مأمور ویژهٔ پروندهٔ «اسکریپال» رئیس جدید ام‌آی‌فایو بریتانیا شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مأمور ویژهٔ پروندهٔ «اسکریپال» رئیس جدید ام‌آی‌فایو بریتانیا شد جزئیات بیشتر🔽

بریتانیا روز دوشنبه کن مک‌کالم، را به‌عنوان رئیس تازهٔ دستگاه اطلاعتی این کشور موسوم به ام‌‌آی‌فایو برگزید. آقای مک‌کالم پیش از این مأمور امنیتی ویژهٔ رسیدگی به پروندهٔ ترور سرگئی اسکریپال،‌ جاسوس دوجانبهٔ روسیه و دخترش بود.

وی ۲۵ سال در ام‌آی‌فایو فعالیت داشته، مسئولیت‌های خطیری را از جمله در حوزهٔ ایرلند شمالی،‌ مقابله با تهدید‌های امنیتیِ شبه‌نظامیان اسلامگرا، توسعهٔ امنیت سایبری و تأمین امنیت المپیک لندن بر عهده داشته است.آقای مک‌کالم در بیانیه‌ای به‌مناسبت تصدی این مقام هدف ام‌آی‌فایو را «بسیار انگیزه‌بخش» برشمرد و گفت: «کارکنان ما در کنار شرکایمان تلاش دارند تا کشور را ایمن نگاه دارند و برای این کار سنگ تمام می‌گذارند.» وی جانشین اندرو پاکر می‌شود که خود رسما در ماه آوریل بازنشسته خواهد شد.

ام‌آی‌فایو پیش از جنگ جهانی اول و در سال ۱۹۰۹ به‌منظور رویارویی با جاسوسان آلمان تأسیس شد و وظیفهٔ آن تأمین امنیت ملی بریتانیا تعیین شد. امروز کار اصلی این نهاد علاوه بر فعالیت ضداطلاعاتی، مقابله با تروریسم بین‌المللی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاکید رییسی بر آگاهی‌بخشی در حوزه رسانه و حفظ امنیت شهروندان در شرایط کروناییرییس قوه قضاییه در تماس‌های تلفنی جداگانه با وزیر کشور، رییس سازمان صدا و سیما و استاندار کردستان، صحبت کرد و به ارائه نکاتی در خصوص طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، آگاهی‌بخشی مفید و موثر رسانه‌ای و تامین امنیت شهروندان پرداخت. این رییس قوه قضاییه تون که اینقدر از خودش نکات ارائه میده اونوقت درمورد مشکلات اداره زندانها نظری نداشتند؟!!! نخود_هر_آش عکاسشان هم به صورت جداگانه عکس گرفته‌اند؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دستور ویژه رئیسی به دادستان کل کشور برای حفظ سلامت و امنیت زندانیان و برخورد با مقصرین حادثه زندان سقز/ اقدامات معدودی مجرم قانون‌شکن موجب محرومیت سایر زندانیان از رافت اسلامی نشودبررسی آخرین وضعیت زندان‌ها با حضور رئیس قوه قضائیه؛ دستور ویژه رئیسی به دادستان کل کشور برای حفظ سلامت و امنیت زندانیان و برخورد با مقصرین حادثه زندان سقز/ اقدامات معدودی مجرم قانون‌شکن موجب محرومیت سایر زندانیان از رافت اسلامی نشود
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس امنیت را در باقی ماندن زیر پرچم آمریکا می‌دانند/ بحران کرونا ثابت کرد که نیاز به انسجام سیاسی، اجتماعی و اقتصادی داریماستاد علوم سیاسی دانشگاه آلابامای جنوبی گفت: مطرح کردن طرح «پویش صلح هرمز» در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مفید بود؛ ولی متأسفانه برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برداشت متفاوتی از امنیت با ایران دارند یعنی آنها امنیت و ثبات خود را در باقی ماندن زیر پرچم آمریکا و در چارچوب امنیتی همکاری با آمریکا حساب می‌کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کاهش چشمگیر آلودگی هوای قاره سبز در پی شیوع کووید-19اطلاعات ماهواره‌ای جدید، کاهش چشمگیر میزان نیتروژن دی‌اکسید موجود را در هوای شهرهای صنعتی اروپا بر اثر شیوع کروناویروس جدید نشان می‌دهد. والبته شهرهای بزرگ ایران نه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سعادتمند مدیرعامل استقلال شدهیات مدیره استقلال مدیرعامل جدید این باشگاه را انتخاب کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

فرمان حاکم دبی در مراقبت‌ از سالمندان کرونایی اماراتی و غیر اماراتیحاکم دبی طی فرمانی اولویت مراقبت درمانی و غذایی را به سالمندان اختصاص داد فرمان شیخ محمد در راستای مبارزه با کرونا و شامل همه سالمندان مقیم امارت دبی می‌شود برعکس برخی سناتور های دمکرات آمریکا که گفتند کرونا افراد مسن را می کشد که دیر یا زود خودشان می میرند و نباید امور کشور آمریکا را بخاطر حفاظت از سالمندان تعطیل کرد!! قابل توجه وزارت بهداشت جمهوری اسلامی که مرگ سالمندان و بیماران در اثر کرونا براش عادیه و بدون مشکل.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »