لیگ برتر فوتبال انگلیس؛ شروع پرقدرت به معنای قهرمانی است؟ - BBC News فارسی

19/06/1400 07:48:00 ب.ظ

لیگ برتر فوتبال انگلیس؛ شروع پرقدرت به معنای قهرمانی است؟

بیل شنکلی، مربی اسطوره‌ای لیورپول یک نقل قول معروف دارد: 'مسابقات لیگ رقابت ماراتن است نه دوی سرعت.' الکس فرگوسن، مربی افسانه‌ای منچستر یونایتد نیز اغلب می‌گفت نبرد درست و حسابی برای قهرمانی از ماه فوریه آغاز می‌شود. آیا گفته‌های آن‌ها هنوز هم معتبر است؟ نگاهی به آمار نشان می‌دهد که امروزه در هر دو سوی جدول، شروع پرقدرت نسبت به گذشته تاثیری به مراتب مهم‌تر و حیاتی‌تر دارد.

قبل از آغاز لیگ برتر فوتبال انگلیس (۲۹ سال پیش) ارتباط معناداری بین صدرنشینی زودهنگام در لیگ و کسب قهرمانی در بالاترین دسته فوتبال انگلیس وجود نداشت.

منبع تصویر، توضیح تصویر، حالا اگر یک قرن فوتبال لیگ انگلیس قبل از لیگ برتر را کنار بگذاریم، با آمار متفاوتی روبرو خواهیم شد. ۶۹ درصد تیم‌هایی که در سپتامبر صدرنشین بودند، در پایان قهرمان شده‌اند و این آمار در مورد تیم‌های صدرنشین ماه اکتبر به ۷۶ درصد افزایش می‌یابد.

قبل از سال ۱۹۹۲ که لیگ برتر شروع شد، ۶۴ درصد تیم‌هاییی که در دسامبر صدرنشین بودند، قهرمان شدند و بعد از به راه افتادن لیگ برتر این رقم به ۸۶ درصد رسید. شروع پرقدرت می‌تواند مانع مرگ تدریجی شود؟ بنابراین دانستن این موضوع که آن‌ها معمولا شروعی ضعیف در لیگ برتر دارند، چندان غافلگیر کننده نیست. در یک دهه گذشته این گونه تیم‌ها از ۳۰ مسابقه روز اول رقابت‌ها فقط سه برد بدست آورده‌اند و ۲۰ بار باخته‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

برگزاری مسابقات مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بدون تماشاگر- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimمسابقات یک هشتم نهایی لیگ_آسیا بدون تماشاگر شد کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پشت درهای بسته و بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد. فوتبال

'انسانیت زدایی' از اعدامی - BBC News فارسیرسانه‌های حکومتی با تبلیغات خود، همواره می‌کوشند مخاطبان را متقاعد کنند 'اعدامیان امنیتی'، از اساس 'انسان'هایی نیستند که جان‌شان اهمیتی داشته باشد. موضوع تبلیغاتی از این جنس، مثلا نه اشاعه بهتان برای 'بی‌آبرو' کردن افراد، که به صراحت توجیه 'کشتن' آنهاست.

ورزشکار فرمول یک درباره اتحاد با دگرباشان در مسابقات صربستان: همه حق یکسان برای عشق‌ ورزیدن دارند - BBC News فارسیوقتی سرود ملی مجارستان قبل از شروع مسابقات پخش می‌شد، سباستیان فتل، ورزشکار آلمانی به نشانه اعتراض به وضع قوانین ضددگرباشان در صربستان با یک پیراهن رنگین‌کمانی ظاهر شد. خدایی یک بار خبرو قبل از انتشار میخونید؟ صربستان چی میگه :))

متهم اصلی حملات تروریستی نوامبر ۲۰۱۵ پاریس در دادگاه: سرباز داعش هستمدر مجموع بیست فرد متهم که ارتباط آنها با حملات تروریستی سال ۲۰۱۵ پاریس به اثبات رسیده قرار است طی ۹ ماه رسیدگی قضایی به این پرونده در دادگاه محاکمه شوند.

شکست سنگین اسلام‌گرایان پس از ده سال در انتخابات پارلمانی مراکشنتایج اولیه انتخابات پارلمانی روز چهارشنبه در مراکش حاکی است که حزب لیبرال نزدیک به پادشاه این کشور بیشترین کرسی‌ها را به دست آورده و اسلام‌گرایان شکست سنگینی را متحمل شده‌اند. اخر عاقبت زمامداری ایدئولوژیک با آرزوی استقرار حکومتهای اسلامی در سرتاسر اروپای دزد غارتگر کثیف

افزایش قیمت و کاهش واردات شکرافزایش قیمت و کاهش واردات شکر به دنبال افزایشی که در رابطه با قیمت شکر اتفاق افتاده این کالا بیش از ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته گران شده است. دستور بفرمایید در تلویزیون از مضرات شکر بگویند و آن را فراورده ای صهیونیستی برای کوچکتر شدن آلت مردانه اعلام کنند.