العربية

العربية

لیو وارادکار؛ از پست نخست وزیری ایرلند تا پزشکی داوطلب برای مقابله با کرونا

لیو وارادکار؛ از پست نخست وزیری ایرلند تا پزشکی داوطلب برای مقابله با کرونا #العربية

06/04/2020 04:02:00 ب.ظ

لیو وارادکار؛ از پست نخست وزیری ایرلند تا پزشکی داوطلب برای مقابله با کرونا العربية

لیو وارادکار، نخست وزیر جمهوری ایرلند، برای کمک به هموطنان خود در بحران بیماری «کرونا» به شغل پزشکی

دفتر نخست وزیری جمهوری ایرلند روز یکشنبه 5 آوریل اعلام کرد، لئو وارادکار نخست وزیر این کشور به عنوان یک پزشک متخصص برای ارائه خدمات در زمینه پزشکی به صورت داوطلب ثبت نام کرده است.وارادکار، اعلام کرد، او به هدف کمک به هموطنان ایرلندی خود در مبارزه با شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته که داوطلبانه هفته‌ای یک روز برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها حاضر و کار پزشکی انجام دهد.

دلیل ظاهر شدن حساب توئیتری ترامپ با جستجوی واژه نژادپرست در توئیتر چیست؟ حریق خودروی حامل مهاجران افغان در ایران جان ۳ نفر را گرفت آزادی شهروند آمریکایی؛ ظریف مبادله زندانی با ایالات متحده را تایید کرد

به گزارش شرق الاوسط به نقل از خبرگزاری رویترز، لیو وارادکار قبل از اینکه سیاستمدار شود به مدت 7 سال به عنوان پزشک مشغول به کار بود اما به دلیل روی آوردن وی به سیاست از سال 2013 به بعد کار پزشکی نکرده است.سخنگوی نخست وزیری ایرلند اظهار داشت: لیو در ماه مارس دوباره به کار قبلی خود عنوان پزشک معالج بازگشت. او پیشنهاد داد که طی یک جلسه در هفته خدمات درمانی به نهادهای بهداشتی کشورش ارائه می‌دهد.

لیو وارادکار نخست وزير ايرلند ىر لباس پزشکیسخنگوی دفتر نخست وزیری افزود، بیشتر بستگان و دوستان لیو در زمینه‌ کارهای پزشکی و بهداشتی کار می‌کنند او نیز تصمیم گرفت در این شرایط به مردم خود کمک کند و مشارکتی در این زمینه داشته باشد.روزنامه «ایرلند تایمز» در این باره نوشت، وارادکار، علاوه بر کار سیاسی در پست نخست وزیری و ارائه خدمات درمانی در بیمارستان، به همه کسانی که احتمالاً به «کرونا» مبتلا شده‌اند، از طریق مکالمه‌های تلفنی به آنها توصیه‌های مفید و راهنمایی‌های پزشکی ارائه می دهد.

این روزنامه نوشت : « پدر لیو پزشک، مادرش پرستار و دو خواهرش و همسرانشان در زمینه مراقبت‌های بهداشتی مشغول به کار هستند.روی آوردن مجدد لیو به کار پزشکی پس از آن صورت گرفت که سایمون هریس، وزیر بهداشت ایرلند، ماه گذشته طی فراخوانی با شعار : «کشور به شما احتیاج دارد» از همه کسانی که در زمینه بهداشتی می‌توانند به صورت داوطلبانه و بدون دریافت مزد کار کنند خواست تا در شرایط کنونی ثبت نام کنند و به ارائه خدمات پزشکی به کشورشان بپردازند.

علاوه بر لیو نخست وزیر ایرلند تاکنون 70 هزار نفر از شهروندان این کشور به فراخوان وزیر بهداشت پاسخ داده و برای ارائه خدمات ثبت نام کردند.لئو وارادکار،نخست وزیر جوان‌ترین رهبر سیاسی در تاریخ ایرلند است. او پزشک عمومی، از پدری هندی و مادری ایرلندی زاده شد. لیو از سنین جوانی به سیاست روی آورد و در سن 25 سالگی وارد شورای شهر شد. او در سال 2007 بعنوان نماینده بر کرسی پارلمان ایرلند نشست.

این سیاستمدار ایرلندی هندی‌تبار، از سال 2011 وارد هیأت دولت شد و در وزارت حمل و نقل، گردشگری و ورزش، سپس وزارت‌خانه‌های بهداشت و رفاه اجتماعی مشغول به فعالیت شد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

حمایت ارامنه ترکیه از کمپین 'همبستگی ملی' برای مقابله با کرونااتحادیه انجمن‌های ارامنه ترکیه با اهدای نیم میلیون لیر، حمایت خود از کمپین 'همبستگی ملی' به منظور مبارزه با کرونا را اعلام کردند. - خبرگزاری آناتولی

توصیه تازه در آمریکا برای مقابله با کرونا؛ تاکید زیاد بر لزوم استفاده از ماسکبا وجود توصیه های پیشین در خصوص اهمیت استفاده از ماسک درتعامل با افراد مبتلا به کووید 19 یا در جریان تو ایران از هر ده نفر یکیش ماسک میزنه

تغییر ساعت طرح زوج و فرد در کرج/اصناف کم‌ریسک بعد از ۲۳ فروردین بازگشایی می‌شونداستاندار البرز: طرح زوج و فرد تا ۳۰ فروردین در کرج از ساعت ۱۵ الی ۲۲ خواهد بود اصناف کم‌ریسک بعد از ۲۳ فروردین بازگشایی می‌شوند ساعت کاری ادارات نیز تا ۳۰ فروردین از ۷ الی ۱۴ با دو سوم کارمندان است

احتمال ابتلای مجدد سنین بالای 75 سال به کرونا پس از بهبودیاحتمال ابتلای مجدد سنین بالای ۷۵ سال به کرونا پس از بهبودی فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، احتمال ابتلای مجدد به ویروس کووید-۱۹ در سنین بالای ۷۵ سال را بیشتر از سنین کمتر از ۷۵ سال اعلام کرد.

روحانی: توجه دولت به توسعه فضای مجازی باعث نقش‌آفرینی در عرصه مقابله با کرونا شده استرییس‌جمهور در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای حوزه مقابله با ویروس کرونا: توجه دولت به توسعه فضای مجازی باعث نقش‌افرینی در عرصه مقابله با کرونا شده است اگر به قوانین بهداشتی احترام نگذارید بهداشت هم شمارا تنبیه و زجر کش خواهد کرد..! متخصص نمایشگاه گذاشتن هستند!!حالا معلوم نیست چرا همه ماسک دارند الا شیخ حسن!! حرومزاده ها تنها چیزی که بلدند نمایش و آمارسازی و دروغ است.

رئیس کمیسیون اروپا: امروز همبستگی در اروپا مسری شده استاورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، در نامه ای خطاب به شهروندان اروپایی نگزارشی از فعالیت ها اتحادیه اروپا درباره مقابله با شیوع کرونا نوشت و تاکیدکرد 'اروپا ازهمیشه قویتر' است. یادی کنیم از وزیر تبلیغات هیتلر جوزف گوبلز که گفته: اگر دروغی بگویید که به اندازه کافی بزرگ باشد و مدام تکرارش کنید مردم بالاخره باور خواهند کرد.😉👇 این خانومم آلمانیه گویا😁