ماجرای یک ویلچر «قرضی»!

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 101 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 44%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ماجرای یک ویلچر «قرضی»! پدر حسن: از روزی که این بچه اینجوری شده گفتم این ویلچر نداره. خداشاهده این بچه ویلچر واجبشه. اون ویلچر الان امانته برای همسایه‌هاست. این ویلچر هم به درد این نمی‌خوره. ویلچر این باید تختوابی باشه چون ضربه مغزیه باید سرش رو تکیه بده

به گزارش ایسنا، براساس آمارهای رسمی اعلام شده، حوادث ترافیکی سالانه بیش از ۱۷ هزار کشته و بیش از ۴۴ هزار معلول دائمی برجای می‌گذارد؛ روایتی که می‌خوانید به مناسبت هفته ایمنی راه‌ها با بازخوانی داستان زندگی یکی از هزاران معلولی تهیه شده که در ۲۰ سالگی زندگی‌اش بر اثر تصادف دگرگون می‌شود و این حادثه تاثیر زیادی بر زندگی او و خانواده‌اش می‌گذارد.

مگس‌ها گوشه به گوشه خانه می‌پلکند. «حسن» کنج اتاق روی تخت زهوار در رفته‌ فلزی دراز کشیده و به روبه رویش خیره شده و هرچند ثانیه یکبار با طنابی که یک سر آن به تخت قلاب شده، دستش را به جلو و عقب حرکت می‌دهد. ۶ ساله بوده که پدر و مادرش از یکدیگر جدا می‌شوند و پدرش مهدی، او و برادر بزرگترش را به تنهایی بزرگ می‌کند. مهدی می‌گوید: «من"مهدی"، متولد ۱۳۵۱ دو فرزند به نام"حسین" و"حسن" دارم. چندین سال پیش همسرم جدا شد.

حسن پیش از تصادف به مدت ۶ ماه فروشنده قطعات لوازم خودرو بوده است، پدرش در این باره می‌گوید: «پسر من کاسب بود. بعد از خدمتش، ۶ ماه بود توی چراغ برق کاسب بود. اوستاش هم خیلی دوستش داشت. توی کار لوازم ماشین کار می‌کرد. یه مغازه دستش بود کار می‌کرد. فقط شانس بچه اگه بیمه می‌کرد خودشو خیلی خوب بود. اگه بیمه‌اش می‌کرد الان از کارافتادگی می‌گرفت و خیلی کمکش بود. ولی متاسفانه...هی ...»مهدی می‌گوید: «روز حادثه من کربلا بودم و صبح اومدم و اصلا حسن رو ندیدم.

مهدی درباره لحظه‌ای که از بیمارستان با او تماس گرفتند، می‌گوید: «بیرون بودم، رسیدم خونه هنوز لباس‌هام رو عوض نکرده بودم، زنگ زدن سریع رفتم بیمارستان شهدای ۷ تیر شاه‌عبدالعظیم، همون لحظه‌ای که رسیدم دیدم دارن می‌برنش توی ICU. سرش شده بود عین مربع. ورم کرده. وقتی دیدم گفتم این بچه نابود شد. اونجا همه کارم شده بود وایستادن پشت شیشه ICU. کار هم نمی‌کردم همه‌اش بیمارستان بودم. حتی ۱۵ روز هم توی پست ICU که بود همه‌اش اونجا بودم.

از مهدی درباره هزینه‌های بیماری حسن می‌پرسم که می‌گوید: «حسن فقط قرص مصرف می‌کرد. برای گلوش که لوله داشته ۶ بار اتاق عمل رفته و هر سری هم که می‌رفت یک و نیم، دو تومن، سه تومن هزینه برای گلوش بود. قبلش هم توی بیمارستان که بود هزینه‌هایی که برای تصادف بود رایگان بود، اما وقتی حسن رو از بیمارستان به خونه آوردیم داروهاش همه پولی بود.

مهدی ادامه می‌دهد:‌ «یک دستگاهی بود به نام ساکشن اون دستگاه پدر منو درمی‌اورد. یعنی اگه بدونی من هی لوله می‌کردم داخل، می‌کشیدم بیرون. می‌گم دکتر مارو از این نجات داد. الان جدیدا هم چون هوشیاریش اومده بالا کم طاقت شده و هی قاطی می‌کنه. آقا بهونه گیر شده من بنده خدارو اذیت می‌کنه.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

امثال این جماعت فقط مدافع ایدئولوژی هستند که به آن اعتقاد دارند, دیگه چجوری بگن ایران براشون مهم نیست ؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حساب توییتری منسوب به مورا از «بازداشت» این دیپلمات اروپایی در فرودگاه فرانکفورت خبر دادحساب توییتری منسوب به انریکه مورا از «بازداشت» این دیپلمات اتحادیه اروپا در فرودگاه فرانکفورت حین بازگشت از تهران خبر داد عجب خر تو خره هه هه هه آلمان میخاد جاسوس بگیره هاهاها
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سامانه یکپارچه فروش خودرو این هفته آغاز به کار می کند/ افزایش عرضه و تنوع محصولات- اخبار خودرو - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimآغاز به کار سامانه یکپارچه فروش خودرو از این هفته مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت: اگر میزان تقاضا برای یک خودرو پس از گذشت دوره ثبت‌نام بیشتر از ظرفیت اعلام شده، باشد انتخاب از طریق فرایند قرعه‌کشی انجام می‌شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

رسانه‌های بیگانه با تاکید بر افزایش قیمت‌ها اذهان را آشفته می‌کنند/ نقایص جزئی در طرح جدید اقتصادی نباید ما را از فواید این کار غافل کندعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ارقامی که در طرح جدید اقتصادی پرداخت شده با محاسبه انجام شده است و دولت سعی کرده افزایش قیمت‌ها را جبران کند. نقایص جزیی نباید ما را از فواید این کار غافل کند. 🇮🇷فهماندن عزت و ازادگی انقلاب اسلامی را به مردمانی که اجدادشان با چکمه های اجنبی از خواب بیدار می شدند و بردگی را فرهنگ روشنفکران میدانستند، چقدر سخته... خدا صبرت بده جناب رئیسی، برقرار باشی. کاش امثال حدادعادل اموال شون رو بین مردم فقیر پخش کنند بعنوان وقف 🤪🤪🤪
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مرور رسانه‌ها؛ اعتراضات خیابانی و سیکل تکراری سناریوسازی خبرگزاری‌های حکومتیخبرگزاری فارس اصل اعتراضات را سانسور کرده و ترجیح داد این بار جلوتر از همکاران خود، وارد مرحله سناریو‌سازی شود. این خبرگزاری در همان روز اول اعتراضات، از «دستگیری چند نفر مرتبط با ضد انقلاب در کهگیلویه و بویراحمد» خبر داد. مرور_خبر گزارش PTahavori 👇
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: فنلاند و سوئد خانه تروریست‌هاست! مخالف عضویت آنها در ناتو هستیم!اردوغان: فنلاند و سوئد خانه تروریست‌هاست! مخالف عضویت آنها در ناتو هستیم! بیشتر بخوانید🔽 خاک بر سر ناتو خاک بر سر اروپا و آمریکا ببین کارشون به کجا رسیده که یه فاشیست تروریست واسشون نسخه میپیچه. اگر اعضای ناتو سر عقل بیایند و ترکیه_جعلی را از ناتو اخراج کنند، کشور اردوغان_فاشیست آنی فرو میپاشد و تجزیه میشود البته اردوغان پرت و پلا گفته اما شما خبررسانی کرده‌اید و گذاشتن علامت تعجب، به معنای قضاوت است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مک‌فارلین، عامل اصلی ماجرای ایران-کنترا درگذشترابرت مک‌فارلین، مشاور کاخ سفید که در ماموریتی مخفیانه برای فروش سلاح به ایران سفر کرد و افشای آن به شهرت دولت رونالد ریگان آسیب رساند، در سن ۸۴ سالگی درگذشت. این مصیبت بزرگ را به رهبر و مقامات حکومت مسجدـ روسپی‌خانه شیعی تسلیت می‌گوئیم.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »