ماجرای درج کلمه 'تراریخته' روی قوطی تن‌ ماهی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ماجرای درج کلمه 'تراریخته' روی قوطی تن‌ ماهی بنابر اعلام مدیرکل دفتر بهبود کیفیت و فرآوری آبزیان و بازار سازمان شیلات ایران، 'چیزی به نام 'ماهی تراریخته' وجود ندارد و این تراریختگی ممکن است مربوطه به روغن استفاده شده در تولید کنسرو تن ماهی باشد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

چندی پیش یکی از کاربران ایسنا عکسی را برای این خبرگزاری ارسال کرد که در آن نشان داده می‌شود روی کنسرو ماهی شرکت شیلانه، عبارت"تراریخته" درج شده است. این موضوع از سازمان شیلات ایران و کارخانه تولیدکننده این کنسرو ماهی پیگیری شد و آنها توضیحاتی در این زمینه ارائه دادند.

عیسی گلشاهی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در دنیا ماهی تراریخته وجود ندارد و پنج نوع ماهی تن، کیلکا، ساردین، مکرل، قزل آلا که در کنسرو استفاده می‌شوند هیچ کدام تراریخته نیستند، اظهار کرد: در داخل تن از روغن و نمک هم استفاده می‌شود. ممکن است روغن استفاده شده در کنسرو ماهی از نوع تراریخته باشد. البته این موضوع تنها مختص به کنسرو ماهی نیست، بلکه هر محصولی ممکن است از این نوع روغن استفاده کند.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت و فرآوری آبزیان و بازار سازمان شیلات ایران با بیان اینکه بخشی از روغن‌های ذرت و سویا در کشور تراریخته هستند، گفت: در حال حاضر بیشتر کارخانه‌های تولید کنسرو ماهی از روغن آفتاب‌گردان استفاده می‌کنند و استفاده از روغن ذرت و سویا در تولید این محصول برای کارخانه‌ها صرفه اقتصادی ندارد.

گلشاهی در پاسخ به این سوال که آیا این کنسروهایی که در بازار توزیع شده‌است مشکلی از نظر سلامت برای مصرف‌کننده ندارد؟ گفت: این محصول کاملا سالم است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.غلامرضا شاکر - مدیرعامل کارخانه کنسرو ماهی شیلانه - نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه در این کارخانه از هیچ نوع روغن تراریخته‌ای استفاده نمی‌شود و محصولات این واحد تولیدی با روغن آفتاب‌گردان تهیه می‌شود، گفت: از اداره بهداشت و سازمان استاندارد دستور داده‌اند کلمه تراریخته روی قوطی کنسرو قید شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به این کارخونه باید مدال افتخار و صداقت داد!

ترا ریخته 😟 کلمه رو نیگا 😐🙄

ای کاش روی همه ی محصولات بنویسند : ارگانیک یا تراریخته saeednamaki لطفا پیگیری فرمایید

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران شماری از عناصر شبه‌نظامی خود در سوریه را دستگیر می‌کندبه گفته منابع موثق دیده‌بان حقوق بشر سوریه، شبه نظامیان سپاه پاسداران ایران در استان دیرالزور، 13 تن ملاغه ی خبررسازی وجعل گزارش ورویداد العربیه علیه ایران گویا به ته دیگ توطئه برخورده! ایران شماری از عناصرشبه نظامیخود را در سوریه دستگیر می کند!!!🤣👍 کسانی که تفاهم خوبی با این شبکه دارن لطف کنن یه چیزی در توجیه وتعبیر این خبر بنگارند وچه چه وبه به روانه کنن. آل سعود آل یهود و آل سقوط است. hsr
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تجمع اعتراضی ایرانیان مخالف رژیم جمهورى اسلامى در لندنصدها تن از ایرانیان مخالف رژیم روز شنبه 28 دسامبر (7 دی ماه) جهت تاکید بر حمایت خود از اعتراضات این ها خودشان از حکومت اخوندها بدترند ، ملت ایران از اینها متنفره، دیگه جرات ندارند عکس مسعود خاین و مریم پتیاره بدست بگیرند، پاینده او جاوید ایران و ایرانی منافقین کوردل، وهابیون بی دین، سلطنت طلبان فاسد، بهائیان جاسوس و اصلاح طلبان بی وطن، دشمنانی زبون و برازنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حکومت بر آمده از خون شهیدان هستند. hsr MAZANDARA هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت. علی‌رغم میل برخی‌ها این گروه از مخالفان ایرانی، هم اسم دارند، هم هویت دارند، هم پرچم دارند، هم شورا دارند، هم رهبر دارند، هم سازمان دارند، هم ارتش دارند، و هم کانون شورشی.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پمپئو: رژیم ایران بار دیگر به خشونت و قطع اینترنت متوسل شده استوزیر خارجه آمریکا با درج شناسه توئیتری علی خامنه ای، رهبر ایران در صفحه توئیترش نوشت: «مردم ایران حق دارند برای ۱۵۰۰ قربانی که در جریان اعتراضات ایران توسط خامنه ای سلاخی شدند، عزاداری کنند. رژیم [ایران] از شهروندان خودش هراس دارد و بار دیگر به خشونت و ... راستي دليل اينكه خامنه ايي در روز ٦ دي يك چنين توييتي در رابطه با علت فروپاشي شوروي درج ميكنه چي هست؟ او كه حتما از تنفري كه نسبت بهش وجود داره با خبر هست. او داره سعي ميكنه به نيروهاي درب و داغون خودش روحيه بده وبگه كه ببينيد چهلم جانباختگان قيام ابان گذشت و ما هنوز سرنگون نشديم رءیس سابق سیا آخرین پست سازمانی قبل وزارت خارجه ودیگر هیچ فقط یه کم تامل میخواد به پررویی این بابا شما قطعا دلسوز ملت ایران نیستید بلکه فقط نگران منافع نامشروع خود هستید. وضعیت ملتهای عراق و افغانستان و یمن که هدف حمله یا اشغال شما هستند گواه است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »