موارد ابتلا به سل در جهانپزشکان در یک مطالعه تازه هشدار دادند که محدودیت‌ها و اعمال قرنطینه‌های خانگی با هدف مهار همه‌گیری کووید ۱۹ با خطر افزایش موارد مرگ و میر ناشی از سل همراه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز دور جدید مذاکرات پسابرکسیت در سایه کرونااتحادیه اروپا می‌گوید که بریتانیا با وجود کاهش عمدی سرعت مذاکرات، موارد مهم را جدی نمی‌گیرد و در عین حال تمایلی برای تمدید دوره گفت‌وگوها هم نشان نمی‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پشت‌پرده‌ی اخراج وزیر صمتباید رفتن رحمانی را «برکناری» دانست که در این صورت او نخستین وزیر دولت روحانی است که نه با استعفا، استیضاح مجلس یا پایان دوره کاری دولت از کابینه جدا می‌شود.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

برکناری سنگالی رحمانی- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimبرکناری سنگالی رحمانی آشفتگی بازار خودرو و افزایش غیرمنطقی قیمت خودرو در دو هفته اخیر و موضوع عدم تفکیک وزارتخانه صنعت و بازرگانی از دلایل احتمالی برکناری رحمانی است وزير_صمت
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »