لیونل مسی: تابستان گذشته دوران بسیار بدی داشتم - BBC News فارسی

02/10/1399 04:24:00 ب.ظ

لیونل مسی: تابستان گذشته دوران بسیار بدی داشتم

لیونل مسی: تابستان گذشته دوران بسیار بدی داشتم

لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا می‌گوید ماجرایی که منجر شد او در تابستان تقاضای خروج از این باشگاه را بکند، روی عملکرد این فصلش تاثیر داشته است.

مسی ۳۳ ساله به یکی از شبکه‌های تلویزیونی اسپانیا گفت: "تقریبا بخشی از تمام ماجرا همراه با من به فصل جدید مسابقات آمد. راستش را بخواهید الان حالم خوب است اما در تابستان دوران خیلی بدی را گذراندم."مسی در بازی قبلی بارسلونا که شنبه شب مقابل والنسیا برگزار شود توانست با زدن گل ۶۴۳ خود با رکورد پله مساوی کند و رکورددار بیشترین گل زده برای یک باشگاه در تاریخ فوتبال شود. اسطوره برزیلی همین تعداد گل را برای سانتوس زده بود.

این بازی هفدهمین حضور مسی در رقابت‌های این فصل برای بارسلونا بود. این تیم در حال حاضر در رتبه پنجم لالیگا قرار دارد.مسی در پایان فصل جاری مسابقات فوتبال می‌تواند بارسلونا را به عنوان بازیکن آزاد ترک کند؛ طبق مقررات او اجازه دارد از اول ژانویه مذاکراتش با باشگاه‌های خارج از اسپانیا را آغاز کند.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

وضعیت روانی جامعه‌ای که به دولتش اعتماد ندارد

جلالی ندوشن در این گفت‌وگو به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

لیونل مسی 'می‌خواهد' در فوتبال آمریکا بازی کند - BBC News فارسیلیونل مسی فوق‌ستاره بارسلونا می‌گوید امیدوار است روزی در لیگ فوتبال آمریکا بازی کند اما هنوز مطمئن نیست پس از پایان قراردادش با بارسا در ماه ژوئن چه تصمیمی می‌گیرد.

لیونل مسی رکورد پله را شکست - BBC News فارسیلیونل مسی با گلی که در دیدار مقابل رئال وایادولید زد، تعداد گل‌های خود برای بارسلونا را به ۶۴۴ رساند و رکورد بیشترین گل زده برای یک باشگاه را که متعلق به پله بود، شکست. پله، اسطوره فوتبال برزیل بین سال‌های ۱۹۵۶ تا ۱۹۷۴ توانست طی ۱۹ فصل برای باشگاه زادگاه‌اش سانتوس ۶۴۳ گل بزند.

لیونل مسی؛ آینده کاپیتان بارسلونا تا آخر فصل مشخص خواهد شد؟ - BBC News فارسیتابستان گذشته وقتی لیونل مسی به خانواده‌اش گفت قصد ترک بارسلونا و بازی در خارج از اسپانیا را دارد، چشمان همه پر از اشک شد. این اتفاق اما هرگز نیفتاد چون ستاره آرژانتینی نمی‌خواست بارسلونا را به دادگاه بکشاند، آن هم بعد از یک جنگ لفظی خبرساز بر سر این که فکر می‌کرد طبق قراردادش می‌تواند به عنوان بازیکن آزاد به تیمی دیگر بپیوندد.

قرارداد باورنکردنی ۵۵۵ میلیون یورویی لیونل مسی با بارسلونا | DW | 31.01.2021بر اساس یک گزارش رسانه‌ای، باشگاه بارسلونا بیش از یک میلیارد یورو بدهکار است و پرداخت حقوق‌بازیکنان را از ژانویه به فوریه موکول کرده است. از ۲۰۱۷ تاکنون حقوق لیونل مسی بیش از ۵۵۵ میلیون یورو بوده است. چرا رفته رکوع حالا؟ سبحان ربی العظیم و بحمده... چرا باید به مسی این همه پول بدن؟ چه دستاوردی داشته تو این مدت ؟

اتحادیه طلا و جواهر اصفهان: زوج‌ها به جای طلا، حلقه مسی می‌خرند

مسی و رونالدو؛ ستاره‌هایی که بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم به هم شباهت دارند مسی ۳۳ ساله به یکی از شبکه‌های تلویزیونی اسپانیا گفت: "تقریبا بخشی از تمام ماجرا همراه با من به فصل جدید مسابقات آمد.مسی و رونالدو؛ ستاره‌هایی که بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم به هم شباهت دارند مسی در ۱۳ سالگی به بارسلونا پیوست و تبدیل به برترین گلزن تاریخ باشگاه شد.مسی و رونالدو؛ ستاره‌هایی که بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم به هم شباهت دارند طبیعتا شکسته شدن رکورد پله واکنش‌های زیادی در شبکه‌‌های مجازی به دنبال داشت.ناگفته‌های مسابقه ایران و آمریکا ؛ 'اگر بازی کنید هواپیمایتان را سرنگون می‌کنیم' مسی در نهایت تصمیم گرفت خودش را درگیر دعوای حقوقی نکند، هر چند مطمئن بود برنده خواهد شد.

راستش را بخواهید الان حالم خوب است اما در تابستان دوران خیلی بدی را گذراندم." مسی در بازی قبلی بارسلونا که شنبه شب مقابل والنسیا برگزار شود توانست با زدن گل ۶۴۳ خود با رکورد پله مساوی کند و رکورددار بیشترین گل زده برای یک باشگاه در تاریخ فوتبال شود. او تابستان امسال به دنبال اختلاف با ژوزه ماریا بارتومئو، رئیس بارسلونا درخواست رفتن از باشگاه را مطرح کرد. اسطوره برزیلی همین تعداد گل را برای سانتوس زده بود. او رکورد بیشترین گل زده برای یک باشگاه پله را را شکست. این بازی هفدهمین حضور مسی در رقابت‌های این فصل برای بارسلونا بود. مسی دوران ریاست بارتومئو را "فاجعه" نامید: "الان دوران سختی برای باشگاه است، برای هر کسی در بارسلونا. این تیم در حال حاضر در رتبه پنجم لالیگا قرار دارد. اما حالا که جوزپ ماریا بارتومئو به تاریخ پیوسته و چیزی تا روز ۷ مارس و انتخاب رییس جدید نمانده،‌ مسی هم ظاهرا بیشتر روی اهداف خود در زمین بازی تمرکز دارد.

مسی در پایان فصل جاری مسابقات فوتبال می‌تواند بارسلونا را به عنوان بازیکن آزاد ترک کند؛ طبق مقررات او اجازه دارد از اول ژانویه مذاکراتش با باشگاه‌های خارج از اسپانیا را آغاز کند. همه چیز بد پیش می‌رود و خیلی سخت است که به موقعیتی که در گذشته داشتیم، بازگردیم." "برای شکستن رکورد مسی، یک نفر باید به طور متوسط برای ۱۵ سال هر فصل ۴۵ گل بزند. به دنبال استعفای ژوزف ماریا بارتومئو در ماه اکتبر، کارلوس تسکس به طور موقت رئیس باشگاه بود؛ ریاست او تا انتخابات باشگاه در ماه ژانویه ادامه خواهد داشت. او گفته بود که مسی در تابستان باید فروخته می‌شد. بارسلونا بزرگ‌تر از هر بازیکنی است، طبیعتا حتی از خود من. بازیکنان بارسلونا در ماه نوامبر با باشگاه بر سر کاسته شدن از میزان حقوقشان به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا موافقت کردند؛ این توافق ۱۲۲ میلیون یورو به نفع باشگاه شد. برای یک باشگاه. مسی گفت: "الان حالم خوب است و آماده هستم برای هر مسابقه‌ای که پیش رو قرار دارد، بجنگم." مهمترین خبرها. در ماه اوت که مربی هلندی هدایت تیم را برعهده گرفت، شایعات زیادی در مورد رابطه او و مسی و جنگ قدرت احتمالی میان آن‌ها شکل گرفت.

می‌دانم که باشگاه چه در موارد اداری و چه در داخل زمین لحظات سختی را می‌گذراند. حالا هر چیزی که در اطراف باشگاه وجود دارد، سخت به نظر می‌رسد ولی من مشتاق ادامه رقابت‌ها هستند. مسی که اولین گل خود برای بارسا را در سال ۲۰۰۵ زده، همراه با این تیم ۱۰ بار قهرمان لالیگا و چهار بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است." مهمترین خبرها .