ماجرای خوراندن تریاک به مرغ‌ها | اتحادیه مرغداران: حرف کوچه بازاری است؛ دامپزشکی: اشتباه مدیریتی است

15/07/1398 09:01 ب.ظ

ماجرای خوراندن تریاک به مرغ‌ها | اتحادیه مرغداران: حرف کوچه بازاری است؛ دامپزشکی: اشتباه مدیریتی است رئیس سازمان دامپزشکی ایران در گفتگو با خبرگزاری ایلنا تاکید کرد که «استفاده از تریاک جز اینکه بیماری را مزمن می‌کند نتیجه دیگری ندارد.»

پس از بالا گرفتن شایعه خوراندن تریاک به مرغ‌ها در مرغداری‌های ایران، ابتدا یک عضو اتحادیه مرغداران گوشتی به شدت آن را تکذیب کرد. اما در نهایت رئیس سازمان دامپزشکی ایران ضمن تایید تلویحی این خبر، آن را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده درباره خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه گفت: «زمان آن رسیده که ما از این جنگ‌های بی‌پایان مضحک - که بسیاری از آن‌ها قبیله‌ای است - خارج شویم.

» پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۱۵ مهر ماه در پیامی چند قسمتی در توئیتر با اشاره به این که قرار بود نیروهای نظامی آمریکایی فقط برای مدت یک ماه در سوریه باشند، نوشت که حالا ترکیه، اروپا، سوریه، ایران، عراق، روسیه، و کردها باید مسئله را حل کنند و در مورد این که با اعضای دستگیر شده داعش چه می‌توان کرد، تصمیم بگیرند. او افزود: «زمان آن رسیده که ما از این جنگ‌های بی‌پایان مضحک - که بسیاری از آن‌ها قبیله‌ای است - خارج شویم.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «ما به سرعت صددرصد خلافت داعش را شکست داده و هزاران تن از جنگجویان داعش را - که بیشترشان اروپایی بودند - دستگیر کردیم. ولی اروپا آن‌ها را پس نمی‌گرفت و [به ما] می‌گفت: شما آن‌ها را نگه دارید. اما من گفتم: نه! ما به شما لطف بزرگی کردیم و حالا شما از ما می‌خواهید آنها را با هزینه‌های گزاف در زندان‌های آمریکا نگاه داریم. این زندانی‌ها متعلق به شما هستند که ببرید و محاکمه‌شان کنید. باز هم گفتند: نه. چون فکر می‌کردند آمریکا مثل همیشه، مثل قضیه ناتو و توافق تجاری و دیگر موارد، کوتاه می‌آید.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اونقدرتریاک ارزانه که مرغهارو باتریاک تغذیه میکنند،ازاینطریق احتمالاکل جامعه معتاد بخوردن مرغ میشوند،اگرنخورند بدن دردمیگیرندومیشودمردم رابیشترمسخ نمود،اونوقت مردم چون معتادشدند‌،مرع راگران میکنند ومردم میخرند بگاوها هم بدهیدخوبه،البته گاوهای اوباش میکشند 🤔😡😡بایدخون_گریست

ماجرای مرغ‌های معتاد به تریاک چیست؟/ مرغدران نگران نباشند؛ امسال آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان کنترل شده استچند روز پیش خبری از مصرف تریاک در مرغداری‌‌ها برای کنترل بیماری از سوی یکی از تشکل‌های بخش خصوصی عنوان شد. مصرف تریاک در مرغداری‌‌ها تازگی ندارد و در سال‌ها گذشته نیز درباره آن سخن به میان آمده بود. موضوعی که رئیس سازمان دامپزشکی کشور ضمن رد نکردن آن، این امر را اشتباه مدیریتی خواند که موجب مزمن شدن بیماری در مرغ‌ها می‌شود.

اعزام فضانورد ایرانی به فضا با پرتاب ربات‌ها آغازمی‌شود/قرارگیری محموله ۳۰۰ کیلوگرمی به زیرمداررییس پژوهشگاه هوافضا با اشاره به تجربیات این پژوهشگاه در زمینه پرتاب محموله زیستی و میمون تا ارتفاع زیر مداری، گفت: بر اساس سند جامع توسعه هوافضای کشور لازم است به سمت اعزام فضانورد به فضا اقدام کنیم که در این راستا کپسول‌هایی را برای این منظور در دستور کار داریم که در فاز اول رباتی تا ارتفاع ۱۵۰ کیلومتری پرتاب می‌شود و بعد از ۵ پرتاب موفق وارد پروژه اعزام انسان خواهیم شد. از اینجا تا فضا پرانتز پفیوزها، اتومبیل ملی شما 'پِراید' نیست؟ میگن سمنده، اما فکر کنم سایپا پراید باشه. در فاز اول اون رو درست کنین. در بقیه فازها ۱۰ برابر قیمت تولید نفروشینش. 🤣🤣 پرچمِ آمریکا:))

ترامپ به ترکیه: اگر به کردها حمله کنید با حکمت بی‌مانندم اقتصادتان را نابود می‌کنمدونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا تهدید کرد اگر ترکیه دست به عملیاتی خارج از مرزهای خود KavehGhoreishi حکمت بی مانند 🤣 kurds لال بمیری ترامپ، حرف نزنی میمیری مرد ناحسابی!؟

به دنبال اعتراض مسکو ايران اتهام جاسوسی به روزنامه‌نگار روس را پس گرفتسخنگوی دولت ایران روز دوشنبه 7 اکتبر اعلام کرد، بازداشت « یولیا یوزیک » روزنامه نگار روسی به دلیل سمبه پر زور بوده یه غلطی کرده بودند و پشیمان شدند این اجامر و اوباش در اون اوایل تعدادی روس را در لبنان گروگان گرفتند ولی بلافاصله روسها تعداد زیادی از شارلاتانها را گیر انداختند24 ساعت طول نکشید که همه روسها را آزاد کردند اینها از دموکراسی و قوانین کشورهای غربی سواستفاده میکنند

شکست 100 درصدی خصوصی سازی در فارس/ به بهانه خصوصی سازی زمین کارخانه ها را فروختند/ واگذاری کارخانه‌ها به ضرر کارگران تمام شدواگذارى‌هاى پر ابهام و دردسرساز در استان‌هاى مختلف هرکدام ماجرایى دارد؛ موضوعى که سرنخ آنها را مى توان در خصوصى سازى‌کارخانه هایی پیدا کرد که به متضرر شدن کارگران و در نهایت تعطیلی کارخانه‌ها ختم می‌شود.

اگر به‌جای سفارت آمریکا در بغداد به سفارت ایران یورش ببرنددر پی بالا گرفتن ناآرامی‌ها در عراق، حسین شریعتمداری، مدیر‌مسئول روزنامه کیهان، با صریح‌ترین تعابیر، در یادداشتی به معترضان_عراقی پیشنهاد داده است که به سفارت آمریکا در بغداد یورش ببرند. ادامه در یادداشت حسین علیزاده تحلیلگر سیاسی 😂😂😂😂

پرزیدنت ترامپ: زمان آن فرا رسیده که ما از جنگ‌های بی‌پایان و مسخره خارج شویم

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده درباره خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه گفت: «زمان آن رسیده که ما از این جنگ‌های بی‌پایان مضحک - که بسیاری از آن‌ها قبیله‌ای است - خارج شویم.»

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۱۵ مهر ماه در پیامی چند قسمتی در توئیتر با اشاره به این که قرار بود نیروهای نظامی آمریکایی فقط برای مدت یک ماه در سوریه باشند، نوشت که حالا ترکیه، اروپا، سوریه، ایران، عراق، روسیه، و کردها باید مسئله را حل کنند و در مورد این که با اعضای دستگیر شده داعش چه می‌توان کرد، تصمیم بگیرند. او افزود: «زمان آن رسیده که ما از این جنگ‌های بی‌پایان مضحک - که بسیاری از آن‌ها قبیله‌ای است - خارج شویم.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «ما به سرعت صددرصد خلافت داعش را شکست داده و هزاران تن از جنگجویان داعش را - که بیشترشان اروپایی بودند - دستگیر کردیم. ولی اروپا آن‌ها را پس نمی‌گرفت و [به ما] می‌گفت: شما آن‌ها را نگه دارید. اما من گفتم: نه! ما به شما لطف بزرگی کردیم و حالا شما از ما می‌خواهید آنها را با هزینه‌های گزاف در زندان‌های آمریکا نگاه داریم. این زندانی‌ها متعلق به شما هستند که ببرید و محاکمه‌شان کنید. باز هم گفتند: نه. چون فکر می‌کردند آمریکا مثل همیشه، مثل قضیه ناتو و توافق تجاری و دیگر موارد، کوتاه می‌آید.»

پرزیدنت ترامپ در ادامه نوشت:‌ «کردها نیز همراه ما جنگیدند. اما برای این کار مقادیر هنگفتی پول و تجهیزات دریافت کردند. آنها دهه‌‌ها است که با ترکیه می‌جنگند. ... ما در هرجایی که پای منافع‌مان در میان باشد وارد نبرد می‌شویم و فقط برای پیروزی می‌جنگیم.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «ما هفت هزار مایل [۱۱۲۶۵ کیلومتر] با آنها فاصله داریم و اگر داعش به نزدیکی ما بیاید، بار دیگر آن‌ها را درهم خواهیم کوبید.»اعلام کرد

که ترکیه به‌ زودی عملیاتی که مدت‌ها است برای اجرای آن برنامه‌ریزی کرده را در شمال سوریه آغاز خواهد کرد تا آن چه را که «منطقه امن» نامیده می شود، در شمال سوریه ایجاد کند.

کاخ سفید اعلام کرده است که ایالات متحده از این عملیات حمایت نخواهد کرد و نقشی نیز در آن نخواهد داشت.ساعاتی بعد از این خبر برخی از اعضای کنگره از دو حزب، از تصمیم پرزیدنت ترامپ انتقاد کردند.

لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت کارولینای جنوبی، در پیامی در توئیتر نوشت: «این تصمیم در تنها گذاشتن هم‌پیمانان کردمان و تحویل دادن سوریه به روسیه، ایران، و ترکیه، همه اسلام‌گرایان افراطی را به شدت تقویت می‌کند.»

با این حال پرزیدنت ترامپ در یک رشته توئیت دیگر، درباره ترکیه نیز نوشت: «همان‌طور که پیشتر این را با قدرت گفته‌ام، این جا نیز از جهت تاکید دوباره می‌گویم که اگر ترکیه دست به هرکاری بزند که من، با خِرَدِ شگرف و بی‌مانندم، آن را فراتر از محدوده‌های [مجاز] بدانم، اقتصاد ترکیه را کاملا ویران و نابود خواهم کرد (این کار را قبلا هم انجام داده‌ام!). آنها به همراه اروپا و دیگران باید حواسشان به جنگجویان و خانواده‌های داعشی باشد. ایالات متحده بسیار فراتر از حد انتظار همگان کار کرده است که تسخیر ۱۰۰ درصد خلافت داعش از آن جمله است. حالا زمان آن رسیده که دیگران در منطقه، که برخی بسیار ثروتمند هم هستند، از قلمروی خودشان محافظت کنند. آمریکا بسیار باعظمت است!»