ماجرای اتهام «گروکشی سیاسی» علیه ترامپ چیست؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

واژه‌ای که این روزها در رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی زبان به‌عنوان کلید تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ استفاده می‌شود «quid pro quo» است. این اصطلاح به چه معناست و جایگاه حقوقی و سیاسی آن کدام است؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که از روز ۲۸ سپتامبر آغاز شد، روز سه‌شنبه ۲۲ اکتبر با شهادت بیل تیلور، دیپلمات ارشد این کشور در اوکراین در مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده وارد مرحله‌ای جدید شد: آیا رئیس جمهوری آمریکا در رابطه با اوکراین در راستای منافع انتخاباتی و حزبی خود دست به «گروکشی سیاسی» زده است؟

نگرانی بیل تیلور «گروکشی سیاسی» دولت ترامپ از دولت ولودیمیر زلنسکی بود. اما گوردون ساندلند، فرستاده آمریکا در اتحادیه اروپا در پاسخ اولین پیام آقای تیلور نوشت: «به من تلفن بزن» و حاضر نشد به صورت مکتوب به او پاسخ دهد. آقای ساندلند در پاسخ به پیام بعدی با تاخیر چند ساعته پاسخ داد که «رئیس جمهور ترامپ این موضوع را به خوبی روشن کرده است که به دنبال گروکشی سیاسی نیست.»

بر اساس این بیانیه دیپلمات ارشد آمریکا در اوکراین در مجلس نمایندگان نقل قول‌هایی را از گوردون ساندلند ارائه داد که خلاف شهادت هفته گذشته آقای وی بود. تعلیق موقت کمک‌های نظامی امریکا به اوکراین موضوعی بود که توجه بیل تیلور را به خود جلب کرد زیرا هیچ توضیح روشنی از سوی دولت دونالد ترامپ در قبال این تعلیق ارائه نشده بود. وی در شهادت خود در مجلس نمایندگان تاکید کرد که از طریق برخی کانال‌ها دریافت که گوردون ساندلند، فرستاده آمریکا در اتحادیه اروپا به یکی از مشاور ولودیمیر زلنسکی گفته بود که بودجه نظامی تنها زمانی به جریان خواهد افتاد که رئیس جمهوری اوکراین متعهد شود تحقیقات درباره پسر جو بایدن را آغاز می‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

معناش یعنی: کمک بلاعوض ترامپ به رئیس جمهور اوکراین گفته بود اگه میخوای ۲۰۰ میلیون دلار کمک را بهت بدم باید بری پشت تریبون و رسماً اعلام کنی که داری راجع به فساد مالی جو بایدن و پسرش هانتر بایدن (رقیب احتمالی ترامپ برای رئیس جمهوری) تحقیق میکنی. این تبانی در آمریکا جرم تلقی میشه.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اتهام تازه علیه اکسون موبیل؛ پای وزیر خارجه سابق ترامپ در میان استشرکت نفتی اکسون موبیل از سوی دادستان کل نیویورک به گمراه کردن سرمایه گذارانش از طریق پنهان کردن تاثیر واقعی پروژه‌های این شرکت در تشدید آلودگی‌های زیست محیطی متهم شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه را لغو کرددونالد ترامپ اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه را لغو خواهد کرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در اوکراین در تضاد کامل با ترامپ سخن گفتویلیام تایلر، سرپرست سفارت آمریکا در اوکراین که برای ادای توضیحات به کنگره احضار شده بود گفته کمک نظامی آمریکا و درخواست دیدار رئیس جمهوری اوکراین با دونالد ترامپ، هر دو به اعلان رسمی تحقیقات علیه رقیب انتخاباتی آقای ترامپ مشروط شده بوده است. این در حالی است که آقای ترامپ و کاخ‌سفید تاکید دارند که 'گروکشی سیاسی' با هدف کمک به ستاد انتخاباتی آقای ترامپ رخ نداده است. اوکراینیها درزد و بند مالی و پورسانت بادموکراتها بوده اند که جناب ترامپ پرونده ی رسوایی مالیشون رابرملا کرده است. خداوند یاریگر جناب ترامپ متعهد مسیحی راستگو و باصداقت باشد,دموکراتها انسان راستگو و یک رو ویکرنگ و باصداقت در سیاست امریکا ندیده اند وبه همین علت بادغل بازی هاشان ,جناب ترامپ هماهنگ نیست. ورق بر علیه ترامپ برگشته.... و کنگره ترامپ را استیضاح و برکنار میکنه.... آمریکا، ایران و سوریه نیست که دو تا دیکتاتور 30 سال خون مردمو بمکند و مجلس و دادگاه هم جرات نکنند که خامنه ای را استیضاح کنند
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

YouTubeAuf YouTube findest du großartige Videos und erstklassige Musik. Außerdem kannst du eigene Inhalte hochladen und mit Freunden oder mit der ganzen Welt teilen. دنبال گوه خوری اضافی چند وقت پیش ترامپ پادشاه عربستان تحقیر کرد و پولش گرفت ، تا این حرف ها رو بزنه.! درکش زیاد سخت نیست شما هم پول میگیرید که احمق باشید. دنیا به احمق ها بیشتر احتیاج داره تا آدم هایی عادی.! خامنه‌ای از تهدید کردن سحر_تبر چه قصدی دارد؟ از محبوبیت و لایک گیری سحر_تبر می ترسند!!.... خامنه ای ، سحر تبر را یک رقیب می بینه...رقیبی که بیش از بسیاری از آخوندها لایک داره و این امر آنها را می ترسونه... ولی گوه امثال سحر تبر به هیکل خامنه‌ای_عامل_ویرانی شرف داره.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: اگر لازم شود ترامپ برای اقدام نظامی علیه ترکیه آماده استمایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه 22 اکتبر 2019 تاکید کرد که اگر لازم شود دونالد ترامپ برای ایف! ایف! ایف! 'اگر'،'اگر'،'اگر'! تجّار عاشق پول در امریکا (باند ترامپ)،به مساله جنگ و اقدام نظامی که میرسند،همه پزیشن و ژست های آنها خلاصه می شود در 'جملات شرطی' و 'اگرها'! ضرب المثل معروفی است که تجار و عشاق پول علیرغم هیکل های گنده،'قلب های گنجشکی'در سینه آنان می تپد! لاف الکی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ دستور لغو تحریم‌ها علیه ترکیه را صادر کردترامپ دستور لغو تحریم‌ها علیه ترکیه را صادر کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »